Wpis z mikrobloga

Mam dwóch synów w trzeciej gimnazjalnej. W niedzielę śledzili niusy, żeby się dowiedzieć, czy w poniedziałek idą do szkoły, dzisiaj śledzą messengery/librusy żeby się dowiedzieć, czy mają jutro egzamin. Jeśli egzaminu nie będzie, jutro będą czekać na komunikat CKE, co dalej. Jak sądzicie, czy da się w takiej atmosferze napisać ten egzamin na swoim normalnym poziomie? Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


#zalesie #strajknauczycieli
  • 330
  • Odpowiedz
@S0Cool: bo z tym rządem inaczej niż siłowo nie da się rozmawiać? Użyj głowy, próbowali zablokować wprowadzenie bzdurnej reformy która dodatkowo #!$%@?ła system edukacji. Dodatkowo od kilkunastu lat mają zamrożone płace, to jak niby mają walczyć o swoje. Dostajesz 500+? Pewnie tak, to zapisz dzieci do prywatnej szkoły i nie marudź
  • Odpowiedz
@S0Cool Zgodnie z przepisami jeżeli jutro nie napiszą egzaminu to powinni pisać w terminie zapasowym w czerwcu. Jednak wątpliwości jest taka czy strajk to wydarzenie losowe które uprawnia do terminu czerwcowego
  • Odpowiedz
przecież na tym polega strajk. Gdyby nie to wszyscy mieliby to w dupie.

@ZaQ_1: Strajk robi krzywdę uczniom i wkurza rodziców. Jak myślisz, są wkurzeni na rząd, czy na nauczycieli?
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek: Jestem wkurzony na rząd za niejedną decyzję, ale tutaj akurat wyraźnie ZNP usztywnił stanowisko i konsekwentnie odrzucał kompromis. Jestem zdania, że od początku planowali tak poprowadzić negocjacje, aby strajk się odbył niezależnie od propozycji rządu. A protest w innym terminie mógłby przynieść więcej korzyści, bo nie skłóciłby w takim stopniu rodziców i nauczycieli.
  • Odpowiedz
@S0Cool: jaka była propozycja, bo nie kojarzę. 24h pensum? Przecież to niewiele zmienia. Nie żebym bronił nauczycieli, ale ten termin gwarantuje im najszybsze rozwiązanie sprawy. Tak samo jak policjanci strajkowali przed dniem niepodległości.
  • Odpowiedz
  • 1
@S0Cool CKE/Kuratoria chyba szukają egzaminatorów nie będących na co dzień nauczycielami(wystarczą uprawnienia pedagogiczne). Oby zdążyli to tylko czasowo ogarnąć już na gimnazjalny, bo do matury to już się myślę na pewno wyrobią.
  • Odpowiedz
A protest w innym terminie mógłby przynieść więcej korzyści, bo nie skłóciłby w takim stopniu rodziców i nauczycieli.


@S0Cool: Nie bardzo. Już teraz o dziwo rząd ma ich w dupie i zamiast spełnic postulaty prowadzi kampanię hejtu licząc, że ludzie się #!$%@?ą, bo nauczyciele to nie są ich wyborcy. Musieli się złapać egzaminów, bo inaczej PiS całkiem by miał na nich #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 2
@Koloses Jak poczytałem to jest szansa że kuratoria to i tak ogarną, specjalnie rozporządzenie ministra chyba zmienili by móc szerzej szukać egzaminatorów, ciekawe ile im płacą xD
  • Odpowiedz
  • 66
@S0Cool no jakby strajk nikomu nie zagrażał to nic by nie zdziałali bo nie mieliby żadnej dźwigni. Nie da się inaczej protestować skutecznie niż przez jak największą groźbę strat. I ta groźba musi być realna i spełniona w razie braku reakcji.
  • Odpowiedz
@Dpdp: Z tego, co pamiętam to egzaminator ma chyba 200 zł diety + zwrot ewentualnych kosztów dojazdu, ale sobie ręki nie dam za to uciąć. W każdym razie kokosy to nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale tutaj akurat wyraźnie ZNP usztywnił stanowisko i konsekwentnie odrzucał kompromis


@S0Cool: Jaki kompromis? Rządania nauczycieli olano, jednocześnie pompując kolejne miliardy w matki, emerytów i krowy. Jakbyś ty się czuł z czymś takim?
  • Odpowiedz
@S0Cool: no właśnie, wszystko z powołania i dla dobra dzieci, łoni poziom bydom podnosić xD

W dowolnym miesiącu mogli zaplanowac strajk, strajkują w takim, by jak najbardziej odbiło się to na dzieciakach, to świetnie pokazuje ich POWOŁANIE Xd
  • Odpowiedz