Wpis z mikrobloga

Zdjęcie pantomograficzne zębów, proszę o pomoc. Ból po prawej stronie, jakby 6-7 góra i dół. Usunięte z tej strony 8mki (właśnie z powodu bólu), a jednak nadal boli, za 2 dni przestaje i wraca. Żaden dentysta tam nic nie widział, a byłem u czterech! Nie boli na nagryzanie, zimno, czy ciepło, ani przy leżeniu, ale jakby wokół zębów, dziąseł, aż do oczu, policzka, gardła, ucha. Ból stały, nie pulsuje nic. Proszę o pomoc, bardzo!

#dentysta #stomatolog #zeby #zdrowie #nfz #pytanie #kiciochpyta
Ambiwalentnik - Zdjęcie pantomograficzne zębów, proszę o pomoc. Ból po prawej stronie...

źródło: comment_A3nqaEvtBt5wOWuDE2WfAZm7ut6xjyXd.jpg

Pobierz
  • 24
@Ambiwalentnik: To raczej nie jest od zębów. No chyba, że wada zgryzu lub nieuświadomione zaciskanie zębów w nocy (bruksizm). Od dawna masz ten ból? Czasem problemem są zatoki, czasem infekcja ucha. Może też promieniować ten ból nawet z tyłu głowy (potylicy). Jeśli nie to, warto wybrać się do neurologa. W dzisiejszych czasach są dobre metody diagnostyczne i coraz lepsze metody walki z bólem. Nie daj się!

PS. To dobijające, że człowiek
@gardan: Od około 1,5 roku a rok temu usuwałem ósemki, tyle że na początku był tydzień i znikał na miesiąc. Teraz co parę dni boli, żadne tabletki nie pomagają. Byłem u laryngologa, nic nie wiedział. U neurologa też byłem, ale odesłał mnie do stomatologów... może do niego będzie trzeba wrócić. Póki co nie zaznałem tych dobrych metod diagnostycznych bo biegam od lekarza do lekarza i niczego to nie zmienia.
@Ambiwalentnik: zatoki, mnie ostatnio też bolał ząb od zatok, i przestał,
specjalista na to - laryngolog, aczkolwiek nie wiem czy coś stwierdzi bo trzeba by było zdjecie zrobić rtg(na skierowanie) więc pewnie jedynie leczenie, możesz postosować jakieś inhalacje solą itp
@gardan: @oremi: https://wylecz.to/stomatologia/zapalenie-miazgi-przyczyny-objawy-i-leczenie-zapalenia-miazgi-zeba/

Przy zaawansowanych, nieodwracalnych procesach zapalnych w miazdze z rozległymi ogniskami martwiczymi charakterystyczny jest:

ból dawny, powracający po pewnym czasie,
samoistny, ciągły od 2–3 dni, tętniący ból zęba,
ból zęba w nocy (nasilający się w pozycji poziomej ciała) lub wzmagający się na ciepło, przy nagryzaniu, jak i przy opukiwaniu.

W powyższym przypadku dolegliwości bólowe są trudne do zlokalizowania, promieniują (gdy przyczyną jest ząb szczęki – ból promieniuje do
@Ambiwalentnik: a byłeś może w jakiejś klinice uniwersyteckiej? To może głupie, ale czasami zgarniają jakieś ciekawe przypadki (niestety nie dla ciebie a dla nich). No i uczą tam ludzie którzy się znają często na robocie z wiedzą teoretyczną
@Ambiwalentnik: nie dam sobie łapy uciąć, że tam ci coś więcej poradzą. Ale może się zainteresują twoim przypadkiem. Musisz patrzeć na stronach uczelni którą masz najbliżej (gdzie szkolą stomatologów). Wpisz w google może klinika uniwersytecka i dane miasto.