Wpis z mikrobloga

#abcf1 Witam Mireczki, Oto lista Rozdziałów i Historii F1 w pigułce, które zostały do tej pory napisane.
Wpis powstaje z racji tego, że tak jak wspominałęm wcześniej za niedługo założę stronę internetową, i fajnie by było wszystkie poprzednie artykuły umieścić w jeden duży wpis.
===========
Praca zespołów F1 przed rozpoczęciem sezonu

Pierwszy mój artykuł ever, pisany prosto z głowy. Opisuje on najważniejsze aspekty działalności zespołów w przerwie między sezonami, oraz pracę w trakcie testów.
===========
Sylwetki Zespołów, Historia i Współczesność cz. 1
Ogólny opis jak funkcjonują zespoły F1. Jak funkcjonowały zespoły z przeszłości, Podział na zespoły fabryczne/prywatne, co to jest Wielka trójka.
===========
Sylwetki Zespołów, Historia i Współczesność cz. 2
Dokładny opis zespołów rywalizujących w roku 2019.
===========
Kierowcy i Bezpieczeństwo w F1 w latach 1950-1999
Wpis Kierowcy i Bezpieczeństwo w F1, został podzielony na 2 wpisy, ponieważ jest to spora dawka wiedzy na temat formuły 1.
Cz 1. Obszerny opis historii bezpieczeństwa w F1. Z tego artykułu dowiesz się kto dawniej mógł zostać kierowcą F1, jak wyglądała ich sportowa sylwetka, jak się zmieniało się zabezpieczenie kierowców i bolidów. Na koniec anegdotka nt. pierwszego Polaka w F1 (i nie mam tu na myśli Roberta Kubicy)
===========
Bezpieczeństwo w F1 obecnie, Projektowanie torów

Cz 2. Obszerny opis obecnego bezpieczeństwa w F1. Z czego składa się Fotel, Kadłub, Kask, System Halo itd. Wpis zawiera również informacje nt. jak były i są projektowane tory wyścigowe. Ogromna Dawka wiedzy
===========
Biografia Kierowców Mercedesa – Lewis Hamilton i Valtteri Bottas

Prześledzenie kariery sportowej 6-krotnego Mistrza Świata, Lewisa Hamiltona i drugiego kierowcę sezonu 2019, Valtterego Bottasa.
===========

Biografia Kierowców Ferrari– Sebastian Vettel i Charles Leclerc

Biografia 4-krotnego mistrza świata Sebastiana Vettela i najmłodszego kierowcy Ferrari od 1961 roku, Charlesa Leclerca
===========
Sytuacja Williamsa i Roberta Kubicy do sezonu 2018

Losy zespołu Williamsa w ostatnich latach i jak z tym zespołem był związany powrót Roberta Kubicy do F1 (do roku 2018).
===========
Sytuacja Roberta Kubicy w sezonie 2019

Opis tego co się działo na początku roku 2019. Jak Robert Kubica awansował z rezerwowego na miejsce podstawowego kierowcę. Mnogi opis problemów i patologii zespołu Williamsa (z początków sezonu 20190
===========
Grand Prix Niemiec 1957. Legendarna wygrana JM Fangio

Jeden z najwybitniejszych występów legendy F1 Juana Manuela Fangio, bolidem z 1954 roku. Fenomenalny występ, gdzie wystarczy jeden argument aby to twierdzenie potwierdzić. Argentyńczyk pobił w tym wyścigu rekord okrążenia legendarnego Nurburgringu 9 razy.
===========
Słownik podstawowych pojęć

Słownik podstawowych pojęć z tematyki F1
===========
Dziennikarstwo i Poprawność polityczna w F1

Jak działa polityka i dziennikarstwo w F1. W większości moje własne przemyślenia, domysły i obserwacje
===========

Biografia Julesa Bianchiego

Chyba najbardziej syty artykuł do tej pory. Dokładny opis kariery Julesa Bianchiego, wzbogacony wątkiem jego bliskich relacji z najlepszym przyjacielem- Charlesem Leclerckiem
===========

EKSKLUZIW TAGU ABC
Biografia Zsolt Baumgartnera, jedynego Węgra w F1

Mój najtrudniejszy artykuł do tej pory. Dlaczego Ekskluziw? Ponieważ w Internecie nie ma drugiego takiego artykułu, nie ma prawie nic o jego karierze, Jedyna strona z jego statystykami sprzed F1 zawierała błędy xD. Musiałem wchodzić do francuskojęzycznych i innojęzycznych wikipedii i grzebać, przeglądać zdjęcia, by w ogóle zweryfikować, że to co piszę to prawda, jednym zdaniem- ciężkie monotonne grzebanie w pustce. Ale udało mi się coś wygrzebać. Razem z Biografią Bianchiego to jest artykuł, z którego jestem do tej pory najbardziej zadowolony
============
Historia Spa-Francorchamps do roku 1970
Historia Miejscowości Spa i całego regionu, oraz opis rywalizacji do roku 1970, w tym starej nitki toru
============
Legendarny Bolid- Maserati 250F
33 wyprodukowane sztuki, każda brała udział w wyścigu F1. W Formule 1 rywalizowała w latach 1954-1960 . Pojazd Mistrzów świata, prywatnych kierowców, oraz bogatych osób, którzy chcieli pościgać się gwarantującą solidność maszyną. Historia jednego z najważniejszych bolidów w historii F1
============

Historie F1 w Pigułce:
[Historia zespołu Mastercard Lola]( https://www.wykop.pl/wpis/42320095/podrecznik-niedzielnego-widza-abcf1-historia-f1-w-/)
Myślicie że FW42 jest wolny a Williams jest nieprofesjonalny? Cóż, macie rację, ale w porównaniu do tego zespołu, Williams jest obecnie kilka lig wyżej. Historia zespołu MasterCard to idealny przykład, że nawet tak znana na całym świecie firma, może inwestować w fatalny pomysł i fatalną realizację. Najgorszy zespół jakikolwiek istniał w F1.
============
Brabham BT46B, bolid ,,strzelający kamieniami”

Zmodyfikowana wersja bolidu która miała ogromny wiatrak z tyłu, który powodował że bolidy jadące za nim czuły się jak pod ostrzałem z karabinu maszynowego. Wygrany wyścig i kwestie polityczne które spowodowały, że po tym wygranym wyścigu bolid został zakazany
============
Vittorio Brambilla - Wygrał jedyny wyścig w karierze i rozbił swój bolid

Prowadź niekonkurencyjny bolid, wygraj wyścig w bardzo mokrych warunkach i po przekroczeniu linii mety się rozbij.
============
Grand Prix Belgii 1998– Chaotyczny wyścig i największy karambol w historii F1

Największy Karambol w historii F1, lider który traci przednie koło przy dublowaniu i dublet zespołu Jordan
============

Biografia- Luca Badoer

Kiedy Felipe Massa uległ wypadkowi podczas kwalifikacji do GP Węgier, Luca Badoer zajął jego miejsce w zespole Ferrari. Powrót do rywalizacji w F1 po 10 latach. Jednak po 2 wyścigach stracił fotel. Jak wyglądała jego kariera?
============
Kariera Yuji Ide w F1

Żeby dostać się do F1 nie potrzebna jest znajomość angielskiego, albo wiedza na temat tego, ile bolid ma biegów. Wystarczy odpowiednia narodowość i fanatyczne założenie założyciela zespołu, który chce stworzyć całkowicie jednonarodowy zespół. Kariera jednego z najgorszych kierowców w F1, który w swoim 4 wyścigu został zbanowany
============

Śmierć Francois Ceverta
Rok 1973. Jackie Stewart z zespołu Tyrrell zostaje 3-krotnym mistrzem świata. Po tym sezonie po cichu planuje emeryturę. Wtedy w roku 1974 liderem zespołu zostałby jego team-mate, obiecujący talent Francois Cevert. Jednak błąd w kwalifikacjach ostatniego weekendu Grand Prix przyniósł straszliwe konsekwencje
============
Geniusz Juana Manuela Fangio podczas Grand Prix Monako 1950

Grand Prix Monaco, JM Fangio pokonuje szykanę za tunelem. Nagle, tuż przed kolejnym zakrętem zatrzymuje się. Okazało się że za zakrętem cała droga jest zagradzona w wyniku karambolu. Skąd Fangio, który nie mógł widzieć tego, wiedział że za zakrętem czyha niebezpieczeństwo. Nadludzkie zmysły?
============
#f1 #kubica #gruparatowaniapoziomu #historia