Wpis z mikrobloga

Kurde Mirki. Boję się, że pójdę do piekła i będzie tam mega źle. Wiem, że wielu z was nie wierzy, ale ja mam mieszane uczucia i nie mam pewności. 80 procent, że nie istnieje, ale 20, że jednak tak.

Boję się, że Bóg postawi mnie na sądzie ostatecznym i powie "dobry chłopak byłeś, ale generalnie to nie do końca o to mi chodziło" kij wie jakie są kryteria, bo tyle wierzeń ile ludzi, a co będzie to nie wie nikt.

Rozumiem tych co nie wierzą, też byłem ateistą przez większość życia, ale teraz otworzyłem umysł i biorę pod uwagę wszystkie opcje. Niby są jakieś wskazówki jak postępować, ale każdy gada co innego i jest świecie przekonany, że ma rację.

#religia #pieklo #bog #wiara #chrzescijanstwo #katolicyzm #kosciol #ateizm #przemyslenia #przemysleniazdupy #filozofia
  • 26
Boję się, że Bóg postawi mnie na sądzie ostatecznym

ale teraz otworzyłem umysł i biorę pod uwagę wszystkie opcje


@Ynfluencer: Bierzesz wszystkie opcje pod uwagę, ale skąd wiesz, że istnieje ten typ bóstwa, które osądza? Musisz też założyć, że mogą istnieć: Zeus albo Odyn, albo plemienni bogowie Indian, albo wszyscy razem wzięci. Możesz też założyć, że istnieje bóstwo, które nagradza za jedzenie lodów śmietankowych, a karze za spożywanie lodów czekoladowych.
@Ynfluencer: Spekuluję. A tak na poważnie to jest dosyć prosta sprawa. Piekło i niebo to miejsce pobytu ducha. Fizyczne tortury cię nie dotkną. Prawdo dobnie więc będziesz cierpieć na emocjonalnym lub egzystencjalnym.
Nie martw się. Ani piekło ani niebo nie jest tym czym myślisz. W sensie nie będziesz się tam palić w kotle.


@Al-3_x: No chyba, że jednak jest tym czym myśli. W sensie będzie się tam palić w kotle.
@Ynfluencer: generalnie nie myśl zbyt wiele o tym. Wiara chrześcijańska nie polega na tym że "jeśli twój rachunek dobrych uczynków przewyższa złe uczynki to wylądujesz w niebie". To tak nie działa. Obietnica w Piśmie wygląda zupełnie inaczej.

Ogólnie każdej religijnej osobie odradzałbym myślenia o życiu po śmierci, to jest stosunkowo nieistotne. Po prostu rób to co mówisz że zrobisz, oraz zmieniaj się na lepsze pod wpływem doświadczeń i będzie wszystko w
@Ynfluencer: to tak na poważnie:

Naprawdę uważasz, że Bóg, jako kochający ojciec, skazywałby swoje dzieci na wieczne męki i cierpienia?

Czym w ogóle jest "piekło"? W oryginale w Bibii możesz znaleźć w części hebrajskiej (ST) słowo "szeʼòl", a w greckiej "háides". Oba wyrazy znaczą jedno - grób (w szerszym znaczeniu, coś w stylu powszechny grób ludzkości".

Kojarzysz może tę sytuację, kiedy Jezus po kilku dniach wskrzesza swojego przyjaciela Łazarza?
@Arctic_Slav: To mnie dołuje jeszcze bardziej, bo skoro pójdę do piachu i "nie będę nic wiedział i nie miał żadnej nagrody" to na #!$%@? to wszystko, cała ludzkość itd, cokolwiek nie zrobimy to zatrze się i nawet minimalny ślad pamięci po tym nie zostanie, bo kiedyś wszyscy umrą i ludzkość się skończy.

Po co w takim razie ten świat tak zap...dala.