Wpis z mikrobloga

Złota rada ode mnie. Jeśli przychodzicie na rozmowę kwalifikacyjną i na pytanie czy palicie zaczynacie wyliczać listę "Waszym zdaniem pozytywnych aspektów bycia palaczem w miejscu pracy" wiedzcie, że nie zyskujecie w ten sposób punktów a wręcz przeciwnie.

Rozumiem, że palisz. Rozumiem, że być może boisz się iż Twój nałóg będzie postrzegany jako wada. Natomiast w momencie gdy Twoja odpowiedź na pytanie "czy pali pan papierosy?" zamiast zwykłego "tak" wygląda jak nędzna próba zakłamywania rzeczywistości i wmawiania mi pozytywów robienia sobie przerwy na fajkę, już w tym momencie zostajesz skreślony jako osoba potencjalnie konfliktowa.

Zapewne wielu palaczy w tym momencie pomyśli o mnie, że nie przyjęłam być może wartościowego pracownika tylko ze względu na to iż jest palaczem. Błąd. Ogromny błąd. Przeszkodą okazała się postawa osoby, która już podczas pierwszego spotkania sprawia wrażenie kogoś niestabilnego. Natomiast taka osoba może być przekonana że powodem odrzucenia go był jego nałóg.

#korpo #korposwiat #pracbaza #praca #papierosy #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #phyrexiacontent
  • 332
  • Odpowiedz
@wrzesien: Pracownik działu sprzedaży. Brak nałogów jest zaletą, dlatego uważam pytanie o nie za uzasadnione. Odpowiedź twierdząca w tym przypadku nie skreśla kandydata.


@Phyrexia:

Czyli ma to zastosowanie bo przyjmujecie kryterium które powoduje, że taka osoba może zostać odrzucona. Rób fikołki dalej
  • Odpowiedz
Brak nałogów jest zaletą, dlatego uważam pytanie o nie za uzasadnione.


@e-stark: Zaletą postrzeganą pozytywnie przez współpracowników, z których większość nie pali, kompletnie nie wpływającą na decyzję odnośnie jego przyjęcia.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Bardzo mi się podoba, jak świetnie u ciebie widać wyparcie. Dosłownie każdy tutaj ci powiedział, że jesteś bezwartościową osobą z punktu widzenia biznesu, narcyzem, ale wszystko wypierasz, próbując się usprawiedliwić XD
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: pierwsze zdanie z Twojego artykułu mówi - Dane wrażliwe to osobna kategoria danych osobowych, które podczas przetwarzania są bardziej chronione ze względu na informacje,  jakie zawierają. Nie ma więc mowy o zakazie a o szczególnym obchodzeniu się z tymi danymi.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Konkretny przepis: Artykuł 9 RODO zabrania ci przetwarzania danych wrażliwych - a takimi danymi są informacje o nałogach. Kodeks pracy określa jakie dane wolno ci przetwarzać w ramach procesu rekrutacyjnego. Teraz wytłumacz mi co uprawnia cię do zadania takiego pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xVeTx: Nie czytałem dokładnie artykułu xD Artykuł RODO na którym bazuje artykuł mówi wyraźnie:

Zabrania się przetwarzania danych osobowych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej lub danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej tej osoby.
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: 1. Zabrania się przetwarzania danych osobowych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej lub danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej tej osoby. Jest na temat zdrowia a nie nałogach, to znaczy że nie możesz się pytać o kwestie medyczne. Palenie może być zwykłym nawykiem a że z czasem szkodzi
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Ta informacja nie jest przeze mnie przetwarzana. Nie rozumiesz znaczenia tego pojęcia. Pracodawca nie otrzymuje ode mnie informacji na temat nałogów kandydata ani nie mają one wpływu na przyjęcie przeze mnie kandydata na stanowisko. Kandydat mógł by odmówić odpowiedzi na to pytanie jeśli uznał by je za niestosowne, i nie mogło by to również wpłynąć na decyzje w sprawie jego zatrudnienia. Nie można dyskryminować kogoś z powodu palenia papierosów, ile
  • Odpowiedz