Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ehh, mircy, nie wiem co robić.
Różowa dała mi ultimatum - ślub w ciągu roku, albo się rozstajemy. Decyzję mam podjąć w ciągu kilku najbliższych dni.

3 lata razem, ja lvl 24, ona 27
Wiadomo, kocham ją i wszystko, ale nie jestem w stanie podjąć decyzji na całe życie jak dopiero co je zacząłem.
Argumentuje to, że skoro ja kocham to w ogóle ja powinienem wychodzić z taką inicjatywą, powinienem do tego dążyć za wszelką cenę.
Jestem gościem, który dużo #!$%@? związków w życiu widział, w tym moich rodziców. Wydaje mi się, że to zły pomysł podejmować taką decyzję znając się 3 lata, gdy mówimy o całym życiu.

Był ktoś w takiejś sytuacji? Docenię co macie do powiedzenia

#slub #zwiazki #rozowepaski #rozowypasek #feels #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60998d0cfe0977000b8aecc5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 106
  • Odpowiedz
Jest to 3%. Wieloletnie badania projektu FAMWELL w różnych krajach.


@nicnieslyszalam: Że 3% kobiet chce mieć dzieci?
Pokaż proszę źródło, ciężko mi to samemu znaleźć.
Wydaje mi się, że gdyby to była prawda, to ludzkość by już dawno wyginęła.
  • Odpowiedz
@podrywacz1: 3% nie chce. Wpisz sobie nazwę projektu, mi się szybko wyświetliły z google jakieś podsumowania. Tylko 18% z tych, co nie maja dzieci ich nie chciały faktycznie. Reszta rożnego rodzaju problemy, głównie ze znalezieniem partnera
  • Odpowiedz
@podrywacz1: Chyba nie trzeba być specjalista, żeby stwierdzić, ze baaardzo rzadko spotkać kobietę koło 50 bez dzieci. To, co mówią 25-latki można przyjąć z przymrużeniem oka, bo większość tych, które deklarują wtedy, ze nie będą chciały mieć dzieci zmieniają zdanie. Statystyki można wyciągać z obserwacji kobiet w menopauzie, a nie w wieku produkcyjnym, bo to co się mówi, a co myśli, a co w ogóle jeszcze robi to zupełnie inne sprawy.
  • Odpowiedz
@nicnieslyszalam: Ja na ten przykład opieram się na otoczeniu swoim i są to dziewuchy już po 30tce. Czy sporo singielek bez dzietnych.

5 par znam nie mają dzieci i nie chcą miec. Ale takie co na upartego chca mieć to też. Np taka znajoma. Długo była sama, w wieku 31 lat poznała gościa co miał trójkę dzieci każde z inną xd i miesiące po tym jak go poznala to już zaciążyła
  • Odpowiedz
@r5678: Osobiste doświadczenia są różne. Ja np planuje dziecko dopiero przed 40. Była dziewczyna kogoś z rodziny nie planowała, nie chciała i oboje nie chcieli. Jemu się nie zmieniło, a ona po 35 poszła w tango z kolega i jest już szczęśliwa mężatka z dwójka.
  • Odpowiedz