•  

1.12 msc pracowałem jako Junior Java Dev, potem dostałem podwyżkę do 3k z 2.6k więc się zwolniłem.
    2. 12 msc pracowałem jako Java Developer, ale rok temu przyszła korona mój zespół został rozwiązany więc zacząłem szukać nowej pracy
    3. 5 msc zatrudniłem się jako Java Developer w kontraktorni, ale się zwolniłem bo Team Leader leciał na daily z kurwami do programistów i tak dalej, mobbing był i w ogóle rotacja, psycholog kazał mi się zwolnic, bo miałem problemy ze snem i depresja mi wchodziła.

Była to dla mnie ciężka decyzja, ale no życie... Opiekuje się też rodzicami starszymi, pomyślałem o czymś łatwiejszym typu tester i tak dalej... Tak mi ogólnie doradzono, że będzie w miarę spoko. Poszedłem na rozmowę na #testowanieoprogramowania i #qa. Na rozmowie w kontraktorni mówili mi że będę pisać przypadki testowe w Javie za pomoc Rest Assured, testować API mikroserwisów i tak dalej. Myślę sobie... Bajka, więc się zgodziłem.

4. 4 msc pracuje jako Regular Tester, ale w zespole wyczaili że mam mocny background techniczny i zacząłem dostawać taski programistyczne. Np teraz robiłem implementację cache w Redisie dla jednego mikroserwisu. 2-3 tygodnie temu stawiałem mały pipeline na Jenkins wraz z paroma mikroserwisami na Kubermetesie. Przez jeden miesiąc developowalem API Gateway w Springu. Ogólnie menedżer wyczail że jestem kumaty i obciąża mnie jak normalnych programistów, a ja znowu nie wyrabiam psychicznie i chciałbym pisać testy, testować 8h i wyłączać laptopa. Zasygnalizowałem to Team Leaderowi, ale jak się utarło już na początku że mogę wszystko robić, tak teraz nie chcą mi już dać zadań z testowania taskow co robią programiści itd. Dodam że w zespole nie mamy DevOpsa ani Biznes Analityka, robię teraz czasem jako One Man Army. Najgorsze to to że też dostaje pensje niższa, bo mam stanowisko Regular Tester. Od miesiąca miotam się co teraz zrobić, czy zmienić pracę, czy jak to pogodzić, czy jak, ale nie mam odwagi też. Nawet CV mam już zniszczone bo jestem skoczkiem. Jak do tego wszystkiego podejść? Dzięki i miłego dnia, ale jestem trochę już w depresji przez to. Przepraszam ale nie mam nawet z kim o tym pogadać

#programowanie #trudnesprawy #qa #testowanieoprogramowania #pracait #pracbaza #korposwiat

•  

@jaca_66: siedziec tam poki co i szukac w tym czasie czegos nowego. Jak juz cie wrobili w role samograja to juz tak zostaniesz. Przerabialem to niedawno

•  

@jaca_66 Zluzuj trochę, i tak im się opłaca ciebie trzymać

•  

Nawet CV mam już zniszczone bo jestem skoczkiem

@jaca_66: xDDDD

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@jaca_66: A zmusza Cię ktoś do pracy ponad te 8h? Z ich perspektywy jesteś cennym i pewnie relatywnie tanim zasobem, więc nikt się nie będzie palił do zrezygnowania z Ciebie. Pracuj na większym luzie, swoim tempem - jak coś nad czym pracujesz potrwa dłużej niż planowałeś to trudno, estymacje mają to do siebie, że bywają nieprecyzyjne. Potrzebujesz więcej dystansu do pracy.
      A i wcale nie miej skrupułów, żeby nie porozmawiać o pieniądzach. Ewidentnie przekraczasz kompetencje testerskie + masz obowiązki wykraczające poza to stanowisko, dlaczego więc masz otrzymywać takie wynagrodzenie?

•  

@jaca_66: Problemy 1 świata( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę pewności siebie, poczucia własnej wartości

•  

@jaca_66: panie, spójrz na to z tej strony, że zdobywasz nowe skille. no chyba, że tobie zależy na świętym spokoju, a nie rozwoju :)

+: jaca_66
    •  

Nawet CV mam już zniszczone bo jestem skoczkiem.

@jaca_66: Nie masz, teraz gorzej wygląda siedzenie w jednym miejscu prze z10 lat - bo się nie rozwijasz. Idź zagadaj o podwyżkę, tylko dobrze sobie wypunktuj wszystko.

•  

@jaca_66: Zwolnij i pracuj w swoim tempie. Nic się nie stanie jak coś nie będzie zrobione na czas - a jak TL zacznie drzeć mordę to wydrukuj sobie jego zdjęcie, zesraj się na nie i wyślij z jakiegoś protonmaila ( ͡º ͜ʖ͡º)
      Z tym powyżej żartowałem, ale w sumie.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dystansu trochę do pracy, rób 8h nie więcej, załóż sobie harmonogram dnia tak byś po kolei wiedział co robić w ramach swoich obowiązków. Uzupełniaj w harmonogramie swoje zadania. Jak ktoś będzie chciał Ci coś wrzucić to podaj mu jakąś odległą datę jako wolny termin i nie przejmuj się tym co będą mówić. Nie ulegaj naciskom. Jeżeli podczas podpisywania umowy dostałeś zakres obowiązków to się nim zasłaniaj. Jak będą chcieli wręczyć nowy to wołaj pensja x2 i rób włoski strajk. Psychika jest jedna, a prac jest wiele. Wiem, że ciężko jest wrzucić na luz z dnia na dzień, ale wierzę że dasz sobie radę.

•  

@ChamskoCytuje: @maciej__: @laki1: @t3m4: @BShKF: @Sok_Mandarynkowy: @henk: @krytyk1205: @LongWayHome: dzięki Wam!! Wrzucam na luz 8h i tyle, zobaczę rekacje, będę dawał znać na bieżąco, zmartwiony jestem bo sytuacja chujowa, a pracy na nowo zmieniać nie idzie...

•  

@jaca_66: Częsta zmiana pracy jest złym widokiem u rekrutera. Ale jak zatrudniany jesteś projektowo przez kontraktownie to się da to ubrać w ładne słowa. Korzystaj z życia, bądź szczęśliwy, jebać januszexy i falubaz. Trzymaj się.

•  

@jaca_66 Rob 8h I czapa ale na luzaku te 8h. Przerabiam kolchoz, teraz w nowej robo nie pokazuje nawet ze robie szybko i sprawnie bo by mnie zagryźli.

Z poprzedniego kolchozu musiałem się zwolnić bo jak zacząłem się opierdalac to wjechał mobbing xddd

Teraz jest git ale też dlatego że wrzucam na luz.

•  

@jaca_66: ja mam w umowie obowiązki wpisane mimo że kompetencje mam wieksze i robię to co do mnie nalezy. Czasami pomagam ponad miarę ale to w ramach samorozwoju w godzinach pracy i ze względu na kolegów - security wiec czasami jak się coś zesra to jest grubo. Jeżeli też masz wpisane obowiązki w umowę to wtedy powiedz że chętnie to zrobisz ale za większą wypłatę.

•  

@Dapson: Tylko wiesz, trochę nie wypada teraz nagle się stawiać i powiedzieć, że to nie jest w obowiązkach pracy testera... Byłoby to trochę pokazanie menedżerowi, że jednak się stawiam, no nie byłoby to mile widziane. A też boję się trochę stracić pracę.

@pavlovs_dog: No ja też postanowiłem po wcześniejszych wypowiedziach wrzucić na luz, ale ciężko tak, czas pokaże jak będzie... Jedyne co się boję, że ciężko mi będzie znaleźć coś nowego z takim CV

•  

@Dapson: nie mam wpisanych obowiązków, mam tylko że stanowisko Regular Tester, oraz że powinienem robić to co w moich obowiązkach, ale nie są wyszczególnione

•  

@jaca_66: zniszczone CV? Częsta zmiana pracy to normalka w tych czasach

•  

@jaca_66: powiedz im, ze robisz wiecej niz tester i chcesz zmiane tytulu i znaczna podwyzke

•  

@jaca_66: Może jesteś wybitnie miękką fają i idź na coś prostego np. ośmiogodzinne machanie szpadlem/taśma, skoro taski z terminem sprawiają, że musisz latać do typa od czubków. ( ͡º ͜ʖ͡º)
      Jak nie dowieziesz to najwyżej dostaniesz zjebkę i tyle

•  

Wrzucam na luz 8h

@jaca_66: zeby ludziom trzeba bylo tlumaczyc ze praca to nie hobby tylko wymiana pensji za 8 godzin zycia

•  

@jaca_66: Młody ty i głupi ( ͡° ʖ̯ ͡°) wyjebane jaja jak nie ta praca to kolejna zluzuj majty bo cię wykończą.

•  

@jaca_66: skoro masz płacone tak a nie inaczej bo jesteś "regular Tester" to nie możesz robić nic w redisie albo jenkins bo jesteś "Regular tester". Możesz wewnętrznie awansować na One Man Army 8h/dobę ale przy wypłacie Regular Tester x3 =]

•  

@jaca_66 nie znam rynku IT, ale znam sam temat - zaangażowany, często świeży pracownik wykazuje możliwości, chce się wykazać - zajebiemy go robotą. Najpierw z dobrej, woli, ale potem się zaczyna tego od niego wymagać - granicę Trzeba postawić jak najszybciej i wymagać lepszej kasy bo inaczej będą Cię dymac w nieskonczonosc

+: aga_sl
    •  

@jaca_66: Jak masz konto na Linkedin to pisz do rekruterów z info, że szukasz i ze CV moze wygladac na skoczka, ale (i tu argumenty z tego posta). Jak trafisz na ogarniętego rekrutera, to pewnie coś ci znajdzie.

•  

@Belmirka: Poważnie mówisz? Raczej pasuje już wytrzymać trochę, przynajmniej te 6 msc, a tych 5 msc z poprzedniej roboty nie będę wpisywać tak mi się wydaje

•  

@Belmirka:co o tym myślisz? Aby wpisać wtedy, 12 msc, 12 msc, 6 msc

•  

@jaca_66: meh, mam gorsze cv i nie mam problemów.
      6m intern tester (koniec umowy)
      9m junior tester/aws engineer (uciekłam bo hajs był śmieszny)
      9m junior terter(i tu uciekłam bo mobbing i wyniosłam cptsd + plandemia)
      I teraz 10m+ mid tester, na razie zostaje bo spokojna praca w sam raz do zaleczenia CPTSD

Oferty na LinkedIn dostaje co chwilę, zmiana nie byłaby problemem. W ostatniej musiałam wytłumaczyć skakanie - i powiedziałam prawdę. To tak proste.

+: jacas
    •  

@jaca_66: nie wierze, to musi byc bait/troll

Ja rozumiem ze tester to nie developer ale kurwa bez przesady xD

•  

@mateosz_inbecki: Właśnie to nie bait, poważnie mówię ;( chodzi Ci o te obowiązki?

•  

@mateosz_inbecki: Nie no miałem mobbing, team leader klnął na programistów, mieliśmy sprawdzane commmity i ile h zalogowane na tasku, tłumaczenie się ze wszystkiego, groźby pracy, nadgodzin jak się coś wywali niespodziewanie po releasie, najgorzej z tym opuszczaniem sobie emocji, mimo że minęło trochę od tej pracy to wciąż czasem słyszę jak leciał z kurwami na daily

•  

@jaca_66: CV zniszczone xD człowieku, w CV to się kłamie gdzie się tylko da. Myślisz że oni będą dzwonić po starych firmach i wypytywać o ciebie?

•  

@Alfabet: W korporacjach masz często Screening,.dzwonią czasem do byłych pracodawców

•  

@jaca_66: idź do przełożonego i powiedz, że zatrudniałeś sie jako tester a robisz dużo więcej, taki dev ops to zarabia trochę więcej niż testerzy. Jak da podwyżkę, to spoko jak nie to pracuj dalej, ale szukaj pracy. Jak rzeczywiście cos tam ogarniasz to nikt nie będzie patrzył, dlaczego zmieniasz robotę. A z devopsowania nie rezygnuj bo to dobry kierunek i fajne zarobki.

No i oczywiście pracujesz 8h, potem się odłączasz. Chyba, że Ci płacą za nadgodziny i dyżury. Jak nie zdążysz z zadaniem, to nie znaczy, że Ty wolno robisz tylko, najprawdopodobniej zadanie było źle wyestymowane.
      No chyba, że nie zdążyłeś bo sie opieprzasz całymi dniami.

•  

@jaca_66: proszę. :) Po prostu się nie bój - Ludzie to ludzie, rozumieją. Będzie dobrze. I zmień te pracę - psychika jest najważniejsza.

•  

@jaca_66: Wiele osób dobrze Ci radzi. Nie pozwalaj sobie wrzucać obowiązków ponad twoje 8h. Ewentualnie naliczaj sobie nadgodziny. W wielu firmach konieczność wypłacania nadgodzin napawa szefostwo strachem większym niż kary umowne za niedostarczenie projektów na czas.

•  

@jaca_66: Idź na szkolenie z asertywności, bo masz z tym problem.

w korpo robi się to, za co jesteś odpowiedzialny, a resztę szczujesz psem za "propozycję wsparcia".

że tak zapytam, czym podpadłeś Twojemu managerowi, że Cię tak chętnie "sprzedaje" ...
      ... idź do niego i po prostu powiedź, że masz dość tego typu pracy i chcesz zadania z testów

jesteś na ścieżce do szybkiego wypalenia zawodowego jak sie nie ogarniesz ...

•  

@Jarasznikos: @Axoi: @dzana: dzięki Wam, będę robić równe 8h z minutkiem w telefonie i przerwa na obiad, potem wyłączać będę kompa, porobie tak dłużej i dam wam znać jak jest, dzięki też za odpowiedzi, lepiej mi psychicznie, czuje wsparcie którego mi brakowało

•  

@jaca_66: A na przyszłość, jak masz przypadki mobbingu to je zgłaszaj. Nagrywaj, archiwizuj maile, zapisuj rozmowy na komunikatorach. A przede wszystkim na początku powiedz osobie mobbingującej żeby się uspokoiła bo to nie obóz pracy ( Tak wiem, łatwo mówić sprzed komputera na spokojnie).

•  

@jaca_66 sa trzy wyjścia ( może więcej)
      - zwalniasz tempo nie robisz nic ponad to co robisz, a dodatkowo musisz poćwiczyć asertywność zeby nie wrzucali Ci nic co nie nalezy do twoich obowiązków
      - bierzesz na klate to co masz, idziesz do przełożonego, mówisz ze jest taka sytuacja i że chcesz podwyżkę i/lub awans czy zmiana stanowiska
      -zwalniasz sie szukajac nowej pracy

Ja osobiscie poszedlbym w połączenie pierwszego z drugim czyli idę po podwyżkę, a jednocześnie staram sie nie byc asertywnym co do nowych wrzutek i działać w swoim temipe i przez 8h

•  

@jaca_66: Pisz prawdę. Ty się nie masz czego wstydzić. Wykorzystaj też fakt, że na rynku IT jest mega ciśnienie o dobrych speców.
      Jeszcze czytam, że jesteś z KRK XD
      Wrzucisz info na neta (grupy FB czy Linkedin), że szukasz roboty to rekruterzy sami będą się o Ciebie zabijać.

Idz do TL i powiedz, że ma ci zmniejszyć ilość tasków albo niech daje wieksze siano czy lepsze stanowisko. Jak nie, to szukaj czegoś nowego w trakcie obecnej roboty i wywalone jaja. Nie ma się co męczyć, bonsię szybko wypalisz.
      Wykorzystaj fakt, że jest mega ssanie na rynku o dobrych speców w IT.

•  

@jaca_66: jak dostajesz trudniejsze zadania to idź po podwyżkę. No i 8h i elo, szkoda życia. Trzymam kciuki :)

•  

@ChamskoCytuje: @maciej__: @laki1: @BShKF: @henk: @krytyk1205: @LongWayHome: @pavlovs_dog: @Dapson: @DerMirker: @GeNeX: @tellet: @opie81: @Luccek: @virusriddle: @LadniePieknie: @Belmirka: @Axoi: @mateosz_inbecki: @Jarasznikos: @nairamk: @kozabonzo: @auczak:

Dzisiaj bez uprzedzeń dostałem taska do podłączenia Kafki i wysyłania wiadomości/komunikatów do Gchmury Googla raz z używaniem bibliotek itd.typowo zadanie programistyczne, dość trudne :(( Wkurzyłem się co nie miara, bo ze stanowiskiem Regular Tester i wypłatą ma to nic wspólnego, zgłosilibyście to managerowi?

•  

@jaca_66 jak wygląda u ciebie drabinka w korpo? Pm - tester lead - ty?

Jak tak to idź do tester leada i powiedz co się dzieje, jak nie to cisnąłbym się z pmem i jego przełożony w cc

•  

@pavlovs_dog: jestem sam regular testerem wśród 4 programistów, PMa i architekta, wyczaili że techniczny jestem i robię jak programista, nawet trudniejsze rzeczy niż oni :(

•  

@jaca_66: odpowiedz zlecającemu Taska, że takie działania nie leżą w zakresie Twoich obowiązków ani w zakresie honorarium, które pobierasz za swoją pracę, jednocześnie chętnie zajmiesz się tym po podpisaniu np dodatkowej umowy o dzieło.
      Ewentualnie jesli masz swojej testowej roboty w pytę to chętnie zajmiesz się tym po podpisaniu np dodatkowej umowy o dzieło po wykonaniu bieżących zadań leżących w obszarze Twoich obowiązków.

Jak typ się będzie sapał to każda kolejna odpowiedź powinna mieć w CC (DW) również Twojego bezpośredniego przełożonego i jego bezpośredniego przełożonego oraz historię konwersacji.

skończyło się eldorado ;-)

•  

@virusriddle: mi chodzi tylko o to aby mieć taski testowe, na spokojnie, bo taka też mam wypłatę, myślę z managerem o tym pogadać :((

•  

@jaca_66: a więc nie dostajesz zadań związanych z testowaniem tylko zadania wykraczające poza Twój zakres obowiązków? Jeśli tak to "chętnie zajmiesz się tym po podpisaniu np dodatkowej umowy o dzieło", albo jeśli nie chcesz w ogóle takiej roboty robić to od razu daj odpowiedź zlecającemy i CC do przełożonych z informacją, że to nie leży w twojej gestii i prosisz o przydzielanie zadań z zakresu obowiązków związanych z tesowaniem.
      Nie bądź jeleń nie dawaj się dymać, można komuś pomóc raz czy dwa, ale Leader Cię wydyma na robocie a potem sam spije śmietankę, ze projekt dowiózł o czasie i poniżej zakładanych kosztów. Wtedy to CIe kukle zaswędzą.
      A jeszcze do Ciebie będą pretencja jak robota testowania zrobiona nie będzie nalezycie

•  

@virusriddle: będę gadać o tym z managerem jak skończę tego taska, wyłożę mu kawa na ławę i tyle

•  

@jaca_66: czyli robisz robotę, której nie chcesz, a potem będziesz gadać z managerem? To bez sensu. Bo pokazujesz, że może i robić nie chcesz, ale jak się oleje to co Ty chcesz albo da Ci się krótki deadline to i tak tą robotę zrobisz bo hmm nie wypada odmówić? bo żeby nie była Twoja wina?
      Będą Cię traktować jak murzyna na własne życzenie jak się nie pozbierasz by postawić do pionu co niektórych.

•  

@virusriddle: czyli mam się postawić Team Leadrowi?

•  

@virusriddle: oni się tak wycwanili że calla zrobili architekt, team leader i ja jako tester że mam zrobić cały mechanizm wysyłania na kafke do GCP z mikroserwisu, nawet się nie zapytali czy chce to robić, tylko od razu postawili mnie przed faktem że mam to zrobić.

•  

@jaca_66: Nie wiem jaka jest hierarchia u Ciebie w robocie. Ale ogólnie to masz nie robić roboty za którą Ci nie płacą i której nie masz wpisanej w obowiązkach, nawet jeśli to byłoby polecenie służbowe, jeśli nie masz tego w obowiązkach to mogą spadać na drzewo. Są 2 wyjścia, albo zwracasz taska temu kto go wydał mówiąc w skrócie że "pierdole nie robie" tylko pisane korpojęzykiem, albo idziesz z tym do przełożonego osoby zlecającej taska albo bierzesz taska z zamiarem sperdolenia tej roboty na amen by już nigdy nic więcej niż testowanie od ciebie nie chcieli (ale to może działanie na szkodę firmy).
      Moim zdaniem musisz walczyć o swoje, skoro architekt i TL próbują Ci wpychać robotę któej nie chcesz/nie lubisz/ nie umiesz a przede wszystkim do której nie zostałeś zatrudniony to idziesz do tego co jest nad TL i Arch i przedstawiasz sytuację. Powiedzieć możesz że pomogłeś z dobrego serca X razy, ale teraz Ci wrzucają robotę która powinien robić full time dev za XYZ PLN a nie tester

•  

Ciężko się było postawić i od razu powiedzieć że to nie do mnie należy

•  

@virusriddle: czaje, to idę do managera na dniach

•  

@jaca_66 uderz od razu do menago czy innnego PMa. Zrobisz taska i wtedy powiesz ze to jest po za twoimi obowiazkami? To jak ludzie ktorzy wpierdola calego kotleta i potem kelnerowi mówią ze był niedebry. Wolasz kelnera i mówisz ze kotlet jest chujowy i albo ci daja nastepnego albo za niego nie placisz i wychodzisz. Zepnij poślady i powiedz co Ci lezy na sercu. Nie macie tam jakiś standupów czy retrospekcji na ktorych możecie powiedzieć co was boli?
      Musisz jasno postawić sprawę bo raczej to podejscie sie nie zmieni, jesli PM powie Ci ze masz to robić to umów sie od razu z nim na spotkanie gdzie pogadacie sobie o obowiazkach i ewentualnej zmianie umowy

•  

@jaca_66: byłeś nowy chciałeś być pomocny i koleżeński, ale bycie pomocnym, a bycie ruchanym to dwie skrajne rzeczy. Jak nie dostajesz w ogóle tasków do testowania tylko devowe to siedź na dupie i nic nie rób;-) albo co 2h wysyłaj zapytanie do TL z CC managera dlaczego nie pojawiają się zadania do testowania bo w harmonogramie projektu powinno być to i to =]
      Powiem więcej jak zrobisz tego dzisiejszego taska, który jest trudny i coś nie będzie działać to pretensje będą do Ciebie, jak się przez to coś spierdoli na amen to TL wyjdzie ze stanowiskiem, że sam się upominałeś ustnie o bardziej ambitną robotę to Ci podsyłał, a nic się nie skarżyłeś, że zadania Cię przerastają. Wyjdzie że przez Ciebie projekt ma obsówę bo ambitny tester dał dupy zamiast nie brać się za rzeczy których nie umie.

•  

@virusriddle: @kozabonzo: dzięki, nie będę się pierdolic, ustawie rozmowę z managerem i powiem mu wszystko co mi leży na sercu, wolę żyć za miskę ryżu niz dawać się dymac, dzięki Wam za rady

•  

@jaca_66 tylko sobie przygotuj zestawienie taskow zrobionych ponad zadania i ew czas od kiedy testów nie robisz przez te zadania.

•  

@jaca_66: Przygotuj testy do tego zadania, takie typowe testy e2e. Wszystko ładnie pokryj testami, może nawet jakieś automaty i będzie git. A jak się ktoś zdziwi, to powiedz że jesteś testerem.

+: fren-
    •  

@jaca_66: Jasne, że pogadaj o tym z Twoim managerem, ale na początek zrób to na spokojnie, bez wyrzutów i żali. Powiedz mu, że cieszysz się, że zespół Ci ufa i zlecane są Ci tak ambitne zadania (tu kilka przykładów), ale Ty zatrudniałeś się jako tester, taką pensję otrzymujesz i takie zadania chciałbyś wykonywać. Powiedz mu, że widzisz 2 rozwiązania, czyli powyższe = po prostu bycie testerem i wykonywanie takich obowiązków, albo wspólne określenie ram w jakich kwestiach technicznych chcesz/umiesz/możesz pomagać i już po ustaleniu tego, odpowiednia renegocjacja wynagrodzenia

•  

@BShKF: dzięki o takie coś mi chodzilo!!

•  

@jaca_66: ten manager z którym chcesz gadać to nie project manager tylko jakiś Twój przełożony od zarządzania ludźmi ?

•  

@auczak: manager z zespołu, a te zadania zleca mi on wraz z team leaderem, team learowi nie mówiłem o tym, tylko mu sugerowałem że trochę nie halo, ale dobitnie się nie postawiłem

•  

@auczak: nie mamy żadnych przełożonych od zarządzania ludźmi

+: fren-
    •  

@jaca_66: a z kim np. negocjowałeś wynagrodzenie? Ktoś przecież musi zarządzac ludźmi

•  

@auczak: z HR jak mnie zatrudniali

•  

Ja bym zrobił tak jak pisze @BShKF. Rozmowa 1:1 z najbardziej odpowiednią osobą.
      Nie odwalaj z jakimiś mailami z 10 osobami na CC, tym sposobem najprawdopodbniej tylko narobisz kwasu.

•  

Ciężko mi wyczuć organizacje w Twojej firmie. U nas takie sprawy rozwiązuje się z team leadami bo to oni zarządzają zespolem. Ewentualnie VP of engineering (szef wszystkich inżynierów). Podobnie miałem w poprzedniej firmie w której pracowałem. Product managerowie zazwyczaj nie wynikają w wewnętrzna organizację zespołu.

•  

@jaca_66: Przeczytałem posta i po zerowe - Skoro robisz wszystko poproś o wpisanie tego w opis stanowiska. To ich nic nie kosztuje a daje Ci podkładkę na przyszłość.

Po pierwsze - rozejrzyj się na rynku pracy. Rok w jednym miejscu to jeszcze nie skoczek, znam dużo dużo "lepszych". 5 miesięcy w jednym miejscu to też nie problem, jeśli tam był jakiś problem.

Po drugie - jak ogarniesz, że jednak by Cię gdzieś indziej chcieli to zastanów się czy chcesz zmienić pracę, a jak masz wątpliwości to idź w bieżącej pracy po podwyżkę o stosowną kasę. Jak się nie zgodzą to odchodzisz, jak się zgodzą to zostajesz za odpowiedni szmal.

Po trzecie - nie rób nadgodzin jak nie chcesz. Miej to w dupie, ale żeby mieć to w dupie idź nawet dla sportu na kilka rozmów kwalifikacyjnych i zobacz czy przejdziesz dalej. Jak przejdziesz to wiesz, że jak coś to sobie poradzisz więc możesz wyluzować.

I po czwarte - odkładaj kasę i nie przeżeraj wszystkiego co zarabiasz. Jak będziesz mieć kilka zer na koncie to nie będzie stresu, że szef jest zły w pracy czy powarczał na Ciebie, bo jak Cię wyjebią (w co wątpię skoro dajesz radę i umiesz się zachować) to nie dość ,że masz okres wypowiedzenia to jeszcze kilka zer na koncie. Ja tak mam i polecam ten styl życia. Zapierdalam bo chcę, a jak nie chcę to wakacje.

A i po piąte - nie dawaj się ruchać, jak będziesz się dawać ruchać to będą Cię ruchać. Bądź asertywny (ale nie chamski) KURWA!

•  

@jaca_66: a to nie wiedzialem se ze za testera robisz oficjalnie, a praktycznie za wszystko, myslalem ze se piszesz tyko kody

•  

@jaca_66: wygląda, że masz taki charakter, że dajesz sobie wejść na głowę. To nie jest prztyczek tylko diagnoza. Znając ją można szukać wyjścia z sytuacji. A wyjście jest takie, że mówisz im, że albo zatrudnią cię jako programistę z pensją programisty, skoro dostajesz taski programisty, albo znikasz. Nie wiem na ile masz CV "zniszczone", jak jesteś studentem albo w miarę świeżo po studiach, to jeszcze nie ma to znaczenia.

Zapisz się na grupy, gdzie szukają Javowców, np.:
      https://www.facebook.com/Bulldogjob
      https://www.facebook.com/groups/305254166296839
      https://www.facebook.com/groups/javajobs/
      https://www.facebook.com/groups/469285070091224
      https://www.facebook.com/groups/1778129425801951
      (jest ich duużo więcej).

Popraw CV, dopisz tam te Redisy, Jenkinsy i wszystko co robiłeś, zrób może coś na GitHub i aplikuj, na fejsbuku jest sporo ofert, również na full remote.

Ale przede wszystkim zamykaj lapka po regulaminowym czasie. Nieważne co się dzieje. Nieważne co janusze będą ci pierdolić. Masz prawo po pracy iść na browara, spotkać się z partnerką/partnerem, popracować nad projektem na GitHub, iść na basen, nad jezioro, na mecz, do dentysty czy chuj wie gdzie.

Może wyjściem jest, jak masz jakieś drobne oszczędności, olać robotę na miesiąc-dwa, odpocząć i zacząć od nowa. Rynek jest zajebiście chłonny.

Jak tego sam nie ogarniesz, to nikt tego nie ogarnie. Do roboty.
      Załączam ostatnie ogłoszenie z Bulldoga

źródło: 2021-07-13_16-48-24_pn.png

•  

@RandomizeUsr0: Dzieki za radę, poki co planuje pozostac jako tester, ale starać się wdrozyc, stawiac jako zeby mi nie dawali taskow programistycznych. Pociagne tak jeszcze 6 miesiecy aby miec rok pracy w CV i wtedy zobacze co dalej, na moim mikroblogu pisze wiecej o tym, dosc ciekawa historia na bieżaco. Dzieki za wsparcie bo to bardzo pomaga, szczegolnie w takich chwilach, bede pamietac :))

•  

@jaca_66:
      no to masz pół roku, żeby się pozapisywać na grupy dotyczące pracy dla testerów, np
      https://www.facebook.com/groups/215557562210470,
      zrobić ISTQB, choćby za swoją kasę, ogarnąć jakieś Selenium i do przodu.

Pamiętaj, że nikt cię z pracy nie wypierdoli jak nie będziesz robił niektórych tasków, możesz mówić, że tego nie potrafisz, a w ogóle to masz za dużo na głowie i nie masz czasu. Jak nie mają programistów, to niech sobie zatrudnią (tego już im nie mów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Aha i pamiętaj, że wpisywanie depresyjnych tekstów na mirko tylko pogłębia twoją frustrację. Zmień podejście na optymistyczne. Pomyśl, że to przejściowe gówno, które kiedyś się skończy i będzie zajebiście. Widzę, że masz też małe sukcesy, chwal się nimi, albo przynajmniej ciesz się nimi, ale nie pogrążaj się sam w marazmie i czarnych myślach. A w międzyczasie rób to co powyżej.

Na urlopie wyluzuj, przemyśl to dobrze i nie daj się team leadom, ciulom z UK i innym fajansiarzom. Wszystko w twoich rękach ziombel. Testerzy z kilkuletnim doświadczeniem i bardzo dobrą znajomością Selenium są w stanie wyciągnąć 700 EUR dziennie. Tak, że wszystko przed tobą - rok, dwa, trzy i będziesz koksem. No i poleruj English, bez tego droga jest dużo trudniejsza.

PS. Obserwowanie mnie to zły pomysł :))) Na co dzień jestem tu, żeby szydzić z pisowskich półgłówków i katoli, czasem też z niedojebanych lewaków. Twój link jednak mnie ruszył i postanowiłem odpisać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@jaca_66: Zawsze możesz to potraktować jako próbę charakteru, naukę stawiania się. Uznaj pracę za spaloną i rozkminiaj jak to rozegrać, żeby:
      a) Odwalili się od ciebie
      b) Płacili więcej

Jeśli będziesz zbyt bezczelny to cię najwyżej wywalą z roboty i znajdziesz nową, lepszą. Ich wina, to oni walą w ciula od początku, a nie ty. Oni wiedzą, że walą w ciula, więc rozmowa rozgrywa się z pozycji: pracownik mobbingowany i mobbingujący pracodawca - to oni mają więcej do stracenia niż ty i to z ich winy, a nie twojej. Ty jesteś towarem dobrej kategorii, ale słabo opłacanym. Oni są tego doskonale świadomi, choć możliwe że do kogoś jeszcze wyżej idą zakłamane informację - ktoś inny przypisuje sobie twoją pracę, więc głupio mu będzie stracić kogoś kto pracuje za niego. a ci wyżej bez mrugnięcia okiem cię wywalą, bo w papierach jesteś jakimś słabiakiem co się obija, bo nawet mało co testuje, a poza tym się obija - bo w papierach nic nie masz wpisane.

Możesz też zacząć znaczenie terenu. Do kogoś ponad twoim przełożonym, z jakiegoś powodu, w jakiejś sprawie pisać, rozmawiać z nim, żeby widział, że to co robisz to faktycznie ty robisz, a nie jakiś nie wiadomo kto, nie wiadomo gdzie. Samo się robi, a tego kogoś tam można wywalić, bo go nawet nikt nie zna. Podbić do nich jak gadają. Zagadać w sprawie projektu. Zadać pytanie na które znasz odpowiedź - poudawać że dobrze ci tłumaczą albo jak nie wiedzą to powiedzieć, że musisz tego poszukać, posprawdzać i trochę to zajmie i w ogóle zapracowany jesteś. A naprawdę to szykujesz sobie wymówki do opierdalania się.

•  

To, że coś już wiesz to nie znaczy, że nie możesz poudawać, że nie wiesz i w związku z tym twoja praca będzie polegała na dowiedzeniu się, czyli w twoim przypadku czas wolny.

•  

@jaca_66: Zmien prace i sie nie przyznawaj jaki masz background etc. Dasz palec upierdola cala reke i to jest Twoja wina w jakiejs czesci. No i nigdy nie akceptuj zadnej roboty po godzinach/weekendach itp. Bo to sie przeradza zwykle w nawyk.

•  

@jaca_66:

Dodam że w zespole nie mamy DevOpsa ani Biznes Analityka, robię teraz czasem jako One Man Army

Typowe...

+: jaca_66
    •  

•  

Nie odwalaj z jakimiś mailami z 10 osobami na CC, tym sposobem najprawdopodbniej tylko narobisz kwasu.

@auczak: Osoba która sugerowała 10x CC, to miała na myśli, żeby był ewentualny dowód w sądzie pracy, jakby go wyrzucili i/lub oskarżyli o zawalanie pracy..

•  

@jaca_66:
      Co to w sumie za patola, żeby TL cisnął po programistach? xD Nigdy czegoś takiego nie widziałem, a trochę w branży siedzę. I siedzą na tym dailu ci programiści, ten TL im ciśnie a oni co? Głowy po sobie i słuchają tej tyrady? xD Bo szczerze mowiąc to sobie nie mogę wyobrazić. W najlepszym wypadku by się rozłączyli i donieśli komuś wyżej, że robi chlew, w najgorszym sami by mu pocisnęli xD.

•  

@Flypho: Tak, lecial z kurwami do konretnej osoby jak np. po jej mergu do developa cos sie wyjebalo konkretnie i inni byli zablokowani, albo jak poprawil buga, tester przetestowal, ale u klienta na UATach nienprzeszlo to potrafil powiedziec "kurwa jak to robisz", z lekko podniesionym glosem

•  

@jaca_66:
      No dobra, ale to w sumie jeszcze do mobbingu daleka droga. I ten programista co? Uszy po sobie i przyjmował takie pierdolenie ze spokojem? Nawet mu nie zwrócił uwagi, że sobie nie życzy takich tekstów? No panie, jak komuś nie zakomunikujesz, że będziesz stawiał opór albo go czynnie nie postawisz to czego się spodziewasz bo takim boroku?

•  

@Flypho: na poczatku nikt nie zwracal a byla nas piatka wlacznie z nim, dopiero jak jeden sie zwolnil i przyszedl kolejny to tamten kolejny zaczal sie stawiac ale wtedy ja juz sie zwolnilem potem, robilem tam tylko 5msc, normalne korpo, po prostu TL byl.jebniety

•  

•  

@jaca_66: Musisz sobie odpowiedzieć na jedno zajebiście ważne pytanie, i bez zaskoczenia brzmi ono: czy lubisz to robić? Pomijając atmosferę i zarobki. Czy podoba Ci się to, że dostajesz trudne zadania, czy nie? W mało której firmie IT jest tak, że programista tylko programuje, a tester tylko testuje. Może w korpo, ale nie pracowałem tam nigdy, więc nie wiem ¯\_(ツ)_/¯

Dlaczego odpowiedź na to pytanie jest ważna?
      Bo jeśli nie odpowiada Ci to, to będziesz się w branży IT męczył. Tam nie da się zrobić kariery robiąc tylko i wyłącznie to, co umiesz. Z roku na rok technologie się zmieniają, zmienia się podejście do programowania, czasem nawet diametralnie. Do tego developer często stoi w rozkroku pomiędzy programowaniem a obsługą serwerów, CI/CD, testami. I nawet jeśli tego nie robi na pełny etat i są w firmie dedykowani ludzie od tego, to bardzo przydaje się, żeby miał o tym pojęcie. Oczywiście są stanowiska bardziej i mniej wymagające takiej interdysyplinarności. Jako tester (manualny, jak rozumiem?) będziesz za to musiał dość dobrze orientować się w biznesowej stronie działalności swojej firmy i będziesz miał możliwość przejścia na tę nietechniczną stronę IT (scrum master, PM, UX, etc.).

Jeśli dostajesz taski powyżej swoich kompetencji to dobrze też jest wiedzieć dlaczego. Często jest odwrotnie jak piszesz – ludzie znudzeni robotą, którą mają na co dzień dopraszają się o ambitniejsze zadania. Może coś, co Ciebie męczy miało być właśnie ukłonem w Twoją stronę i trzeba to wyjaśnić z managerem.

Jeśli lubisz trudniejsze zadania (tzw. "wyzwania" :P), to powinno Cię cieszyć, że je dostajesz, bo faktycznie za 3-6 miesięcy przyjdziesz po więcej pieniędzy i nie powinieneś mieć problemu, żeby je dostać. Zwłaszcza, jeśli masz w firmie się od kogo uczyć robić te zadania. Jeśli nie masz się od kogo uczyć, to warto poszukać nowej pracy.

+: PaaD
    •  

@jaca_66: Idź po podwyżkę skoro masz więcej obowiązków

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Życie tworzy najlepsze memy. XD
    Nie dziwię jej się i cieszę się dla niej.
    #polska #bialorus

odpowiedzi (125)

Czy pozwolilibyście zostać na noc chłopakowi swojej 19 letniej córki? (Załóżmy, że jest z nim rok + dziewicą)

Czy musieliby spać osobno czy mogliby razem a wy byście czuwali?
    #pytanie #zwiazki #seks

odpowiedzi (190)

Ja pierdolę, ludzie w technikum wyglądają wszędzie tak samo XD
    Patrząc od lewej:
    1. Dyrektor Technikum - bardzo fajny gość, można u niego załatwić wszystko. Zawsze bije od niego uśmiech i zapach Brutala. Podobno lubi sobie chlapnąć... chociaż w sumie, kto nie lubi.
    2. Daniel - klasowy jebaka-żigolo, człowiek widmo 51% frekwencji. Nie opuścił ani jednej imprezy.
    3. Matematyczka - boi się, że nie zdadzą matury, są jej najgorszą klasą.
    4. Grzesiek - pracuje po szkole w warsztacie ojca, w wolnych chwilach grzebie przy swojej E36.
    5. Wuefista - jest 3 razy starszy od nich i ma 3 razy lepszą kondycje od nich wszystkich razem wziętych. Ostry i stanowczy - lepiej go nie denerwować i zawsze mieć strój. Nigdy nie zdejmuje gwizdka z szyi.
    6. Łukasz - klasowy kujon, zawsze przygotowany. Mimo to dobry kolega, zawsze da odpisać zadanie.
    7. Pan Andrzej - przedmioty zawodowe, bardzo wymagający.
    8. Dawid - klasowy cwaniaczek, nie bardzo lubiany, choć zawsze potrafi się zsolidaryzować, gdy trzeba całą klasą spierdolić z 3 ostatnich lekcji
    9. Sebastian - klasowy sebix. Wykorzystuje kontakty z bloków, dzięki czemu jest głównym nadwornym monterem stuffu. Jego brat kończy niedługo wakacje we Wronkach.

#heheszki #pasta #lotr
    pokaż całość

odpowiedzi (25)