Wpis z mikrobloga

  • 234
PROBLEMY BYCIA INTELIGENTNYM
Od samego początku rówieśnicy uważają Cie za dziwaka. Za świra. Już w podstawówce jest widoczna różnica pomiędzy IQ100 a IQ130. Ludzie nas nie akceptują.

Niektórzy widzą potencjalne zagrożenie, niektórzy uważają że jesteśmy psychicznie chorzy, inni uważają wręcz przeciwnie- że jesteśmy nad-ludźmi. To wszystko odsuwa nas od reszty społeczności.

Dopiero w szkole średniej można rozwinąć skrzydła które zazwyczaj są wyrywane wraz z godnością i pewnością siebie już w podstawówce i gimnazjum (jak jeszcze byłem). Jeśli jest ktoś kto ma silną wolę da radę. Jeśli nie musimy liczyć na innych.

Drugą sprawą jest widzenia świata z poza kurtyny. Nie wszyscy tak mają ale wysokie IQ jest jednym z czynników dzięki któremu to dostrzegamy.
Widzimy przekręty. Reklamy są tak naiwne że wzbudzają żal. Widok ludzi podążających za głupimi trendami potrafi rozbawić. A przy tym wszystkim wiedza że jesteśmy w tym samym systemie. Jesteśmy tak samo naciągani choć już nie tak naiwni. Świadomość że my jako jednostki nie jesteśmy tego w stanie zmienić.

Ostatnią rzeczą jest brak pewności siebie. Działa tutaj efekt Dunninga-Krugera. ,,Wiem że nic nie wiem''. Zdajemy sobie sprawę z własnych braków i raczej na nich się skupiamy.
Pesymizm . Jest to chyba główny czynnik sprawiający że ludzie z wysokim IQ łatwiej popadają w depresję.
#depresja
#zalesie #chwalesie #wygryw #przegryw #zycie
#hajfajf
  • 143
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Zaorke: Takim geniuszem jesteś a przytaczasz efekt Dunninga- Krugera który jest hipotezą popartą badaniami instytutu danych z dupy xD Ludzie nie lubią jak ktoś zadziera nosa co ty robisz. Jeżeli ktos jest inteligentny ale nie patrzy na resztę z góry traktując ją jak motłoch to nikt go nie odtrąca.
@Zaorke tro he #!$%@? za gowniaka jak mi badano to słynne IQ i biłem pod 140, a czułem się #!$%@? głupi tak samo jak teraz XD


Ok co prawda do tej pory nie jestem wstanie zrozumieć pewnych zachowań albo podejścia do spraw sebków, ale jakoś potrafiłem się dogadać, także toakieamo #!$%@? jak z autystycznym introwertyzmem xD