Wpis z mikrobloga

#plywanie #bieganie #rower #triathlon #garmin #suunto #polar #amazfit
Mireczki od ilości zegarków już całkowicie się pogubiłem. Szukam czegoś w okolicy 500zł, mogę dopłacić ale tylko jak będzie jakaś wybitna cebuladeals. Zegarek musi być przystosowany do pływania(basen i przy okazji otwarty teren), posiadać gps i mieć pomiar tętna w nadgarstku. Nie potrzebuje żadnych wodotrysków, wystarczy aby intuicyjnie i dobrze działał. Może być coś używanego, nie spieszę się z zakupem. Śledzę aktualnie peppera i olx ale tak serio to nie mam pojęcia czego szukać.

P.S. Suunto ma dedykowane akcesoria na rower co jest dużym plusem, ale z tego co słyszałem polary i garminy też mają.
  • 25
@Mageronik: Nie wiem jak do pływania ale do biegania i na codzienny użytek Spartan trainer jest ok. Te opinie były prawdopodobnie przy premierze, do tego czasu zdążyli wszystko załatać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mageronik: Mam polar m 430, zegarek z pomiarem tętna w nadgarstku. Poprzez aplikacje polar flow możesz dodac do 20 różny aktywności. Bieżnia, rower w pomieszczeniu zamknietym -spinning, bieganie, pływanie, rozgrzewka itd.
Przy uzywaniu według w/w dyscyplin trzyma 2-3 dni, natomiast bez czyli jako typowy zegarek tydzien.
@esuwir: możesz podać jakieś artykuły? Gdy szukałem informacji na ten temat nie znalazłem nic na potwierdzenie tezy, że jestem w błędzie.

Mimo to, w kolejnym poście napisałem:

to musi się ktoś z #basen wypowiedzieć


A teraz wybrane cytaty:

Przed pierwszym użyciem konieczne było wprowadzenie do pamięci zegarka informacji o rozmiarach basenu, co było niezbędne do poprawnego zliczania przepłyniętego dystansu. To niewielkie utrudnienie wobec tego, co gadżet oferuje nam potem – m.in.
@Grzemaart: O zegarku Garmin Swim nigdy nie czytałem. Wprowadzenie długości basenu to dla Ciebie problem? Dla mnie nie. Tym bardziej, że 99% basenów ma długość 25m. Oczywistym jest, że zegarek musi mieć tę informację podaną na tacy, bo skąd ma wiedzieć ile metrów liczy basen? To nie jest żadna wada.
Nigdy nie czytałem żadnego tekstu ze strony, którą podesłałeś, a recenzji zegarków przekopałem bardzo wiele. Polecam sprawdzenie recenzji i opisów na
@Mageronik Spoko, pamiętaj tylko ze w basenie nie będzie działał pomiar z nadgarstka i ze pas jest dokładniejszy tak ogólnie.
Jeśli chodzi o plywanie, to zgadzam sie z
@esuwir: pomiar jest i jest w miarę dokładny o ile utrzymuje sie rowny rytm, bez szarpania. Ja zawsze staram sie pływać z rownym tempem, unikam szybkiego wyprzedzania i wyraźnie sie odbijam na zwrocie żeby zegarek wiedział ze robisz nowa dlugosc. Suunto ma tez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dark_viper: @esuwir: znajomy z którym pływam ma polarna vantage m. Pomiar z nadgarstka działa w wodzie trzeba tylko pamiętać aby dokładnie przylega do skóry. Co do odległości to ta oparta na akcelerometrze potrafi na kilometr zgubić jeden basen, a ta z GPS działa dokładniej. Może to wynikać też z tego, że nigdy nie robimy pełnego basenu odbijając się z obrotem. Mi nie zależy na 100% dokładności, bo nigdy profesjonalnie na
@Mageronik a to ciekawe z tym nadgarskiem w wodzie, widocznie technologia poszla do przodu. Co do GPS to warto pamietaz ze niestety dziala tylko przy technikach gdzie reka wystaje ponad wode (kraul, delfin) przy żabce GPS traci zasieg pod woda.
@Mageronik: Chętnie zobaczyłbym zapis tętna z takiego pływania - możesz poprosić kolegę o wrzutkę pliku GPX gdzieś? Osobiście uważam, że nawet najnowsze czujniki nadgarstkowe nadają się jedynie do spokojnych/równomiernych aktywności (wyłączając rower w moim przypadku - drgania kierownicy powodują ogromne błędy/opóźnienia) lub do monitorowania tętna spoczynkowego/całodobowego. Mój testowy guru wziął się już za test czujnika tętna w Vantage - tutaj można poczytać https://www.dcrainmaker.com/2018/12/polar-vantage-v-multisport-review.html
Co najistotniejsze "Like most new optical HR sensors