Wpis z mikrobloga

Mam dwóch synów w trzeciej gimnazjalnej. W niedzielę śledzili niusy, żeby się dowiedzieć, czy w poniedziałek idą do szkoły, dzisiaj śledzą messengery/librusy żeby się dowiedzieć, czy mają jutro egzamin. Jeśli egzaminu nie będzie, jutro będą czekać na komunikat CKE, co dalej. Jak sądzicie, czy da się w takiej atmosferze napisać ten egzamin na swoim normalnym poziomie? Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


#zalesie #strajknauczycieli
  • 330
@S0Cool: bo z tym rządem inaczej niż siłowo nie da się rozmawiać? Użyj głowy, próbowali zablokować wprowadzenie bzdurnej reformy która dodatkowo #!$%@?ła system edukacji. Dodatkowo od kilkunastu lat mają zamrożone płace, to jak niby mają walczyć o swoje. Dostajesz 500+? Pewnie tak, to zapisz dzieci do prywatnej szkoły i nie marudź
@NiedzielnyMirek: Jestem wkurzony na rząd za niejedną decyzję, ale tutaj akurat wyraźnie ZNP usztywnił stanowisko i konsekwentnie odrzucał kompromis. Jestem zdania, że od początku planowali tak poprowadzić negocjacje, aby strajk się odbył niezależnie od propozycji rządu. A protest w innym terminie mógłby przynieść więcej korzyści, bo nie skłóciłby w takim stopniu rodziców i nauczycieli.
@S0Cool CKE/Kuratoria chyba szukają egzaminatorów nie będących na co dzień nauczycielami(wystarczą uprawnienia pedagogiczne). Oby zdążyli to tylko czasowo ogarnąć już na gimnazjalny, bo do matury to już się myślę na pewno wyrobią.
A protest w innym terminie mógłby przynieść więcej korzyści, bo nie skłóciłby w takim stopniu rodziców i nauczycieli.


@S0Cool: Nie bardzo. Już teraz o dziwo rząd ma ich w dupie i zamiast spełnic postulaty prowadzi kampanię hejtu licząc, że ludzie się #!$%@?ą, bo nauczyciele to nie są ich wyborcy. Musieli się złapać egzaminów, bo inaczej PiS całkiem by miał na nich #!$%@?.