Wpis z mikrobloga

Jedzenie mięsa nie jest zdrowe, zalega (gnije w jelitach), nie mamy odpowiednich zębów do jedzenia mięsa, przyczynia się do niszczenia planety - nadmiar jedzenia mięsa - kiedyś spożywano je np. raz w tygodniu, a jak były lepsze czasy góra dwa razy. O tym co obecnie zawiera mięso można poczytać w literaturze - dla wygodniejszych osób do obejrzenia na YouTube. Spożywanie jest ryzykowne z powodu przenoszonych chorób. Ile wody jest potrzebnej do stworzenia
@uzytkownik4: Jak widzę człowieka z tak wypranym mózgiem jak Ty to mi szczerze Ciebie szkoda. Swoją drogą ciekawe czy jest w ogóle możliwość żeby pojawił się u ludzi, tak zaślepionych jak Ty, namiastka takiej prawdziwej ciekawości, zainteresowania i sprawdzenia czy może być inaczej niż myślisz. Czy może tacy ludzie w okresie młodości zbierają "wiedzę" ze standardowych przekazów "ludowych", plus w tym wieku z internetu, którego zawartość też jest w sumie robiona
@uzytkownik4: Z przeczytanych przynajmniej abstraktów z różnych badań, publikacji. Na przykład nic nie zalega w jelitach, to błonnik powoduje zaparcia i to rośliny zalegają prędzej. Przede wszystkim też z praktyki. Poczytaj, zainteresuj się bo w Twojej wypowiedzi są mity, takie naprawdę bezsensownie powtarzane mity typu, że stacji ISS widać mur chiński. Bo tak każdy gada więc to prawda.
@Pies_Benek: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) widać, że czerpiesz widzę z własnych wierzeń i próbujesz udowadniać, że twoja racja jest 'racniejsza'. Ja przynajmniej widzę jak odstawienie mięsa (częściowe lub całościowe) pozytywnie wpływa na ludzi -a co najmniej mięsa czerwonego. Ja nikogo nie próbuję na siłę przekonać, każdy ma swój rozum i może spróbować
@uzytkownik4: Ok, spoko. Ja tylko pisałem, żeby dać Ci radę, czy ją przyjmiesz to mam w sumie #!$%@? ;) Nie wiem skąd wywnioskowałeś, że biorę ze swoich wierzeń jak wyraźnie napisałem Ci, że z badań i praktyki ale ok, taka twoja logika. Miłego dnia.
@Pies_Benek

Jedzenie mięsa nie jest zdrowe, zalega (gnije w jelitach), nie mamy odpowiednich zębów do jedzenia mięsa, przyczynia się do niszczenia planety - nadmiar jedzenia mięsa - kiedyś spożywano je np. raz w tygodniu, a jak były lepsze czasy góra dwa razy. O tym co obecnie zawiera mięso można poczytać w literaturze - dla wygodniejszych osób do obejrzenia na YouTube. Spożywanie jest ryzykowne z powodu przenoszonych chorób. Ile wody jest potrzebnej do
@KakaowyTaboret: Mireczku nie do mnie powinieneś napisać, ja jestem mięsożercą. To ten drugi. Ale jak już napisałeś, to przy tym argumencie z zębami mam takiego wtfaka o co im chodzi. Jem mięso lekko wysmażone, więc prawie surowe. I tak logicznie myśląc to mięso trzeba trochę zmielić przed połknięciem. No jakie inne zęby zrobią to lepiej niż trzonowe? #!$%@?ąc od tego, że czasami połykam całe kawałki niepogryzione i mam zro problemów z
Jedzenie mięsa nie jest zdrowe,


Nie ma podstaw do takiego osądu.

https://annals.org/aim/fullarticle/2752328/unprocessed-red-meat-processed-meat-consumption-dietary-guideline-recommendations-from

zalega (gnije w jelitach)


Nic nie gnije i nie zalega. Od tego mamy silny kwas w żołądku, żeby to już tam przerobić na papkę. Co innego niepogryziona materia roślinna - to przechodzi przez żołądek w stanie niezmienionym, bo w końcu nie mamy enzymu do trawienia celulozy.

http://roarofwolverine.com/archives/412
https://en.wikipedia.org/wiki/Chyme

nie mamy odpowiednich zębów do jedzenia mięsa


Mamy. Zresztą, nawet nie pogryzione
@uzytkownik4: Dziękuję za modlitwę, to miłe z Twojej strony.

Tak nawiasem, czy hipotetycznie dopuszczasz możliwość, że się mylisz? Tzn. czy mogą istnieć jakieś dowody, które przekonają Cię, że jest inaczej niż sądzisz? Co przekonałoby Cię, że jedzenie mięsa jest zdrowe?

(Z mojej strony - tak, dopuszczam możliwość, że istnieją dowody, które zmusiłyby mnie do zmiany zdania. Cały czas znajduję nowe fakty, i muszę zmieniać zdanie. Nie jest to super przyjemne, ale
@anonymous_derp: około rok temu porzuciłem jedzenie wieprzowiny i wołowiny (kotlety, szynki, kiełbaski, parówki, itp.), wcześniej jadłem nieświadomie, bo od zawsze się jadło i "wszyscy" jedli. Więc jeszcze jem kurczaka i ryby. Nie wiem czy kiedyś zrezygnuję z kurczaka, może tak. Jakiś gęsi czy dziczyzny czy innych mięs raczej nie jadałem i nie zamierzam. Czuję się dobrze. Poza tym widziałem jak te zwierzęta płaczą, często przed niehumanitarnym zabiciem, nie chcę przykładać do
około rok temu porzuciłem jedzenie wieprzowiny i wołowiny (kotlety, szynki, kiełbaski, parówki, itp.), wcześniej jadłem nieświadomie, bo od zawsze się jadło i "wszyscy" jedli. Więc jeszcze jem kurczaka i ryby. Nie wiem czy kiedyś zrezygnuję z kurczaka, może tak. Jakiś gęsi czy dziczyzny czy innych mięs raczej nie jadałem i nie zamierzam. Czuję się dobrze.


Dobrze, że jesz w ogóle mięso. Nie polecam rezygnować. Kiedyś eksperymentowałem z restrykcją mięsa, ale się okazało,
@uzytkownik4: Dziękuję za modlitwę. Co do zalegania to pamiętaj, że my mówimy o jedzeniu tylko mięsa. Jak zjesz je z ziemniakami i innymi roślinami to rzeczywiście może powodować zaparcia. Natomiast jedzenie samego mięsa leczy chroniczne zaparcia. Co więcej znikają objawy takich chorób jak IBS, Chrona itp. Akurat temat jelit i leczenia mięsem znam z własnego doświadczenia.
Płakanie nad jedzeniem to trochę jakby krowa płakała nad tym, że trawa cierpi.


@anonymous_derp: ja osobiście się z tym nie zgodzę. Trawę mogę kosić cały dzień. Zwierzęcia natomiast nie zabiję, chyba, że bym musiał już np. z głodu takiego kurczaka.
Dla mnie zwierzęta > rośliny.
@Pies_Benek:

Jak zrobiłem wykresy to goscia na vikop ru nie ma.

Poniżej macie kategorie z których w latach 2018 2019 wpłyneło najwięcej zgłoszeń do europejskiego systemu ostrzegania:

nuts, nut products and seeds 761
fruits and vegetables 546
fish and fish products 390
dietetic foods, food supplements, fortified foods 347
poultry meat and poultry meat products 327