Wpis z mikrobloga

@mkarweta: Według tego eksperymentu ludzie nie potrafili odróżnić piwa zacieranego w 64 od 73, mimo znaczniej różnicy w alkoholu. Czyli te cukry nie mogły mieć żadnego wpływu na body.

Nie wiem czy temu wierzyć ale przetestuję - jeśli to prawda każdą ipę można przekształcić w session ipę regulując tylko temperaturę zacierania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzat: nie można. Jak będziesz miał za dużo cukrów, które nie zostaną zjedzone to okno będzie po prostu za słodkie.
Jeszcze definiuj "ludzie".
@mkarweta:
Z linku który wkleiłem:

A total of 33 people of varying levels of experience #!$%@? in this xBmt. Each #!$%@? was served 2 samples of the low mash temperature beer and 1 sample of the high mash temperature beer in different colored opaque cups then asked to identify the one that was unique. Given this sample size, 17 tasters (p<0.05) would have had to correctly identify the unique sample in
@LoginZeStali: zestaw i recepura jak dla mnie jest świetna, wszyscy pijący chwalą, piwo jest rześkie, odświeżające, cytrusowe w smaku i mocno grapefruitowe w zapachu. US05 sprawdzą się bardzo dobrze, ze względu na dość neutralny profil. Robiłem też na vossach fm53 w temperaturze pokojowej (24 stopnie) i wyszło bardzo fajnie. Bardzo dobre "letnie" piwo, ew. jako piwo wieczorem po treningu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LoginZeStali: ja akurat robiłem na MJ Bohemian Lager bo to starter pod porter bałtycki 25° Blg. Jeszcze nie wiem jak wyszło, ale robiłem takie lekkie mojej własnej receptury i mogę Ci poradzić, żebyś dorzucił trochę słodu monachijskiego, wiedeńskiego lub Abbey, oczywiście zacieranie na słodko i w sumie tyle. Używałem kiedyś do takiego lekkiego piwa drożdży S04 i było spoko, wrażenia w zasadzie jak z "1 na 100".