Wpis z mikrobloga

Background: Wyszliśmy z knajpy ze znajomymi, koleżanka mocno wcięta wiec czekaliśmy na ubera aby ją odwieźć do domu. Przejeżdżała koło nas lodówa i prawie nas przejechali (z premedytacją tak szybko) to im machnąłem i zwróciłem uwagę aby uważali.
Zaczęli się śmiać i grozić, że koleżankę to na kolską zabiorą (nikt poza mną się nie odzywał). Zachowywali się jak typowe dresy.
Jak już sobie pogadali i odjeżdżali to powiedziałem "co za przebrzydłe mordy" i jako, że mieli uchylone okno to usłyszeli to.
Z drugiej strony nie mówiłem tego do nich, tylko o nich.

Jestem dumny i zarazem zdziwiony, że z mojej strony przez cały czas nie padła zadna "#!$%@?". Ale jako, że też trochę wcięty byłem to nie ogarniałem za dużo i brakowało mi zdania xD "podejmowanie czynności wobec mnie", no iq spadło tak z 90%, więc wiem że nie wypadłem najmądrzej.

Po tym co powiedziałem i się zatrzymali to już wiedziałem, że będzie ciekawie. Zaczęli mnie szturchać, popychać i wkładać moją rękę do kieszeni abym schował telefon. Zachowanie typowych patusiarskich dresów.

Starszy sierżant Tomasz Adamczuk (ten w masce)

#policja #polska #polskapolicja
nielubiebagiet - Background: Wyszliśmy z knajpy ze znajomymi, koleżanka mocno wcięta ...
  • 135
@Kuklak: 1. Obowiązku noszenia munduru w czasie wykonywania czynności służbowych nie mają policjanci:
1) służby kryminalnej, śledczej, spraw wewnętrznych, Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych i komórek wywiadowczych służby prewencyjnej;
Policjanci tych komórek/wydziałów co do zasady pracują po cywilnemu.
Brak czapki nie oznacza, że ubiór policjanta nie pozwala na jednoznaczne rozpoznanie do jakiej formacji należy. Brak czapki to ewentualne (chociaż też niekoniecznie) przewinienie dyscyplinarne. Ciekawe jak sobie wyobrażasz np. dynamiczne wyjście z auta
@gatineau nie. Zareagowali na buractwo. Zareagowali po chamsku, bo tylko taki język do chama i moczymordy pokroju opa przemawia. Chciał się po pijanemu popisać przed dupami? To się popisał. Pokazał jaki jest bohater i cwaniak. Jak odjeżdżali to rzucił hasło bo myślał że nie usłyszą, a jak wysiedli to osrał zbroję jak to typowy wykopek. Znajomi osrali się jeszcze bardziej bo uciekli w krzaki albo po prostu nie chcieli mieć z kretynem
@niebiesko-niebieski:

1. Obowiązku noszenia munduru w czasie wykonywania czynności służbowych nie mają policjanci:

1) służby kryminalnej, śledczej, spraw wewnętrznych, Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych i komórek wywiadowczych służby prewencyjnej;

A co to ma wspólnego z tym filmem? Do której z tych sekcji należeli ci dwaj policjanci?

Brak czapki nie oznacza, że ubiór policjanta nie pozwala na jednoznaczne rozpoznanie do jakiej formacji należy.

Brak czapki oznacza, że policjant nie jest umundurowany.

Ciekawe jak
Zareagowali po chamsku


@pogromca_idiotow: otóż to. Cieszy że zauważyłeś. Cała reszta wywodu zbędna.

Policjant to ma być Policjant a nie cham. Ma nie reagować po chamsku.

Jak myślisz że policjant ma słuchać obelg niewzruszony


@pogromca_idiotow: Oczywiście że tak, jak każdy inny człowiek. Ty nie masz prawa strzelić komuś po mordzie za bycie chamem. To nielegalne, ba, to poważne przestępstwo (pobicie).

A policjant ma? No nie. Tak samo jak każdy obywatel
@Ferdynand_Lipski: op nie nasrał mu na głowe tylko użył zaczepnych/chamskich tekstów za co powinien ewentualnie zostać ukaranym mandatem a nie jakimiś patusiarskimi atakami, to jest mundurówka czy szeryfowie z teksasu? nie bronie tutaj opa, wiem natomiast z doświadczenia jakimi bezczelnymi sk00rwysynami są w naszym kraju panowie policjanci, takie zachowania powinno się tępić a nie przyklaskiwać bezmyślnie "bo pan policjant zawsze ma racje"
A umundurowany nie musi się legitymować


@Bumelante: nie wiem co musi, nie czepiam się tego że się nie wylegitymował.

Czepiam się tego że zachowuje się jak naćpamy dresiarz i obraża swoim zachowaniem mundur i powagę tej formacji.

Tzn jeżeli ta formacja jeszcze jest z jakąś powagą kojarzona. Ale na tym polega problem - powinna być, a nie jest, bo mundur noszą mentalni dresiarze. "bu, powiedział mi brzydkie słowo, dam mu nauczkę".