Wpis z mikrobloga

zawsze mnie zastanawia dlaczego ludzie którzy zazdroszczą górnikom po prostu nie zostaną górnikami?


@MilionoweMultikonto: jak bym słyszał mojego starego, górnika. Po pierwsze, dostać się do kopalni bez znajomości... Po drugie, niech wszyscy zostaną górnikami, rolnicy, będziemy jeść węgiel, nauczyciele, będziemy węgiel zostać zamiast się uczyć, pielęgniarki, będziemy pacjentom węgiel podawać... Etc. I po trzecie, coś czego górnicy nie zrozumią, niektórzy ludzie mają honor i nie chcą zerować na innych.
Lekarze i pielęgniarki w tym kraju są niedoceniani ponieważ ogólnie małe kto ceni zdrowie, więc dlaczego ktokolwiek miałby doceniać ludzi którzy przynoszą nam zdrowie


@MilionoweMultikonto: A dlaczego górnik miałby być bardziej ceniony od lekarzy?
Za wydobycie nierentownego węgla do którego wszyscy dopłacamy z podatków czy dlatego, że ma możliwość przerwania roboty od której nie zależy życie ludzkie i spalenia paru opon?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MilionoweMultikonto:

to po co zużywają tyle prądu nabijając kabzę górnikom


Ale wiesz, że bardziej opłaca nam się wieźć węgiel z drugiego końca świata bo ostatecznie i tak jest tańszy więc to nie jest tak, że trzeba płacić górnikom. Po prostu państwo odkupuje ten badziew po zawyżonej cenie, bo kopalnie są państwowe. To, że za taką niegospodarność powinien być Sztum to inna sprawa.

Ba wyobraź sobie, że górnictwo może być rentowne!

zawsze
A dlaczego górnik miałby być bardziej ceniony od lekarzy?


@xfin: Chyba wyraźnie napisałem, że górnicy są ważni bo węgiel jest potrzebny do produkcji energii, a lekarze są niedoceniani, ponieważ zdrowie jest niedoceniane. Ja tego nie wymyśliłem, tak już jest w tym m kraju.
@MilionoweMultikonto: Jasne, że jest strategicznym surowcem i mamy go tyle, że powinniśmy bez problemu być rentowni jeśli chodzi o jego wydobycie co nie zmienia faktu, że część można sprowadzać jeśli jest to bardziej opłacalne. Ale Hur dur się nie znasz. Chwała wielkiej polszy.

Nie wspominając o tym, że jako kraj powinniśmy dywersyfikować pozyskiwanie energii.