Wpis z mikrobloga

oglądam mieszkanie w którym nie ma aktualnie internetu, w jakiś sposób sprawdzę czy w bloku jest przyłącze? jeśli nie ma to myślicie że dam radę pracować zdalnie używając mobilnego internetu z orange? pierwszy wynajem, stad te głupie pytania. obrzeża centrum rzeszowa
#internet #wynajem #orange
  • 10
@dowhile: w piwnicy masz skrzynki dostawcow, najczesciej z wyraznie naklejonym logiem. Dodatkowo mozesz praktycznie na kazdej stronie dostawcow wpisac adres bloku/domu i tez Ci wyskoczy czy internet jest mozliwy pod danym adresem. Ostatnim sposobem jest wlaczenie wifi w telefonie i zobaczyc mozesz jakie sieci sa tam, najczesciej nie zmienia nikt domyslnej nazwy wiec bedziesz mial liste np. vectra-sf2334 czy UPCBox-2323 itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dowhile: Z praca po LTE jest roznie, czasami dziala kiepsko, czasami dobrze, bardzo losowo, nie masz wplywu na jakosc polaczenia, do tego limity. Sam pracuje zdalnie po LTE poniewaz nie mam wyboru ale czesto sa problemy z komunikacja glosowa, pliki sie wolno sciagaja. do tego limity.
@staryhaliny: Dlaczego kiepski? Czasem jest dobry, czasem kiepski, zalezy od lokalizacji, z ktorej strony budynku sie mieszka. Na tej stronie pan wybierak #!$%@? widac, nie maja wielu operatorow albo potrafia pokazywac tylko LTE eszcze jako stare oferty ktore zostaly wycofane.
@krzywy_kanister: to znajdź sobie lepszą stronę ;P
Albo zobacz na stronach operatorów.

Co do Orange - przesiadłem się z Play do Orange i zasięg LTE to dramat. Przynajmniej na południu Polski. Żeby móc normalnie rozmawiać i być dostępnym dla dzwoniących muszę ręcznie przełączać na 3G, ale wtedy internet zamula, więc znowuż muszę zmieniać na LTE jeśli akurat jest zasięg. No nie jest dobrze.
@staryhaliny: Jest cos takiego ale to sa mniejsze firmy, nie wszedzie niestety jest gdzies firma. https://lokalni.pl

Calie poludnie Polski? Korzystam z Orange i nie narzekam a Play ma caly czas chyba zasieg poza swoimi nadajnikami, prawie nigdy nie przelaczam sie na 3G, cos takiego robie w T-Mobile gdy mam problem z LTE w routerze ktore jest glownym zrodlem internetu w domu. Zasieg sie potrafi zmieniac, kilometr dalej masz inny nadajnik, sa
@krzywy_kanister: Przesiadłem się z Play do Orange i stwierdzam to na podstawie tego porównania. Nie wiem czy Orange jest lepsze od pozostałych operatorów pod tym względem, ale jeśli tak, to niezła #!$%@? musi być w takich Plusie czy T-Mobile.