Wpis z mikrobloga

Złota rada ode mnie. Jeśli przychodzicie na rozmowę kwalifikacyjną i na pytanie czy palicie zaczynacie wyliczać listę "Waszym zdaniem pozytywnych aspektów bycia palaczem w miejscu pracy" wiedzcie, że nie zyskujecie w ten sposób punktów a wręcz przeciwnie.

Rozumiem, że palisz. Rozumiem, że być może boisz się iż Twój nałóg będzie postrzegany jako wada. Natomiast w momencie gdy Twoja odpowiedź na pytanie "czy pali pan papierosy?" zamiast zwykłego "tak" wygląda jak nędzna próba zakłamywania rzeczywistości i wmawiania mi pozytywów robienia sobie przerwy na fajkę, już w tym momencie zostajesz skreślony jako osoba potencjalnie konfliktowa.

Zapewne wielu palaczy w tym momencie pomyśli o mnie, że nie przyjęłam być może wartościowego pracownika tylko ze względu na to iż jest palaczem. Błąd. Ogromny błąd. Przeszkodą okazała się postawa osoby, która już podczas pierwszego spotkania sprawia wrażenie kogoś niestabilnego. Natomiast taka osoba może być przekonana że powodem odrzucenia go był jego nałóg.

#korpo #korposwiat #pracbaza #praca #papierosy #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #phyrexiacontent
  • 332
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waspin: to fajna historia, ale HR to nie tylko rekrutacja, a cała logistyka powiązana z pracownikami.

@Mave: To akurat obsługuje zazwyczaj 1 księgowa i 1 kadrowa, chyba że masz na myśli zadania z zakresu office managementu, które można przydzielić sekretarce za pół pensji HRowej
  • Odpowiedz
@jaczyliktoo: Potraficie przytoczyć fragment Kodeksu Pracy który zabrania pytać się kogoś czy pali? Do tej pory nikt tego nie zrobił w tym wpisie, pomimo rzekomego powoływania się na niego.

@GienekZFabrykiOkienek: Ktoś powyżej już dość wyczerpująco wytłumaczył Ci Twój błąd logiczny. Najwyraźniej przeoczyłeś komentarz tamtej osoby bądź udajesz iż go nie widziałeś.
  • Odpowiedz
Ktoś powyżej już dość wyczerpująco wytłumaczył Ci Twój błąd logiczny


@Phyrexia: Jakoś nie widzę. Ktoś wspomniał, że "jeżeli nie zapisuję to nie ma przetwarzania", ale to oczywista bzdura. Dostałaś konkretne przepisy, artykuły i opracowania w internecie, ktoś nawet wrzucił link do strony z wyrokami sądów - ale to za mało xD Gra w szachy z gołębiem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Wklej fragment Kodeksu Pracy, który Twoim zdaniem zabania pytać się kogoś czy pali. Do tej pory nikt tego nie zrobił, a Ty dalej robisz fikołki i podciągasz pod głoszone przez siebie tezy zupełnie nie dotyczący tematu fragment KP.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: RODO artykuł 9 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Zabrania się przetwarzania danych osobowych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej lub danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej tej osoby.

Już przez to przechodziliśmy... Nie mów mi że do pracy w HR nie trzeba nawet umieć
  • Odpowiedz
@Phyrexia: To o czym wspomina jaczyliktoo jest tak naprawdę dużo ważniejsze niż RODO w tej sytuacji, ale nie spodziewam że zrozumiesz że nie wystarczy że nie pisze tam "nie wolno pytać o fajki". Proste wytłumaczenie dla HR-ówek:
https://www.pit.pl/aktualnosci/abc-rekrutacji-w-wytycznych-prezesa-uodo-997217#:~:text=Katalog%20niezbędnych%20danych&text=Pracodawca%20nie%20może%20żądać%20podania%20innych%20danych%20osobowych.&text=To%2C%20jakich%20danych%20osobowych%20może,innych%20danych%20na%20tym%20etapie.
  • Odpowiedz
Przechodziliśmy a Ty dalej nie rozumiesz, że pytanie o to czy ktoś pali nie jest równoznaczne z przetwarzaniem tej informacji jako danych dotyczących zdrowia. ¯\_(ツ)_/¯

@jaczyliktoo: @GienekZFabrykiOkienek: Zdecydujcie się, Kodeks Pracy, czy RODO? Już ustaliliśmy, że zacytowany fragment RODO nie ma zastosowania w tej sytuacji. Czy mogę prosić o konkretny cytat z KP?
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Nie no, ty musisz być trollem. Katalog zamknięty art 22(1) oznacza, że nie możesz pytać o więcej niż w tym artykule jest wskazane. To jednocześnie oznacza, że nie musi być tam napisane wprost, że nie możesz pytać o to czy ktoś pli fajki, ma napletek, czy też lubi sernik z rodzynkami, po prostu musisz się ograniczyć do tego na co pozwala ci ustawodawca. Jeżeli już tego nie skumasz, to ja
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Oczywiście, że RODO ma zastosowanie, wyraźnie masz zaznaczone że samo zbieranie to już przetwarzanie.

Cytat z KP już dostałaś:

Zakres danych osobowych żądanych od osoby ubiegającej się o zatrudnienie
§ 1.
Pracodawca żąda od osoby ubiegającej się o zatrudnienie podania danych osobowych obejmujących:
1)
imię (imiona) i nazwisko;
2)
datę urodzenia;
3)
dane kontaktowe wskazane przez taką osobę;
4)
wykształcenie;
5)
kwalifikacje zawodowe;

"He he info czy pali to nie
  • Odpowiedz