Wpis z mikrobloga

Mam dwóch synów w trzeciej gimnazjalnej. W niedzielę śledzili niusy, żeby się dowiedzieć, czy w poniedziałek idą do szkoły, dzisiaj śledzą messengery/librusy żeby się dowiedzieć, czy mają jutro egzamin. Jeśli egzaminu nie będzie, jutro będą czekać na komunikat CKE, co dalej. Jak sądzicie, czy da się w takiej atmosferze napisać ten egzamin na swoim normalnym poziomie? Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


#zalesie #strajknauczycieli
  • 330
Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci?


@S0Cool: Przecież pracą nauczycieli jest edukacja dzieci - jak sobie wyobrażasz strajk, który nie będzie kosztem dzieci?

Tough luck, dude. Jakby nauczyciele mieli większe pensje, to teraz byś się nie drapał po głowie co zrobić z dzieciakami i ich testami gimnazjalnymi. Spróbuj utrzymać rodzinę "z powołania", za które powinieneś pracować, to pogadamy.