Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jaką część budżetu Waszym zdanie można racjonalnie przeznaczyć na leasing samochodu?
Jestem #programista15k, prowadzę JDG przy standardowym wymiarze pracy około 12 000 netto, od kilku miesięcy nie schodzę poniżej 15 000 ale docelowo chcę trzymać się w okolicach 13 000 (do czasu podwyżki na początku kolejnego roku).
Pech chciał, że nie mogę oduczyć się swojej zajawki na samochody wszelakiej maści sportowe i ostatnio męczy mi głowę BMW za około 300 000 brutto, w leasingu 4 letnim z gwarancją roczną/dwuletnią.
Rata leasingu to kwota około 5 000 brutto, w rezultacie z budżetu będzie znikać mi tak naprawdę z tego tytułu 3 500.
Czy przy moich obecnych zarobkach jest to trochę przesadzony koszt czy w miarę racjonalnie?
Chętnie poznam Wasze proporcje leasingowe odpowiednio zarobków, a rat..
Dzięki!

#motoryzacja #leasing #samochody #budzet #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6078ccb6919c6e000abfe9ae
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 107
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale dużo biedackie #!$%@? tutaj xD
Jak masz kasę to kupuj tylko żebyś miał jakaś poduszkę finansowa i tyle. Auta z salonu wcale nie tracą -20% po wyjeździe z salonu i życie jest krótkie wiec trzeba się rozpieszczać jak Cię stać.
Byłem w podobnej sytuacji i z perspektywy czasu (gdzie za niedługo mam wykup) nie żałuje ani trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: nie chciałeś celować w równie sportowe auta takie jak:
-Hyundai N- 160k
- Leon Cupra- 160k ?
To połowa wartości BMW a osiągi pewnie podobne.
Zakup auta to jedno, utrzymanie to drugie.
Na początku dostaniesz pakiety ubezpieczeniowe, to nie będzie tak źle, ale jak po 2 latach dojebią Ci ubezpieczenie od 200k, to się jednym słowem zesrasz na rzadko xD
Jak chcesz robić serwisy w ASO to też licz się
@Zmoll ma dużą rację z tą poduszką, jak nie masz przynajmniej połowy auta w gotówce to się to nie spina. Nie chcę straszyć, ale jak nieszczęśliwie ukradną ci tą furę, to firma leasingowa zażąda wszystkich pozostałych rat, dostaniesz fakturę na powiedzmy 200k+ jako rozliczenie leasingu, policz sobie czy nie zbankrutujesz w takiej sytuacji. Jest AC, ale jak źle trafisz i procedury się opóźnią, albo ubezpieczyciel będzie kręcił nosem przy wypłacie za kradzież,
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: No od kradzieży można mieć ac+gap ale jednak bez poduszki nie ma co brać. Może stracić prace i nagle z 15k robi się 0k.. ja jak brałem to miałem na całe auto tylko wolałem mieć leasing żeby optymalizować koszta