Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za nowym autem i wszystkie moje długie rozkminy kończą się tym, żeby wybrać między X1 F48 a Audi Q3 sportspack. Miał ktoś z tym do czynienia? Które silniki są dobre?
Za BMW przemawia duża zniżka od BMW, dużo miejsca z tylu. Audi fajne wnętrze, ale miejsca mało. Za to sam kokpit i wygląd jest kosmiczny. Na minus BMW koszty serwisowe, cena za 4x4 oraz poprzecznie ustawiony silnik (czy to nada jest ta przyjemność z jazdy?). Audi niestety to z tylu miejsca tyle co w małym aucie. Opcja trzecia to cupra formentor, ale raczej celuje w markę premium.
#bmw #audi
  • 24
@makkpol69: tego się trochę boje, że to takie fajne auto dla kobiety na miasto, żeby się cieszyła że jeździ SUVem. Pomimo wyglądu, to ten F48 ma więcej wspólnego z serią 2 tourer niż z X3. Swoją droga cena za silnik ze stałym napędem 4x4 jest zaporowa nawet po rabatach.
@sorek: Na X5 mnie nie stać, a wszystkie normalne limuzyny niestetety nie zmieszczą mi się do garażu. Mam jakieś 4,9 metra od ściany do drzwi przesuwnych. Mając 20 cm luzu z obydwu stron, to wychodzi 4,5 metra. Może 4,6m max. X3 już nie wejdzie. A potrzebuje auta rodzinnego, dla którego pojechanie w góry czy na Chorwację będzie przyjemnością, a nie wyprawą.

@ponik_kolny: Problem z Cupra jest to, że nie jest
@sorek: Pomysł jest taki, że wezmę może w wynajem na dwa lata. Jak mi się spodoba to wezmę nowy w leasing operacyjny. Jak na razie to mój doradca szuka mi fajnego X1 z 4x4. Może i to crossover, ale z dobrym silnikim będzie większa frajda z jazdy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ponik_kolny: nie no co Ty do kupowania auta w gazie trzeba mieć trochę więcej rozumu i doświadczenia. Raczej nie dla kogoś kto szuka auta "wsiadać i jeździć".
@director: Jako fan BMW z tych dwóch wziąłbym Q3, ale zwykłego, nie sportbacka. Zaskakująco dużo miejsca w środku, ładnie wykończone wnętrze. X1 to pindol, a nie BMW, nie zawracałbym sobie nim głowy. Aczkolwiek polecam zawsze, żeby się dobrze przejechać rozważanymi autami i samemu podjąć decyzję.
Na X5 mnie nie stać, a wszystkie normalne limuzyny niestetety nie zmieszczą mi się do garażu. Mam jakieś 4,9 metra od ściany do drzwi przesuwnych. Mając 20 cm luzu z obydwu stron, to wychodzi 4,5 metra. Może 4,6m max. X3 już nie wejdzie. A potrzebuje auta rodzinnego, dla którego pojechanie w góry czy na Chorwację będzie przyjemnością, a nie wyprawą.


@director: miałem podobne rozkminy, ale stwierdziłem, że to Q3 jest duże
@victor89: Jak znajdę wolną chwilę, to się zapisze na jazdę próbną do salonu i zobaczymy co dalej. Póki co to wszystkie marki samochodów mają ogromny problem z produkcją aut przez COVID. Na BMW czeka się średnio 6 miesięcy. Volvo praktycznie przestało produkować auta spalinowe, więc nawet tego nie biorę pod uwagę. Jak oferta BMW czy Audi nie będzie mnie satysfakcjonowała, to rozejrze się właśnie coś pomiędzy Hyundai Tucson, Rav4 albo właśnie