Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr problem z #kurzajki
Cześć mirki, pisze z amw bo wstydliwy problem. Otoz mam kurzajki, na palcach (przy paznokciach) oraz stopach (podeszwa) i za cholere nie moge sie ich pozbyć. Dodatkowo jedyna moim palcu ostatniu zyskała towarzyszkę, więc teraz mam je na obu rękach.
Wyglada to oczywiście paskudnie. Tą starszą na palcu miałem wypalaną (prądem czy czymś takim), ale oczywiście odrosło. Byłem na konsultacjach u dermatologa to usłyszałem, że tego nie ma sensu wypalać, bo wróci, tylko wymrażanie. Ale w zw. z pandemią nie mam gdzie tego wymrozic.
Próbowałem juz tymi malymi śmiesznymi preparatami z cieklym azotem, ale bez reakcji. Dodatkowo od miesiąc smaruje brodacidem (zeszło juz 2.5 buteleczki), i na zadnej nie ma reakcji (oprócz tego, że brodacid przepalil mi skórę i nie jestem w stanie utrzymać długopisu po aplikacji z bólu).
Brodawki sa chyba wirusowe, na palcach jest twarda skorupka i takie czarne pręciki, mam wrażenie, że kurzajka wchodzi pod paznokieć. Na stopie twarda skorupka 2 na 1 cm (dosc duze), jednak tylko pojedyncze pręciki.
Pomożecie? Z powodu choroby nie mogę łykać wielu specyfików, więc mam dość ograniczone pole manweru, a psychicznie mam już dość bo to wygląda koszmarnie. Dodatkowo świadomość, że mogły wbić się aż do mięśni mnie przeraża (teoria dermatologa).
#zdrowie #medycyna #dermatolog #dermatologia #brodawki #uroda #kosmetyki #apteka #leki #lekarstwo #lekarz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #605bda0901f7d2000aaf9ddd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: Wal tym kwasem ale nie jak w instrukcji troszeczkę raz na tydzień tylko kiedy tylko widzisz ze już „wyschło” i jest co obcinać (np obcinaczem do paznokci ) i to po grubości. Chodziłem do podolog i 3 miesiące stosowałem się do zaleceń i co jakieś 3 tyg chodziłem na oczyszczanie i elegancko dorastała jaka była. 2 tyg ostrego cięcia i wypalania stopa jak nowa
@AnonimoweMirkoWyznania: z domowych sposobów możesz spróbować, przygotować cytrynę z octem(polecam wygooglować), skórki cytryny wrzucasz do octu na 24h, a potem te skórki stosujesz jako okłady na te kurzajki, strasznie śmierdzi i trochę żrące jest, ale generalnie bardzo szybko się ich pozbędziesz.
Mirku, miałem podobny problem i tymczasowo pomógł ocet z cytryną.
Stosowałem wszystko od homeopatii po wynalazki z aptek kończąc na zabiegach u dermatologa.

Dawno temu wyleczyłem się z tego trafiając na jakimś forum na wyciąg z Glistnika.
Z czystym sumieniem polecam! Kiedyś nie był tak popularny jak teraz.
Z tego co widzę dostępny jest na allegro np: https://allegro.pl/oferta/glistnik-wyciag-kurzajki-brodawki-jaskolcze-ziele-9425630012
Idź do rodzinnego lub dermatologa po verrucutan/ verrumal ( RP, zamienniki). Smaruj 3 razy dziennie każdą i zabezpiecz zdrową skórę wokół brodawek tłustą maścią. Stosuj do ustąpienia objawów i jeszcze przez tydzień. Kilka tygodni to trwa ale się pozbędziesz. Pozdro z apteki ( ͡º ͜ʖ͡º)