Wpis z mikrobloga

Mam dwóch synów w trzeciej gimnazjalnej. W niedzielę śledzili niusy, żeby się dowiedzieć, czy w poniedziałek idą do szkoły, dzisiaj śledzą messengery/librusy żeby się dowiedzieć, czy mają jutro egzamin. Jeśli egzaminu nie będzie, jutro będą czekać na komunikat CKE, co dalej. Jak sądzicie, czy da się w takiej atmosferze napisać ten egzamin na swoim normalnym poziomie? Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


#zalesie #strajknauczycieli
  • 330
  • Odpowiedz
@S0Cool: Trochę szkoda, że nie wstrzymali się do maja żeby "zaatakować" tylko matury. Gimnazjaliści i 8-klasiści już są na tyle poszkodowani tą debilną reformą, że w sumie nauczyciele mogli im oszczędzić dodatkowego stresu.
  • Odpowiedz
Czyli jak ktoś pracuje w zawodzie z powołania to nie powinien chcieć kasy, tak?


@komita_45: Nie powinien utrudniać życia dzieciom. To co oni odwalają to jest dramat. Jak można strajkować w czasie egzaminów? Wywaliłbym na zbity ryj wszystkich nauczycieli z tych szkół, gdzie egzamin się nie odbędzie. Odpowiedzialność zbiorowa, tak jak nas w szkole uczyli właśnie xD

Z terrorystami się nie negocjuje. Jeśli PiS się podda to potem ruszą następne
  • Odpowiedz
no super grafika co okazuje że przez kilka lat nauczyciele nie mieli jakichkolwiek rewaloryzacji.


@cienki137: Ta "super grafika" pokazuje że nauczyciele dostali w latach 2008-2011 podwyżki wynagrodzeń o 80-100 proc. Jako jedyni pracownicy budżetówki w Polsce. Takie są fakty i twoje ataki ad personam tego nie zmienią.
Warto też dodać że ta tabelka nie uwzględnia dodatków nauczycielskich do pensji, które także wzrosły w latach 2008-2011 o około 100 proc.
Więc czemu
  • Odpowiedz
Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


@S0Cool: a jak mają inaczej walczyć o swoje? gdyby taki strajk zrobili w innym terminie to rząd by ich zwyczajnie olał. no niestety ale gra się tak jak przeciwnik pozwala
  • Odpowiedz
@S0Cool: Na krowy są, bo rolnicy jak się #!$%@?ą to blokują wiejską i pół stolicy, a polityków by wynieśli na widłach.
Nauczycieli wszyscy olewali. Dobrze, że zrobili w takim momencie. Nic się dzieciakom nie stanie. Płaczesz jak dziewczynka.
  • Odpowiedz
@Thorkill: a wiesz że jednocześnie rosły koszta życia jak i dominanta, mediana czy średnia? I druga kadencja PO i się zatrzymaly. W 2017 na przykład PiS okłamał nauczycieli w sprawie wysokości rewaloryzacji.

Niech nauczyciele protestują, jak najdłużej, nawet jeśli tegoroczne matury odbędą się za rok, byleby dojechać obecny gówno rząd
  • Odpowiedz
@trevoz: mi chodzi o tą głupią gadkę z powołaniem. To samo bylo jak pielęgniarki odchodziły od łóżek pacjentów. Dramatem jest brak szacunku do zawodów społecznie ważnych.
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek: 24h pensum - w zamian za dodakowe 400zł, dyplomowany przy pensum 18h - jeśli zrobi 6h nagdodzin w tyg, to ma dodatkowo 600zł w miesiącu. Więc finalnie spadły by im zarobki o 200zł. Średnie zarobki w TV biorą się właśnie z nadgodzin. Większość nauczycieli przedmiotów ścisłych je ma, bo tych nauczycieli bardzo brakuje.
To co to była za propozycja? #!$%@?ć ich chcieli.
  • Odpowiedz
Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


@S0Cool: Głosowałeś na PIS? To podziękuj sobie.

Nie głosowałeś na PIS? To znajdź kogoś kto głosował i podziękuj jemu.
  • Odpowiedz
ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


@S0Cool: No jak oni mogą. Niech w wakacje strajkują.
  • Odpowiedz
@S0Cool Ja Cię rozumiem, sam mam dwójkę dzieci w szkole, na szczęście nie mają akurat egzaminów, ale gdyby miały na pewno byłbym wściekły.
Rząd ma w dupie, ale Ty i wielu potencjalnych wyborców jesteście wściekli i może dzięki temu szybciej przestanie mieć w dupie.
  • Odpowiedz
@lukaszw_: zwiększenie pensum bez innych reform innymi to raz że spore zwolnienia wśród nauczycieli i dwa, konieczność pozostałych nauczycieli to dokształcenia się z innych przedmiotów by wyrobić godziny do pensum. I tak oto nauczycielka polskiego będzie prowadziła np. jeszcze angielski i historię. W efekcie poziom edukacji na pewno pewno wzrośnie, nie? xD
  • Odpowiedz
Ta "super grafika" pokazuje że nauczyciele dostali w latach 2008-2011 podwyżki wynagrodzeń o 80-100 proc. J


@Thorkill: No ale na matematyce to ewidentnie spałeś pisowski trollu. W ogóle to wg ciebie może ponizej minimalnej mają zarabiać? xD Nie będzie na jedzenie, nie bedzie sił na strajkowanie :D
  • Odpowiedz
@rewter: Nie głosowałem na PIS. Ale zauważam, że podwyżki dla nauczycieli częściej były za rządów PIS-u niż PO. Oczywiście nadal zarabiają za mało. Oczywiście, rząd ma nadal ich gdzieś i w sposób wredny ich oczernia. Oczywiście powinni strajkować 2 lata temu jak od sześciu lat nie mieli żadnych podwyżek. I panu Broniarzowi to nie przeszkadzało bo rządzili swoi. Tak, rząd nie ma racji. Tak, protest jest polityczny i krzywdzi uczniów.
  • Odpowiedz
@S0Cool: co?za PiSu jedyna podwyżka była dla dyplomowanych. Za PO byly podwyżki za pierwszej kadencji. Teraz PiS wciska kit ile to podwyżek da a jak mieli dać podwyżkę 5 procent to dali około 3 razy mniej.
  • Odpowiedz