•  

Ok, ja rozumiem gdy ludzie mówią że nie lubią Epic Game Store bo przekupuje, bo nie ma takich możliwości jak Steam, bo kradnie dane. Ale dawanie zajebistym grom oceny 1/10, tylko dlatego że nie pojawi się ona na Steamie, jest już patologią i pokazuje to jak wielką bandą płaczących dzieci są fani Steama.

Nie wiem, może to ja jestem jakiś dziwny, ale mnie generalnie nie obchodzi to gdzie gra ostatecznie wyląduje, tylko abym mógł tą grę kupić i w nią zagrać. Ja gram dla mojej własnej przyjemności, a nie dla dystrybutora.

#bekazpodludzi #gry #pcmasterrace #steam #borderlands

•  

@Grzolsat: tzn, to jest po prostu jedyna opcja dla zagorzałych fanów żeby wyrazić swój sprzeciw, zagranie portfelem nie jest tak widowiskowe jak to...
      Dodatkowo zagranie portfelem zazwyczaj niestety nie dziala bo i tak kupa ludzi co nie sledzi internetow kupi.
      Ale to co robi epic game store to skandal, szczegolnie z tym swoim spyware i wykradaniem danych steam, zapowiedzieli sie tak pieknie, ze beda zabierac mniejszy procent, ze konkurencja, a zagrali tak koszmarnie zle, ze ja w tej wojence jestem za steamem, mimo ze steam idealny przeciez nie jest.

PS. Tak wojenka oczywiscie kogo najbardziej boli? Graczy.

•  

@Grzolsat: epic nie ma recenzji graczy i za to głównie wylewa się na nich (słusznie) gówno. Gracze walczą w dostępny dla nich sposób uderzając we wszystkich współpracujących z epic. Stosują antykonsumenckie zagrania to dostają za swoje.

•  

@Jasak: O co chodzi z wykradaniem danych przez Epic? Nie obiło mi się to info o uszy.

•  

@Jasak: Dzięki za podlinkowanie.

•  

@Jasak: To te skurwysyny sprawdzają w co gramy aby potem robiły za ekskluziwy u tych jebaków?

•  

@Grzolsat:

1. Chcę kupić grę.
      2. Sprawdzam.
      3. Nie ma na Steam.
      4. Jest na Epic Store.
      5. Kupuję na Epic Store.
      6. Gram.

Czego oni ku*wa nie rozumieją.

•  

@EiderSeek: Okazało się, że klient epic games (launcher) podbiera dane steama z komputera gracza i wysyła to do Epic-a. Np. listę kontaktów itp.

•  

@Grzolsat: ten wątek też skasujesz?

•  

@Jasak: Ale co w tym złego że epic to wyda? Zrozumiał bym jak by zgadali się z xboxem i gra wyszła by dopiero po roku na kompa. Ale tak to tylko jeden program więcej. I tak macie ich od zajebania typu gog itp.

•  

@Qontrol: Już spieszę z kilkoma argumentami:
      * epic store to póki co spyware od tencentu (chinska firma z koszmarna reputacja),
      * zawsze lepiej jest miec wybor i swoje preferencje co do "sklepu", wolisz goga kupujesz na gogu, wolisz steama na steamie, wolisz epica na epicu,
      * exclusivy to ograniczanie tego wyboru,
      * kolejny program niekoniecznie jest ok...

Ale przede wszystkim punkt pierwszy, Steam nie szpieguje, nie zgrywa gier i kontaktów goga. Gdyby Epic gral fer to by problemu zadnego nie bylo ze trzeba instalowac kolejny program.

•  

@Grzolsat:

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: wykop.pl

•  

@Qontrol: w sumie to @coolface: odpowiedział lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@TroyaFlight posiadania xxx zbędnych klientów i listy znajomych w jednym launcherze. Niedzielni gracze nie będą mieli z tym kłopotów.

•  

@LITWIN: Doczytałem w artykule od Jasaka, ale dzięki za skrót informacji ;)

•  

@TroyaFlight:

1. Chcę kupić grę.
      2. Sprawdzam.
      3. Nie ma na PC
      4. Jest na PS4
      5. Kupuję na PS4
      6. Kupuję PS4
      7. Gram

Mają prawo ocenić grę jak chcą, dla nich to że jest na tej chujowej platformie ma znaczenie.

•  

Zawsze myślałem że fani konsol to rak, ale fani steama przebijaja wszystko. Fani platformy, która sporo lat temu (co teraz mało kto pamięta) była tak samo krytykowana co epic I stosowała podobne metody monopolowe (gry, które można odpalić tylko przez steam). Dodajmy do tego te zmianę regulaminu sprzed lat, gdzie nagle z posiadacza gier na steamie stawałes się osoba wypozyczajaca... Z którą to zmiana nie mogłes się nie zgodzić, bo uwaga..., nie mógłbyś korzystać ze steama na wcześniejszych warunków. I wiele wiele więcej. Skandal że ludzie bronią jednego wannabe monopolisty przed drugim. Tylko GOG na propsie ideowo (chociaż sam za bardzo z niego nie korzystam).

•  

@Grzolsat: Po pierwszy primo - Nie można na steamie wystawić oceny, możesz tylko grę polecić lub nie
      Po drugie primo - Co jest złego w tym, że ludzie chcą mieć wybór? Tak wszyscy besztają Steama, że hurr monopol dobrze, że Epic jest to będzie konkurencja durr, ale co to za konkurencja jeżeli jedyne co umie w tym momencie zaoferować to wykupywanie praw do dystrybucji czyli ten słynny monopol.
      Nikt by nic nie miał do Epic Store gdyby nie bawili się w taki sposób ale niestety oni musieli być zjebani
      youwerethechosenone.jpg

•  

Fani platformy, która sporo lat temu (co teraz mało kto pamięta) była tak samo krytykowana co epic I stosowała podobne metody monopolowe (gry, które można odpalić tylko przez steam).

@Hawthorne: Co ty bredzisz typie xD Valve zrobiło to z orange boxem nie dlatego że wykupili prawa do half-life tylko dlatego że to ich własna gra. Nikt nie płakał że fortnite jest na epicu, a battlefieldy na originie. Nikt do teraz nie robił takich kurewskich zagrań xD Nikt nie ma pretensji do EA, Ubisoftu, Blizzarda czy samego epic games że wrzucają swoje gry na swoje sklepy. Główna krytyka w stronę steama poszła dlatego że dystrybucja cyfrowa to była nowość, steam wyprzedził swoje czasy o całe lata. W Epicu nie ma żadnej rewolucji technologicznej (chyba że mówimy o szpiegowaniu na szeroką skalę).

Dodajmy do tego te zmianę regulaminu sprzed lat, gdzie nagle z posiadacza gier na steamie stawałes się osoba wypozyczajaca...

@Hawthorne: I absolutnie od tego momentu dla każdego użytkownika steama się nie zmieniło

•  

@KochanekAdmina Ale nie musi być żadnej rewolucji, każdy launcher to jest rak - nieważne czy ubisoft, czy EA czy Bethesda. Ludzie głównie krytykują Epica za to że ma gry na wyłączność, hmm! No niech sobie policza ile STEAM ma takich gier, hipokryzja nie ma granic. Gdyby PC gracze byli okay, to by krytykowali wszystkie launcher-only gry i platformy, a nie tylko określone - bo to przejaw prostego fanboystwa.

•  

No niech sobie zalicza ile STEAM ma takich gier, hipokryzja nie ma granic.

@Hawthorne: No ile STEAM ma gier na wyłączność poza swoimi produkacjami które nawet nie wszystkie sa na wyłączność bo CS:GO czy Dota 2 w takich Chinach wyszło poza steamem.

•  

@KochanekAdmina No tysiące, jak nie więcej.

•  

@KochanekAdmina a co do zmiany regulaminu - zgodnie z prawem europejskim powinna być możliwość odsprzedaży raz kupionej rzeczy. Steam odbierając ci gry i nagle je wypozyczajac, odebrał ci taka możliwość. Ale skoro nie zgadzasz się z tym regulaminem - powinieneś mieć możliwość korzystania z gier na wcześniej akceptowany regulaminie. Co to ma być za faszyzm - albo akceptujesz nasz totalitaryzm albo nie grasz w ogóle? No ale wiadomo, potężnej korpo nikt nie ruszy

•  

No tysiące, jak nie więcej.

@Hawthorne: Podaj chociaż jeden tytuł do którego valve wykupiło prawa na wyłączność.

•  

@KochanekAdmina np Rust jest only steam? Ale jeżeli się mylę - to mnie popraw :p

•  

@Hawthorne steam nie placi dystrybutorom żeby nie sprzedawali gier na innych platformach.
      I z tych 'tysiecy' ile to indyki?

+: Naiken
    •  

np Rust jest only steam? Ale jeżeli się mylę - to mnie popraw :p

@Hawthorne: Nawet jeśli jest nikt nie broni ich twórcom wypuszczenia go gdziekolwiek, nawet w epicu. Problem z tym chińskim gównem jest taki że właśnie oni nadają takie ograniczenia producentom firm trzecich.

•  

@KochanekAdmina oni? Przecież wydawcy się na to zgadzają, ba, sami tego chcą, nie są do tego ''zmuszani''. Tak samo jak ci, którzy wydają only-steam. Stąd fanboye steama wykazują się super hipokryzja

•  

@Hawthorne: rzucając na stół pewną kwotę pieniędzy nie masz już wyboru. Tencent to jedna z największych korporacji na świecie. Dla nich to nie problem że epic przynosił straty przez następne lata, wywalając grube miliony na podkupowaniu wydawców. Jest nie tylko nieetyczne, ale też nielegalne w cywilizowanym świecie.

•  

dawanie zajebistym grom oceny 1/10

@Grzolsat: oceny graczy powinny byc wylaczone w takich serwisach. chuj kogo interesuje co oni maja do powiedzenia.

•  

@EiderSeek: Okazało się, że klient epic games (launcher) podbiera dane steama z komputera gracza i wysyła to do Epic-a. Np. listę kontaktów itp.

@LITWIN: Nie, okazało się, że kiedyś wykorzystywali to i mieli legacy kod w launcherze. EOT.

•  

Ale dawanie zajebistym grom oceny 1/10, tylko dlatego że nie pojawi się ona na Steamie

@Grzolsat: Przecież większość ludzi grających w gry to(nie obrażając ameby) to ameby z wysokim mniemaniem o słuszności swojej racji.
      Sam należę do sceptyków działań Epic Games, lecz za takie zachowanie trochę wstyd mi za pokrywanie się zainteresowań z takimi ludźmi.

•  

@Hawthorne: Przecież tu chodzi o fakt wykupywania gier na wyłączność czego steam nie robi. To, że jacyś twórcy/wydawca postanowił wydać swoją grę tylko na steamie to nie jest wina steama xd
      Fakt, że do tego dochodzi dlatego, że steam jest najpopularniejszy i na pewno są w tym elementy monopolistyczne, ale nie tak powinno się z tym walczyć bo to co robi epic jest anty konsumenckie. Pewnie, że oferują wydawcom olbrzymie pieniądze i oprócz tego biorą od nich mniejszy procent ale to jest dla klientów bez znaczenia bo klient nic z tego nie ma. Zarabia tylko na tym wielka korporacja i to ona decyduje wspólnie z epiciem (który daje hajs), że klienci chętni na zakup danej gry mają się przenieść na inną platformę.
      Wyobraź sobie jak można by było to zrobić inaczej. Gdyby zaoferowali lepszy serwis, jakieś nowe funkcje, lepiej działający launcher. Albo - zaoferowali o 30zł tańsze ceny, gracze sami by się tam przenieśli. Najgorsze jest to, że to gracze najbardziej na tym tracą. Są przenoszeni siłą na inną platformę, która jest po prostu gorsza. Przez lata jesteśmy przyzwyczajeni, że mamy achievmenty, zapisy w chmurze, recenzje i wszystkie tego typu bajery, które powinny być podstawą. Oprócz tego, musimy zapłacić 270 zł za Borderlands 3.

•  

@yeradd Co do końca - polecam kupować gry dopiero jak są na znizkach 75%. Co do mniejszych cen - Metro Exodus jest tyci tańsze na Epic, niż miało być na STEAM. Co do powodu robienia gry only 1-platforma - nie widzę różnicy, czy wydawca zdecyduje że robi to za hajs (epic) czy robi to bo platforma jest popularna (STEAM), z perspektywy gracza to nie za bardzo robi nam różnice więc nijak nie rozumiem tego tłumaczenia, i tu i tu chcąc osiągnąć określone profity wydawca sobie decyduje na wyłączność. Co do jakości launchera to bym nie przesadzal - mamy trochę innych bardzo słabych platform, a jakoś gracze aż tak na nie nie płakali jak płaczą na epic, nawet jeżeli były ekskluzywne, o słodka ironio.

•  

Valve zrobiło to z orange boxem nie dlatego że wykupili prawa do half-life tylko dlatego że to ich własna gra. Nikt nie płakał że fortnite jest na epicu, a battlefieldy na originie.

@KochanekAdmina: Orange Box swoją drogą, ale nie pamiętasz chyba bólu dupy jaki był gdy trzeba było mieć steama by zagrać w pierwsze Black Opsy. Przypomnę że Activison wcale nie jest częścią Valve.

•  

@Grzolsat:
      @TroyaFlight:
      To, że platforma to jest PC a nie jakieś gównosklepy. Steam toleruję tylko przez taniość na promocjach i to, że był pierwszy. Jak mam mieć 20 klientów sklepów, każdy ze swoimi usługami w tle do różnych gier, to ja dziękuję postoję.

•  

@Grzolsat: najsmieszniejsze jest to, ze kazdy boldupi tylko przez to, ze epic wykupuje gry i przez to sa Epic store only. Jakos wczesniej nikt na Goga, Origina i inne twory nie kurwil ;d. Nikt rowniez nie bierze tego pod uwage, ze steam obecnie zalany jest taka iloscia gowna, ze ciezko znalezc cos sensownego jezeli sie tego bezposrednio nie szuka.

•  

Przypomnę że Activison wcale nie jest częścią Valve.

@Donmaslanoz14: Nikt nie bronił Activision puścić grę przez inne platformy. Valve nie wykupiło sobie prawa na wyłączność. To była decyzja activision, tak samo jak dziś ich decyzją jest rozwijanie battlenetu.

•  

@KochanekAdmina: Tak samo jak decyzją dajmy na to Obsidianu było zawarcie umowy z Epiciem na wyłączność. Nikt im nie bronił zawarcia umowy ze Steamem.

•  

Nikt im nie bronił zawarcia umowy ze Steamem.

@Donmaslanoz14: Oprócz milionów wyrzuconych przez epica na ten deal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Grzolsat: Epic nawet nie ma jaj kupić tytułu na stałe tylko na ich platformie na pc, jebane chinole. Rok premierę przekładają, łał tyle wygrać. Ale dokopali steamie wow! Bethesda (co prawda pluje na Todda ale jednak) będzie znowu sprzedawać na steamie, więc nie taki diabeł straszny.

•  

@Mnichuy Ale bardzo proszę nie obrażać mi Wielkiego Todda ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

+: marv0oo
    •  

@TroyaFlight: To, że epic ma gówno zabezpieczenia, gówno serwis i używa anty-konsumenckiej praktyki?
      Czego ku*wa nie rozumiesz.

•  

Ludzie to rzeczywiście stado baranów.
      Pełna inwigilacja i sprzedawanie danych - "co za problem, przecież nie mam nic do ukrycia"
      Blokowanie rynku przez odgórne zakazy sprzedaży w niedziele - "co za problem, zakupy można zrobić w sobotę"
      Praktyki monopolistyczne uderzające w konsumentów - "co za problem, to tylko kolejny luncher do zainstalowania"

Jestem ciekaw czy jak jutro np. sieć kaufland posmaruje gdzie trzeba i mleko będzie dostępne tylko u nich, czy też będziecie pisać "co za problem, zawsze można na zakupy jechać tam".

pokaż spoiler Nie brońcie takich praktyk, niby nic a traktują Was jak swoje suki

•  

@Hawthorne:

Co do końca - polecam kupować gry dopiero jak są na znizkach 75%. Co do mniejszych cen - Metro Exodus jest tyci tańsze na Epic, niż miało być na STEAM.

Z tego co pamiętam dotyczyło to tylko innych rynków. W Polsce cena była identyczna jak na steamie. Co do kupowania na wyprzedażach, oczywiście, że warto ale należy zrozumieć, że ktoś jest zainteresowany daną grą, jest fanem itd. i chce kupić grę już na premierę. Powinien mieć wybór gdzie to zrobi.

Co do powodu robienia gry only 1-platforma - nie widzę różnicy, czy wydawca zdecyduje że robi to za hajs (epic) czy robi to bo platforma jest popularna (STEAM).

Masz rację, nie ma to dużej różnicy, ale pewne decyzje mogą być zrozumiałe jak na przykład fakt, że Valve wydaje swoje gry tylko na steamie, a Epic swoje gry tylko na Epicu. Co do tych gier, które są tylko na steamie to najprawdopodobniej jest tak dlatego, że są to twórcy małej indie gierki, a steam ma odpowiednie narzędzia promujące indie twórców, czego (wyjątkowo! ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ) nie ma Epic. Pomijając to wszystko w całym źle wydawania gry tylko na steam jest to lepsze od przenoszenia się siłą na Epic za hajs bo lądowanie na danej platformie dlatego, że twórcy samodzielnie zdecydowali, że tak będzie lepiej dla tej gry bo np mają do zintegrowania jakieś środowisko sieciowe i zrobienie tego poprzez api steama jest dużo lepsze. Cross play dopiero powoli wchodzi i dalej nie wiem czy mają takie technologie żeby zrobić grę cross epic-steam i konsole itd. Więc masz rację to jest złe i z perspektywy klienta nie ma dużej różnicy (no ale mimo wszystko jest i z jakiś powodów ludzie nie narzekają jak gra jest tylko na steamie, zastanów się dlaczego).

Co do jakości launchera to bym nie przesadzal - mamy trochę innych bardzo słabych platform, a jakoś gracze aż tak na nie nie płakali jak płaczą na epic, nawet jeżeli były ekskluzywne, o słodka ironio.

Po pierwsze żaden inny sklep jeszcze nie praktykował wykupywania wyłączności za pieniądze, A ludzie tak nie płaczą w przypadku eksluzywów w innych sklepach, bo tak słabego launchera w zasadzie już nikt inny nie ma XD
      W sensie naprawdę. Jakby ta gra była na GOGu, mielibyśmy pewność przynajmniej, że nie ma DRM, a poza tym mielibyśmy do dyspozycji chmurę dla sejwów, osiągnięcia i takie luksusy jak koszyk w sklepie.

Więc ogólnie cała sytuacja jest przesrana, a huk jest taki duży bo jeszcze każą ludziom przenosić się na gówno, a nie na świetną platformę. I to gówno to nie jest przesada, nie chce mi się przytaczać porównań, ale w uproszczeniu steam ma wszystkie bajery, a Epic nie ma nic. Naprawdę.
      Gdyby Epic najpierw te pieniądze zainwestował w rozwój swojego sklepu, a potem posuwał się do tak anty konsumenckich kroków, ludzie by tak nie płakali.

•  

@michok1984: no steam jest zalany gówno grami, ale wśród tych gier jest też dużo dobrych. Ogólnie dobrze mieć wybór, a nie wchodzisz do sklepu i na "półce" masz tylko 4 gry, u których Epic wykupił ekskluzywność. (Bo żaden inny twórca nie chce mieć swojej gry w tym gówno sklepie za darmo. To już coś chyba mówi).

•  

@SirSherwood: Niezłe urojenia, na szczęście internetowe wojenki garstki graczy gówno znaczą w porównaniu do tego ile osób po prostu kupi gre jak ludzie i będzie sobie grało bez wyimaginowanych problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@TroyaFlight: tak, tak. Nie wymyślaj problemów, po co. Nie pytaj za co płacisz, instaluj co ci każą, nie wnikaj w szczegóły. Daleko zajdziemy jako konsumenci. Bo przecież tak korporacja mówi to tak trzeba i to znaczy, że to jest normalne. Po co ci debile wymyślają jakieś "wyimaginowane" problemy?

Wojenki. Wojenka to tu jest między wydawcami/epiciem a graczami, a w internecie to bardziej jest próba przekonania reszty graczy, którzy mówią "co to jest za różnica" bo są najprawdopodobniej za dużymi ignorantami żeby zrozumieć w czym tkwi problem.

•  

@yeradd: Płacisz za grę dostajesz grę, dokładnie to co na steam. Foliarstwo i tyle.

•  

@TroyaFlight: Płacisz też za procent, który idzie do Epica/steama. Na steamie płacisz za dobry sklep z mnóstwami funkcji, udogodnieniami dla graczy. Epicowi płacisz chyba tylko za to, że dałeś się wyruchać i siłą zostałeś do czegoś zmuszony. Taka prosta różnica.

•  

@yeradd: Płacę za grę typie i ją dostaję. To że sklep ma jakieś funkcje cokolwiek to znaczy mnie nie obchodzi i pewnie 99% graczy którzy nie siedzą na forach steam i piszą pod starymi grami komentarze których nikt nie czyta.

•  

@TroyaFlight: Ale jak zapłacisz za tą swoją grę to jej nie zainstalujesz bez czegoś za co też tak naprawdę płacisz i co jest gównem. Już nie wiem jak bardzo mam to tobie uprościć abyś zrozumiał. Możesz mieć to w dupie bo nie znasz funkcji, nie korzystasz, nie wiem, ale działasz na szkodę wszystkich graczy po prostu to olewając.I jeśli ty to olewasz (do czego masz pełne prawo), nie zabraniaj innym być oburzonym i coś robić aby temu zapobiec.

Plus widzę, że pewnie nigdy jeszcze nie korzystałeś z Epica. Ale zobaczysz bo nie trzeba korzystać z tych "wszystkich funkcji" żeby odczuć jak rakowa to jest platforma. Myślę, że jak zaczną przychodzić ci każdego dnia maile, że ktoś próbuje dostać się na twoje konto to przynajmniej częściowo zrozumiesz o co chodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo jak postanowisz podłączyć pada np. od ps4.

•  

@SirSherwood: dajesz link do jakichś błędów w zabezpieczeniach którymi są dzieci podające swoje passy wszędzie gdzie tylko jest coś do "dostania" za free a w miedzyczasie po allegro lata shitload kradzionych kont steam po 10zł sztuka które sobie możesz ot tak "legalnie" kupić. Zdajesz sobie sprawę że ludzie toczący te wojenki to jest taki margines na sprzedaży że nikt tego nie zauważa? Nikt nie potrzebuje "usług" płacisz za grę jak pisałem, po cholerę mi wysyłasz te wysrywy elo.

•  

@TroyaFlight: ale rozumiesz, że nawet jakby Epic był najbardziej bezpieczną platformą, a steam najmniej (o ironio) to i tak to Epic jest gówniany? Dostałeś już 1000 argumentów. Próbujesz na siłę wmówić sobie, że kupujesz tylko grę. Tu cię zaskoczę - nie kupujesz tylko gry. Wróć na ziemię, czasy że kupujesz grę na płytce i nie musisz instalować zbędnego gówna minęły. Więc dbaj o jakość tego z czego korzystasz. Mniej choć trochę do siebie szacunku. Elo.

•  

@yeradd: 1000 argumentów typu epic to gówno i że jedna apka do uruchamiania którą widzę 2 sekundy przed ekranem ładowania gry jest lepsza od drugiej i wmawianie że kupuję całą platformę włącznie z serwerami chińczyków i spodniami Gabena w rozmiarze XXXL kiedy chcę sobie tylko pograć jak 99% normalnych ludzi płacących za gry.

•  

@TroyaFlight: ty na prawdę jesteś olbrzymim ignorantem. Było linkowane/wrzycane 10000 razy ale wrzucę ci jeszcze raz.

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: wykop.pl

•  

@yeradd: no tu są dwa plusy dla Steam: support dla linux i offline play (choć jak nie masz neta to pewnie przez to że nie masz akurat prądu w domu i i tak nie pograsz więc taki mały plus w innych przypadkach). Reszta to totalne wysrywy byle listę zapchać i nie wmówisz mi że coś z tego potrzebuję.

•  

@TroyaFlight: No a zaawansowana obsługa kontrolerów, dzielenie się grami z rodziną/przyjaciółmi, chmura sejwów, która przechowuje ci w internecie twoje zapisy i jak padnie ci dysk albo zaczniesz grać na jednym urządzeniu a zechcesz kontynuować na następnym dalej będziesz miał swoje zapisy do dyspozycji. Możliwość kupna gry w zewnętrznym sklepie gdzie kupujesz klucz i aktywujesz na steamie? Borderlands 3 przez to nie będzie miało edycji pudełkowej, więc Polscy dystrybutorzy nie zbiją ci ceny. Masz jedną opcję, kupno gry za 270zł. A zresztą to tylko takei czyste, proste argumenty a jest na prawdę dużo więcej rzeczy, które zauważysz jak zaczniesz korzystać z ich launchera.

•  

@yeradd: Kontrolerów nie uzywam (ile osób używa kontrolerów na pc). Rodzina dostaje hasło do konta a dzielenie się na steam to w 99% januszerka i sprzedaż dostępu do konta z grą. Z chmura były problemy nie raz np w grach codemasters co mi się nawet dwa razy przydarzyło - skasowało sejwy. Od tego czasu zgrywam czasem na usb i na drugi dysk (2 miejsca) usb mam ze sobą zawsze. Kupna w zęwnętrznym sklepie - ostatnio mirek płakał że mu kod na metro cofneli. Korzystam z Epic ponad rok.

•  

@TroyaFlight: No kody na epic były bo to była inna sytuacja, wydania pudełkowe już były ogłoszone bo miało być wcześniej na steam. Teraz widzisz jak jest przy nowych grach. Cenega oficjalnie potwierdziła, że wydania pudełkowego dla Borderlands 3 nie ma. To, że ty kontrolerów nie używasz to nie znaczy, że nikt nie używa. Ja używam, jak widać miliony innych graczy też. Nikt ci nie sprzedaje dostępu do konta przez steam familly sharing bo to tak nie działa, nie chcę mi się ci tego tłumaczyć (ale mogę jak bardzo chcesz). A to, że kiedyś były problemy z chmurą to nie znaczy, że sam ficzer jest bez sensu. Pewnie, że warto robić sobie backupy na usb i tak, ale jedno nie wyklucza drugiego.

•  

@TroyaFlight: Większość rzeczy z tej listy to są takie rzeczy które powodują popularność steama, i to dlaczego ludzie tak go lubią.

Oceny,grupy, rynek, mody, achivmenty, granie offline itd. To powoduje że steam jest popularny.

W przypadku EGS jest to tylko fortnite i kupowanie gier.

A ogólnie steam jednak nie jest taki zły jak go malują jeżeli chodzi o % który pobiera
      https://www.gry-online.pl/newsroom/sprzedaz-kluczy-poza-steam-zaniza-rzeczywista-prowizje-valve/z51bee8

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#kobieta #heheszki #okres

Kobieta mi się zepsuła, co się odjebało rano...

Wychodzimy razem do pracy z mieszkania numer 2 (kobiety) aby pojechać do roboty, a moja ciągnie jakieś butelki szklane w kartonie po blenderze. Pytam się na klatce
    - Co tam targasz?
    - Twoje butelki po piwie z dwóch dni, zabierzesz je ze sobą

No piłem piwo, moja wina. To ja ciągnę temat
    - Ale co mam z nimi zrobić? - pytam bo chyba jeszcze spałem jak powiedziała że zabieram je ze sobą
    - Zabierz je do pracy i wyrzuć przed robotą
    - To mam wozić autem puste butelki po piwie aby je wyrzucić przed robotą?
    - NO TAK! To twoje butelki, po twoim piwie!

ERROR 1 at line 0 - pomyślałem, może coś źle zrozumiałem
    - Wait a minute, to jak jesteśmy w mieszkaniu numer 1 i pijesz wino wieczorem, to na drugi dzień rano mam tobie dać butelki do wyrzucenia abyś je wyrzuciła przed pracą?
    - CO!?!? NIE!!! Jesteś FACETEM
    - Co? Ale to twoje butelki od wina nie moje
    - NIE, masz to wyrzucić, jesteś FACETEM, mój ojciec by to wyrzucił!!! rozumiesz

Wyje***em te butelki u niej na osiedlu do śmietnika a ona siedziała w aucie i beczała..
    Co tu się odjebało to nie wiem...ktoś coś?
    pokaż całość

odpowiedzi (91)

Kazdy kto smieje sie z zarabiajacych pieniadze instagramerek czy tam influancerek to taki sam janusz jak ten co mowi, ze praca przy komputerze to nie praca i tylko fizyczna sie liczy xD

#janusze #hipokryzja #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #takaprawda #przemyslenia pokaż całość

odpowiedzi (104)

• odpowiedzi (38)