Wpis z mikrobloga

Współczuje tym co poszli w programowanie i to nie ważne czy back-end czy front-end. Technologia też mało istotna.

Biorąc pod uwagę szereg czynników w tym m.in. błyskawiczny postęp technologiczny, zmieniające się trendy i analizując 30 ostatnich lat pod kątem tego co dzieje się na rynku wysuwam następujące wnioski:

co najmniej..
80 % programistów nie dożyje do swojej emerytury (umrze od 10 do 20 lat wcześniej )
75 % podda się lub wypali się zawodowo w połowie swojej kariery zawodowej
70 % będzie narzekać na brak czasu
70 % będzie rozczarowana wynagrodzeniem
35 % zostanie dotknięta chorobami związanymi z pracą przy komputerze
25 % przynajmniej jeden raz skorzysta z pomocy psychiatrycznej lub/i psychologicznej
20 % nie będzie mieć dzieci
15 % wejdzie w nałóg alkoholowy

----
jeśli uważacie, że podane prognozy są błędne to napiszcie z czym byście się ewentualnie nie zgodzili

#programowanie #programista15k
kajbu - Współczuje tym co poszli w programowanie i to nie ważne czy back-end czy fron...

źródło: comment_QwwUikzYwU20QMIN05tQ48YpXsUZjqCL.jpg

Pobierz
  • 17
@kajbu: krach był 10 lat temu nie #!$%@?ło, czemu teraz ma być inaczej? Generalnie każdym zawodzie może napisać to samo, wiec siejesz demagogię kolego.
jakie czynniki brałeś pod uwagę i na czym polegała analiza, skąd brałeś dane ze wysnułeś takie wnioski?


@temokkor: @masaj: analiza polegała na tym, że wziąłem pod uwagę wszystkich programistów, których osobiście poznałem (i nowych i starszych) - ok 80 osób. - różnych technologii

przeprowadziłem z nimi coś w rodzaju ankiety pytając o różne rzeczy, np.
- od kiedy zaczęli pracę komercyjną,
- od kiedy weszli w naukę programowania hobbistycznie,
-
@kajbu: Podeslij link do bloga, z chęcią poczytam. Mi nie pasuje tylko jedno 8h dzień pracy...zbyt długo jak dla mnie, jestem mało efektywny po 5/6 h wiec to jest jedyne co mi doskwiera na dzień dzisiejszy
zaangażować do tego 80 osób to już nie lada wyczyn


@temokkor: ogólnie to lubię rozmawiać i jestem otwarty na ludzi dlatego takie rozmowy są dla mnie przyjemnością.

Egoistycznie zabrzmi, ale zaangażowanie wynikało u mnie z chęci zaspokojenia własnej ciekawości (natręctwa myśli). A że temat ciekawy to myślę, że warto się nim podzielić.

Podeslij link do bloga, z chęcią poczytam


@masaj: Zaraz jak tylko uda mi się, to stworzyć zawołam. Myślę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kajbu: co najmniej...
100% tych informacji wziąłeś według własnego widzimisię (czytaj - z dupy) więc nie bardzo o czym dyskutować.

Dobry programista może po 10 latach odłożyć tyle, że bez problemu przejdzie na emeryturę kiedy będzie chciał ¯\_(ツ)_/¯