Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 80
Mam problem z #gry (raczej #grykomputerowe chociaz nie zawsze..) Kiedy "roplejuję" (wczuwam sie fabule, historie, opisy, jak zwal tak zwal..) wtedy gra jest fajna. Nie wazne czy to Homm3, settlersy, CoD czy mobopol. Jednak kiedy przychodzi o do wykorzystywania konkretnych mechanik i cyferek i faktycznego stawania sie "dobrym" - im wiecej tego znam i wykorzystuje tym bardziej gra mi sie nudzi. Im "szybsza" krzywa tym szybciej. Wezmy przyklad #homm3 - kiedy "bawię się" armiami, budowaniem itd jest super. Kiedy przychodzi do multi, traktowaniem straznikow dwelli, takich smoczych utopii czy chocby punktow ruchu jak zbioru cyferek by pokonac oponenta to są to po prostu jakby szachy 2.0. Nie wiem jak to do konca opisac. Na koncu wtedy jest to po prostu juz strasznie nudne, jakby wypelniac powoli komórki w excelu.. I tak jak mówiłam, tytuł nie ma znaczenia.. W kazdej grze (nawet w pierdzielonym DnD!) gdy przychodzi moment "przejcia do fazy excelowej" konczy sie dla mnie zabawa. I najgorsze jest to, ze zeby osiagac w nich jakies sukcesy, trzeba ten "excel" wypełniac.. Jakieś rangi typu Master w MOBAch, rankedy w HoTA. Powiecie, "pajonkova jesteś nubem, wracaj do simsów" - a to jest po prostu NUDNE do porzygu.. I nie mowie ze #roleplaypany i reszta do piachu bo co kto lubi.. Ale moze ma ktos tak jak ja? Jak sobie radzicie z urozmaicaniem tej nudy? Macie jakies patenty zeby to przelamac? Czy po prostu robie sie stara? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kiciochpyta #gry #grykomputerowe #psychologia #pokonacnude
  • 48
@MienciuskiPajonk: mam podobnie. Dlatego nie podeszło mi gta V (ciężko się wczuć w głównego bohatera gdy jest ich 3)

Saint row bo akcja jest zbyt kreskówkowa, zbyt szybka, i nie realistyczna.
Uwielbiałem gta 4, czy mafia 2 nie lubiłem rozjeżdżać przechodniów, rozbijać i kraść samochodów
@MienciuskiPajonk: heh, mam tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że to wynika poniekąd z etapu w realnym życiu. Jak było się dzieckiem, to wymyślanie buildow i kombinowanie stymulowało intelektualnie. W dorosłym życiu jak zaczyna się praca i nie ma w głowie już na to miejsca. Gdy człowiek siedzi w biurze i wypełnia komórki w excelu, to ostatnie na co