Wpis z mikrobloga

chyba nie sądzisz, że maska wszędzie jest niezbędna? mam nosić na spacerze jak w okolicach 3m nikogo obok mnie nie ma? zakładam kiedy ma to sens albo kogoś mijam


@Chochla: no i masz rację, problem jest z ludźmi którzy usilinie wchodzą bez masek do sklepów i którzy uważają że ci którzy maski mają to debile, bezmózgi itp.

Wczoraj na pewnej grupie facebookowej czytałem pochwały jak to w USA kobieta zastrzeliła ochroniarza
Szczerze to już mi się chce śmiać jak czytam takie kocopoły, mieliśmy mieć drugie Włochy po Wielkanocy, Majówce, teraz jeszcze mają być po zniesieniu obostrzeń X


@tetrillion: a no to spoko, to zdejmijmy wszyscy maski XD
Mieszkam na tym samym osiedlu co Ty, wszak żeś mój somsiad, ale ja nie widzę by chodziła tu 1/10 osób.


@niewieszocb: może źle trafiłem, ale przysięgam, że tylko gościu pod DPD miał maske, reszta bez XD z tych 10 jeszcze z 3 miały maske ale na brodzie, więc tak jakby jej nie miały
@Rabusek:

masa znajomych na majówke se pojechała bo hehe majufka


Jak ktoś ma życie zamiast bordo na vikop.ru to na majówkę pojechał (σ ͜ʖσ)

a no to spoko, to zdejmijmy wszyscy maski


#!$%@? o niczym innym nie marzę tylko zlikwidowaniu tego z dupy przepisu pisanego na kolanie razem z całym tym lockdownem.
Nie sądziłem, że tacy panikarze istnieją, mam nadzieję że tylko trollujesz.
@Rabusek: No a gdzie indziej się jeździ na majówkę? Jezioro, morze, góry, piesza wyprawa szlakiem turystycznym, ognisko w lesie, grill na działce, zwiedzanie, pod namioty itp. Chodzi właśnie o przebywanie w towarzystwie na powietrzu i cieszenie się powrotem przyrody do życia bo jesieni i zimie ¯\_(ツ)_/¯
@Rabusek: Epidemia sama z siebie się nie "skończy", poza tym zdecydowana większość przechodzi to bezobjawowo/jako trochę gorszą grypę i przeważnie umierają ludzie starzy/z chorobami współistniejącymi. Zastanawiam się czy komuś zechce się (opłaci) opracowywać na to szczepionkę, już gdzieś czytałem że takowa może nigdy nie powstać ;)
On chciał uregulować na zebraniu wspólnoty ilość wietrzenia na klatce schodowej jakby to #!$%@? był jakiś problem samemu okno otworzyć.


@Pieniek1991: typie, nie mamy klamek w oknach xD Niby jak mam to sam zrobić?

Zwłaszcza teraz jak jest coraz cieplej i u mnie np. okna na klatce są uchylone w sumie ciągle.


a my mamy ogrzewanie podłogowe i byśmy #!$%@?ście dużo płacili jakby przyszły przymrozki.
@Rabusek: Więc chyba musisz pozostać w domu. Świata nie zmienisz a logiczniejsze by było domagać się powrotu klamek a nie jakiegoś regulowania wietrzenia, poza tym bez klamek to trochę z psychiatrykiem się kojarzy.
poza tym bez klamek to trochę z psychiatrykiem się kojarzy.


@Pieniek1991: w większości budynków deweloperskich klamki ma tylko ochrona xD

Świata nie zmienisz


@Pieniek1991: a jednak do wind w obydwu budynkach nie wchodzi więcej niż jedna osoba, zgodnie z tym co napisałem i o co poprosiłem w mailu do administracji, i taka też prośba wisi przed każdą windą.

O to nie prosiłem, ale się z tym zgadzam - wewnętrzne częsci
@Rabusek: To trzeba było od razu że jesteś z nowego budownictwa pewnie ogrodzonego :) To jednak się cieszę że u siebie nie trafiłem na żadnego panikarza i wszyscy już żyją normalnie. :) Siłownia osiedlowa pod chmurką jest już czynna i jak widzę to używana jak zawsze. Wind nie mamy bo blok ma 4 piętra. Płyn do dezynfekcji był ale butelki wcięło w ciągu paru dni od postawienia, zresztą patrząc po ilości
Siłownia osiedlowa pod chmurką jest już czynna i jak widzę to używana jak zawsze.


@Pieniek1991: No ale jednak siłownia pod chmurką a siłownia w budynku gdzie ludzie nie sa nawet skłonni wietrzyć ani dezynfekować sprzetu to będzie siedlisko wirusa. Dobrze, że jest zamknięta.
@tetrillion: Bo może jednak obostrzenia zadziałały i krzywa zakażeń została spłaszczona co nie oznacza że szczyt mamy za sobą. Natomiast jak pokazuje rzeczywistość ludzie mają słomiany zapał także do kwestii zdrowotnych. Zamiast walczyć z wirusem wszelkimi dostępnymi sposobami, walczą z noszeniem maseczek pytanie tylko dlaczego? Komu to szkodzi, że masz na ryju maseczkę czy to już po prostu taka narodowa cecha: Nie i #!$%@? bo kazali. To ja zrobię inaczej. Nieszkodliwa
@Rabusek: 737 zgony od początku pandemii XD

Gdzie statystycznie dziennie umiera 1100 ludzi w Polsce.
To ma być ten wirus debeściak? To ma być ten wirus za którego Gates zapłacił taką furę pieniędzy?
To jakaś popierdółka

Do tego dochodzi kwestia ile ludzi faktycznie zmarło NA KORONAWIRUSA a nie przy, kwestia faktycznej skuteczności tych testów i masa innych. Typ zobaczył parę osób na ulicy bez szmaty na ryju i krzyczy w necie,
Gdyby ludzie pokroju autora wpisu byli ludzmi decyzyjnymi, to zamknęli by ludzi na rok czy więcej w domach, rujnując przy tym zupełnie do zera gospodarkę. I może nie umierali by juz na covid, co i tak jest bardzo podejrzane czy NA, ale zaczęli by umierać z głodu i przez brak służby zdrowia, bo dla chorych na coś innego służby zdrowa teraz nie ma. Teorie spiskowe jak i foliarze pokroju autora wpisu, czyli