Wpis z mikrobloga

Pojechałem wczoraj z dziećmi po basen, bo ten z zeszłego roku miał dziurę. Znalazłem taki fajny, kolorowy w Bricomarche na promocji za 300 zł. No to dzieci w samochód i lecę.
Na miejscu okazało się, że ów basen nie ma otworów dla filtra. Taka jednorazówka, wlewasz wodę i za tydzień ją wymieniasz.
No to szukamy innego, ciut większy ale z otworami za 350 zł. Biere.
Ale hola! To ten model, który wytrzymał mi jeden sezon i poszło dno! Szukamy dalej. Ostatecznie inna promka z 1200 na 980 zł. 84 cm wysokości, 450 cm średnicy. Lecimy z dziećmi na dział małych narzędzi szukać miarki. Młodsza pociecha 84 cm ma na wysokości piersi. Super, ale już serduszko moje zaczyna płakać.
Ten za 980 zł, z innej promocji, już w koszyku. Dzieciaki upatrzyły sobie te kolorowe piankowe makarony to im wziąłem po jednym. No i teraz jeszcze filtr... te papierowe dołączane do zestawu to o kant tyłka potłuc. Znalazłem jeden - ostatni - piaskowy. Czytnik cen mówi, że 500 zł. Do filtra wkład, ale dedykowanego piasku nie widzę. Jakieś kulki bawełniane za to są, podobno lepsze (taaaa, piasek powinien kosztować 20 zł, kulki 80 zł...).
Skimmer jeszcze, czyli to takie coś, co zbiera liście i inne syfy z powierzchni zanim opadną na dno. Nie ma, trudno.
Do kasy. 1600 zł. Cholera, przyjechałem po basen z promocji za 299 zł...

W korku do domu na szybko zamówiłem jeszcze przez allegro ten nieszczęsny skimmer - dodatkowe 70 zł do rachunku.


Niech mnie ktoś przytuli :-/

#zalesie
  • 95
@Paula_pi: lepiej, ale musiałbym je wozić. Najbliższy basen 20 km w jedną stronę. A tak jak jest ciepło to spontanicznie przeskakują w kostiumy i walą do wody. Potem chwila odpoczynku na ogrzanie się i znowu do wody, obiad, pół godzinki, bo podobno skurcze i znowu do wody. Dzień w dzień, kiedy chcesz ;-)

Ps. Dolicz chemię, wodę (ten model ma ledwie 10 000 litrów), ewentualne dodatki jak odkurzacz, siatka, pokrywa, prąd
@zenon_z_chorzowa1: No ja mam 3jke dzieci 3, 6, oraz 9 latka i najstarsi potrafią pływać, niemniej 6latek obowiązkowo w kole gdyż jeszcze nie dosięga dna, a plotek wokół dlatego że najmłodsza uwielbia się kąpać ale nie zdaje sobie jeszcze sprawy z głębokości. Wie że ma się nie zbliżać ale jednak plotek ja powstrzymuje od próby dostania się w okolice basenu. Wszystko jak widać jeszcze kończę. Dziś ostatni montaż plotu w okolicach