Wpis z mikrobloga

@KrolOkon: Jak tutaj kolega pisał, ważne są objawy jeżeli chodzi o diagnostykę boreliozy. Badania - temat rzeka.

Jak wyglądały przeciwciała w badaniach przesiewowych dla klas M i G w teście ELISA/CLIA? To jest ważne w tym przypadku.

Sam wynik dodatni Western-blot w klasie IgG może świadczyć bardziej o starej infekcji, niż czymś nowym. Co więcej, lekko dodatni VlsE (dla garnini) wskazujący też na późną fazę lub pozostałość dawnej infekcji/kontaktu z krętkami.
Próbka kontrolna została również potwierdzone więc masz boreliozę


@shadowsniper: XDDDDDDDDDDDDDDDD
wiesz czym jest próba kontrolna???

Wiem, że to internet i każdy może tu być każdym za kogo się podaje ale litości chociaż odrobinę wiedzy jeśli się na jakiś temat wypowiadasz.
Gdyby próba kontrolna wyszła ujemna oznaczałoby to że test/próbka jest uszkodzona i wynik idzie do kosza ( stąd np testy ciążowe mają dwa "paski" )
Posłuchajcie panowie
@sanus7 @klops4: w poprzednim nieco chaotycznym w pisie Napisałem tylko że próbka jest potwierdzona Pisałem głosowo Może dlatego wyszło tak niezrozumiałe. Poprzedni wpis dotyczył obecności borrelia a potwierdzone miało oznaczać że próbka jest ważna. Helicobacter pylori również daje podobne wskazania ale Zgadzam się test jest niespecyficzny. Wiem również Co to jest próbka ślepa, ale na boga, sądzicie panowie, że to wynik gammopatii poliklonalnej? Stwierdza się obecność krętków, ponieważ jak
@shadowsniper: Nie rozumiem po co brniesz dalej. "Wszystko wskazuje na to że w twoim organizmie znajdują się bakterie z gatunku borrelia różnych grup" - gadasz bzdury na podstawie skrawka informacji, już pomijając błędy w nomenklaturze.

Polecam się dokształcić w zagadnieniu, bo szkoda mi czasu opisywać diagnostykę i interpretację lab. wyników.
@KrolOkon: w IgG masz 3 paski graniczne jeden dodatni i flagelline która jest niespecyficzna dla bakterii borelii.
Tylko, że te normy interpretacji juz sie zmienialy w historii. Wg CDC 5 pasków musi byc dodatnich, zeby mowic o boreliozie.
Generalnie Western Blot/ Elisa maja dosc duzy margines bledu. Niestety to najlepsze testy dostepne obecnie.
@gardan: @Sanus7: @shadowsniper: Byłem u lekarza, nie jest w stanie tego odczytać, ale powiedział że ma obowiązek dać mi skierowanie na oddział zakaźny(chyba xd już nie pamiętam) byłem tam się zarejestrować. Mam termin na luty XD
Objawów brak, dowiedziałem się tylko że te badania to wyrzucanie kasy w błoto, poszło na to 240zł
Objawów brak, dowiedziałem się tylko że te badania to wyrzucanie kasy w błoto, poszło na to 240zł


@KrolOkon: Ale dlaczego taka opinia? Przecież robiłeś standardowe, polecane badania, a nie jakieś szemrane. Lekarz ogarniał w ogóle temat? Skoro nie masz objawów, to pewnie będzie OK. No ale do poradni możesz iść, może dowiesz się, jak należy diagnozować boreliozę.