Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie, kupiłem laptopa z zainstalowanym Windows 10, nie za bardzo znam się na komputerach, jakie powinny być pierwsze kroki w użytkowaniu?
1. Czy podzielić mój jedyny dysk SSD na partycje? Czytałem w internecie, ale są różne skrajne opinie na ten temat.
2. Laptop ma jakąś wersję próbną McAfee, czy usunąć go i zainstalować jakiś darmowy antywirus? Jeżeli tak to jaki? Czy sam Windows defender wystarczy?
3. Czy robić jakiś obraz dysku? Jeżeli tak to czy nakierujecie mnie na jakąś dobrą instrukcję?

Czy jest coś jeszcze o czym powinno się pamiętać od razu po kupnie laptopa?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
#windows #laptop #laptopy #ssd #mcafee #software #asus
  • 4
@piotr900610:
1 - wedle własnych potrzeb. Przy dyskach <500GB jednak odpuściłbym partycjonowanie. (Względy praktyczne większości ludzi)
2 - Odinstalować i zostawić Defendera - jest wystarczający
3 - Jeżeli masz "fabrycznego" windowsa to partycję recovery najpewniej już masz zainstalowaną przez producenta
@piotr900610: Jeżeli nie robisz częstych formatów, nie potrzebujesz osobnego woluminu w celach organizacyjnych to działaj na jednej. Partycjonujesz w momencie jak sam przed sobą dojdziesz do takiego wniosku że by ci się to przydało.
@piotr900610: w erze windy 10 radzilbym wlaczyc cykliczny punkt przywracania systemu. Kup zewnetrzny HDD aby w razie czego sobie zgrywac pliki oraz kup pendrive abys wgral na niego Hiren`s Boot CD/Linux live USB w razie jakby winda padla. Zawsze dzieki nim zgrasz dane lub naprawisz system.

Warto tez czytac czy aktualizacje dostepne po pobrania czasem nie namieszaja czegos w systemie.

@Pawlosek: pewnie wiekszosc robi producentow, ze Winda (C:) oraz Recovery