Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie czy jest taka możliwość żeby po studiach inżynierskich informatycznych zostać programistą PLC?
Czy raczej potrzeba do tego studiów związanych bardziej z automatyką czy robotyką?

Na moich studiach miałem takie przedmioty jak Automatyka, gdzie na podstawie wzorów logicznych (algebra Boola) robiliśmy takie schematy ladder diagram żeby np zaprogramować model windy żeby jeździła pomiędzy piętrami na przyciski. I na tym się kończyła automatyka na tych studiach.

Ewentualnie co byłoby lepsze że w tym kierunku pójść - jakieś magisterskie związane z tym czy bardziej robić jakieś kursy z certyfikatami?
Jeżeli kursy to od jakich zacząć jeśli zna się tylko kompletne podstawy?
Samo kodzenie nie jest mi obce, bo pisze w Javie, czy C++, ale domyślam się że trochę inaczej wygląda to w automatyce.

Zainteresowało mnie to bo teraz jak wchodzę na rynek programowania to jest tu tłum ludzi na każde stanowisko, to się zrobił jakiś mainstream i właśnie może znaleźć sobie coś mniej popularnego a też ciekawego i opłacalnego.

Słyszałem że można się uczyć też jakiś konkretnych sterowników Siemensa, ale też zupełnie obcy mi temat. Właśnie podobno to jest fajna praca, ale kurcze jak do programowania w Javie mam co chwila jakieś poradniki, tak do tego to nawet nie wiem co wpisać w YT żeby zacząć się uczyć, podpowiedziałby ktoś? :)

Proszę o pomoc :)

#plc #programowanie #automatyka
  • 45
próbujesz wgrać najnowszy program łapiesz błąd


@CXLV: ale po co? Przecież na starym programie dobrze chodziło więc po co zmieniać soft skoro wiadomo, że to nie on się popsuł?
@kk87ko0: przecież to była wymyślona przeze mnie hipotetyczna historyjka dla OPa, żeby uzmysłowić mu jak wyglądają realia pracy automatyka w delegacji. Jeszcze się dowal, że do Kazachstanu nie ma samolotów o 9 tylko po południu... Powodów dla których trzeba wgrać nowy soft do maszyny może być mnogo, choćby aktualizacja do najnowszej wersji, która posiada adaptacyjne parametry do zużywających się elementów, przez co urządzenie działa bardziej wiarygodnie, nie blokuje się i nie
Powodów dla których trzeba wgrać nowy soft do maszyny może być mnogo, choćby aktualizacja do najnowszej wersji, która posiada adaptacyjne parametry do zużywających się elementów, przez co urządzenie działa bardziej wiarygodnie, nie blokuje się i nie wywala błędów?


@CXLV: Takie rzeczy to się robi zdalnie przez VPN.