Wpis z mikrobloga

Dziś film bez żadnej kobiety w obsadzie ! ;-D

Tak, takie właśnie dzieło tym razem przypominam w cyklu ➛ #zlotaeravhs, a to za sprawą @Kaczorra, który zasugerował mi ten tytuł...
Więc co złego i dobrego o filmie to wiadomo do kogo kierować ;-P

„ Wstep wzbroniony “ (Trespass, 1992)

W obsadzie Ice-T, Ice Cube, Bill Paxton i William Sadler.

Don (William Sadler) i Vince (Bill Paxton) są strażakami z Arkansas. Podczas jednej z akcji, zdobywają starą mapę. Wszystko wskazuje na to, że jest ona drogowskazem do miejsca ukrycia skarbu, skradzionego kilkadziesiąt lat temu. Strażacy postanawiają odnaleźć łup wart miliony dolarów. Trop prowadzi ich do starej, opuszczonej fabryki. Ale po przybyciu na miejsce pakują się w potężne kłopoty. W hali narkotykowy boss (Ice-T) właśnie zabija nielojalnego podwładnego. Świadkowie egzekucji też muszą zginąć.

Na dwóch białych strażaków rozpoczyna polowanie brutalny gang czarnoskórych...


Bardzo dobry film, chętnie wypożyczany.
Jak wcześniej pisałem, nie ma w obsadzie kobiet, co też było swoistą swoistą ciekawostką, napędzającą popularność filmu.
Często film był oglądany w parze z równie popularnym i podobnym fabularnie obrazem "Sądna noc".
Oba filmy to przykłady mocnego, gangowego klimatu lat 90-tych.

Zwiastun po polsku z Vhs-a ITI.
Strona Filmweb.
Film dostępny on-line, 720p, lektor, cda.

Od razu też przypomnę inne filmy o podobnej tematyce, które już w swoim cyklu #zlotaeravhs wspominałem.

Nad-klasyka > "Wojownicy" czy "New Jack City".
Trochę w klimacie jest też najlepsza ekranizacja komiksu > "Punisher" z 1989 r.
A może porządne kino akcji klasy B z Gary'm Busey'em walczącym z gangiem? "Oko tygrysa" ?

➡ Poprzedni wpis - kultowy thriller sensacyjny...
" Rykoszet "

Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy znajdziecie pod moim tagiem ➛ #zlotaeravhs.
Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania...

#polecam #gangi #zlotaeravhs #filmnawieczor #thriller #ogladajzwykopem #film #gimbynieznajo #nostalgia #40plusclub #lata90 #30plusclub #wykopplus30club #filmy #90s
Montago - Dziś film bez żadnej kobiety w obsadzie ! ;-D
 
Tak, takie właśnie dzieło...

źródło: comment_1613673812sosmPVb7ok3ZJvlls7yjwZ.jpg

Pobierz
  • 2