Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ehh, mircy, nie wiem co robić.
Różowa dała mi ultimatum - ślub w ciągu roku, albo się rozstajemy. Decyzję mam podjąć w ciągu kilku najbliższych dni.

3 lata razem, ja lvl 24, ona 27
Wiadomo, kocham ją i wszystko, ale nie jestem w stanie podjąć decyzji na całe życie jak dopiero co je zacząłem.
Argumentuje to, że skoro ja kocham to w ogóle ja powinienem wychodzić z taką inicjatywą, powinienem do tego dążyć za wszelką cenę.
Jestem gościem, który dużo #!$%@? związków w życiu widział, w tym moich rodziców. Wydaje mi się, że to zły pomysł podejmować taką decyzję znając się 3 lata, gdy mówimy o całym życiu.

Był ktoś w takiejś sytuacji? Docenię co macie do powiedzenia

#slub #zwiazki #rozowepaski #rozowypasek #feels #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60998d0cfe0977000b8aecc5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 106
  • Odpowiedz
Serio.. kurczę to niech #!$%@? taka panna która bawi się w szantaże w takiej kwestii. ultimatum stawiać..przecież to jest chore. dla mnie to automatycznie czerwona kartka i nawet jakbym chciał się z nią ożenić to po takiej akcji straciła by wszystko u mnie i również mnie.


@r5678: Też nie chciałbym być postawionym w takiej sytuacji, ale o tym moim zdaniem trzeba myśleć wcześniej, tzn. najlepiej nie umawiać się z dziewczynami starszymi
  • Odpowiedz
ZdrowaUkochana: Takich historii jest na pęczki - facet przez 10 lat „nie jest gotowy” na ślub, kobieta czeka, patrząc jak upływają jej najlepsze lata by założyć rodzinę, w końcu on stwierdza, że chce się rozstać i po roku jest po ślubie z inną. Ma 27 lat, to ostatni dzwonek by poznać kogoś z kim będzie mogła przed 30 założyć rodzinę, a Ty nie wiesz, czy jesteś zainteresowany, co tu się jej
  • Odpowiedz
Lala: Ja brałam ślub po 12 latach związku i nigdy nie przyszło mi do głowy stawiać ultimatum w sprawie zaręczyn czy ślubu. Zapytaj swojej różowej czy taki wymuszony ślub jej pasuje. Z obserwacji znajomych, u których wyglądało to podobnie (ślub bo "niby" wpadka albo wymęczony przez rodzinę), nigdy się to dobrze nie kończy. Masz 24 lata, więc zakładam, że dopiero skończyłeś studia i jesteś na początku swojej drogi zawodowej, pełnej samodzielności
  • Odpowiedz
w 2 lata nie poznasz dobrze osoby. Poznasz jakąś jej wersję.


Owszem, w 100% nigdy nikogo nie poznasz. Ale dwa lata zwykle wystarczają do stwierdzenia, czy dana osoba nadaje się do związku na resztę życia. Oczywiście sam upływ czasu nic nie daje, chodzi o przeżyte razem doświadczenia, takie jak wspólny wyjazd w góry, malowanie mieszkania, wolontariat, spotkania rodzinne itp. To pozwala dosyć dobrze ocenić drugą osobę. Bez tego jest trudno. Obiektywną ocenę
  • Odpowiedz
Jak się nie oświadczysz to i tak to pier.....ie. Dużo znajomych właśnie miłość ze szkoły czy po szkole są ze sobą bardzo długo po 4-5 lat jednak facet się nie oświadcza, dziewczyna poznaje innego jeśli ten stały partner nie chce zrobić kroku naprzód bo się boi i waha no to dziewczyna szuka innego. Jednak ten pierścień nic nie znaczący dla nas płci męskiej swoje robi bo dążysz dalej do tego ślubu i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Takie ostre ultimatum to faktycznie wielka czerwona flaga tak jak piszą wszyscy powyżej. Ale jeśli ją kochasz i chcesz spróbować uratować sytuację to możesz przeczekać ultimatum. Powiedzieć jej jak jest z twojej strony i że oświadczysz się kiedy Ty uznasz za stosowne. I że to ma być ostatnie ultimatum jakie postawiła Ci w życiu. Może się uda naprawić waszą relację, jak nie to i tak się rozstaniecie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: miałam 24 lata jak wyszłam za mąż między innymi przez naciski rodziny i męża, też po 3 latach związku. Jestem dawno po rozwodzie, od 2 lat z nowym partnerem, tyle w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wchodź w to, takie ultimatum to bezczelność z jej strony. Zaraz po ślubie zacznie Ci stawiać żądania, że bombelek teraz, albo rozwód, lub jeszcze coś innego wymyśli. Nie wiem,
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania ultimatum stawia się na końcu nie rozwiązanego problemu, kiedy inne działania nie pomagaja. Mam dosyć czekania, stawiam sprawę zero jednakowo. Ona uważa że 3 lata razem to wystarczający czas by podjąć taką decyzję. Widocznie ona wie że chce z tobą być "na zawsze" i twoje wahanie i niezdecydowanie odbiera jako "jest że mną bo jest a nie że chce być na "zawsze". Ona czuje to twoje niezdecydowanie i nie ma chęci
  • Odpowiedz
3 lata razem, ja lvl 24, ona 27

Wiadomo, kocham ją i wszystko, ale nie jestem w stanie podjąć decyzji na całe życie jak dopiero co je zacząłem.

Argumentuje to, że skoro ja kocham to w ogóle ja powinienem wychodzić z taką inicjatywą, powinienem do tego dążyć za wszelką cenę.

Jestem gościem, który dużo #!$%@? związków w życiu widział, w tym moich rodziców. Wydaje mi się, że to zły pomysł podejmować taką
  • Odpowiedz