Wpis z mikrobloga

Czy ktoś podejmował się nabrania masy mięśniowej na #keto lub #lowcarb ?
Chciałbym się podjąć takiej diety 55% tłuszczu 40% białka 5% węglowodanów.
Dużo trenuję, codziennie 2h treningu koszykarskiego + siłownia 3 razy w tygodniu, nie wiem czy jednak nie zabraknie mi tych węgli do prawidłowego funkcjonowania.
#zerocarb #mirkokoksy #masa
  • 18
@blumbelek: Sprobuj, ja bylem pare lat na keto/LCHF. Bylem 'lean' ale progres mizerny. Trenowac sie dawalo, ale jak mi wpadl dzien w dzien rower po 8h to zdechlem i to byl definitywny koniec tej diety. Wg mnie ta dieta przy duzej regularnej aktywnosci sie nie sprawdzi bo bedzie Cie ograniczac, przy budowaniu miesni - tez nie jest optymalna. Reasumuajc - szkoda czasu.
  • 0
@NooB1980 nie widzę roznicy pomiedzy masa a redukcja. Niestety, przy tak niskim wzroscie to wygladasz normalnie, jak zwykly Rysiek z budowy. I tym najszerszym sie nie ma co podniecac bo to tylko swiatlo z gory na spompowane od podciagania plecy. Wiec jak to ma byc ten szal to niestety dalej masz tam ze 20%bf.
#mikrokoksy
@blumbelek: na keto jest bieda, KetoKocur który sporo ćwiczy i dobrze je ma przyrosty ok. 2,5 kg rocznie. Wystarczy potraktować węglowodany jako czynnik budulcowy i nagle masa idzie. Jak dla mnie średnie węgle/wysokie tłuszcze działają tak samo jak zwykły high carb, np. 100-150 g węgli 200-300 g tłuszczów vs. klasyczne 1g tłuszczu na kgmc, reszta węgle. Do niektórych nie dociera, że węglowodany to też nie jest magia, mają swój cel w
@bst: dla mnie to nic innego jak alternatywa dla HC w przypadku osób takich jak ja, które albo nie lubią węgli albo źle je trawią. No i o ile pamiętam to low carb trzymał się wartości ok 70 g węglowodanów, a ja mówię o 100-150 g. Poza tym pragnę przypomnieć, że pionierzy kulturystyki jak Sandow zwykli jadać tłusto. Zbyszko Cyganiewicz szamal dziennie 50 jaj. Dopiero bodajże od czasów Weidera na popularności
@Kamizi7: nie ręczę za prawdziwość, bo nie mogę dokopać się do źródła, ale ten artykuł o tym traktuje: https://hormonwzrostu.edu.pl/suplementy/kilka-ogolnych-uwag-na-temat-aminokwasow/

Chociaż podejrzewam, że u nich dieta była mieszana, bo nie wyobrażam sobie, że taki chłop będzie dzielił włos na czworo i dojdzie do wniosku, że skoro zjadł jaja, to już węgli dzisiaj nie może ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć z drugiej strony, ich tryb życia był zupełnie inny