Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1352
Chciałem sobie kupic nowy rower, ale że inflację #!$%@?ło to stwierdziłem że czas zrobić coś samemu. Kupiłem trupa za grosze a potem i zacząłem przy nim dłubać. Myślę że efekt jest przyzwoity jak na totalnego amatora.
Proszę ocenić efekt ostatnich 2 tyg majsterkowania.
Zdjęcia z przed w komentarzu.
#rower #majsterkowanie #chwalesie
Pobierz loczekdk - Chciałem sobie kupic nowy rower, ale że inflację #!$%@?ło to stwierdziłem ...
źródło: comment_1649349253VbAqGKSYtrPyYfYDiE9j0M.jpg
  • 157
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lagrande:Mam już jeden porządny rower szosowy na trasy. Ten będzie służył do jazdy do miasta. A jeśli chodzi o sprawność i bezpieczeństwo tego roweru to jestem pewny że mogę na nim polegać. Znam każdy jego centymetr
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mossak: patrzysz "z wewnątrz" i nie widzisz całości.

Teoria to by była gdyby się nie działo to co się dzieje. Spiskowa to by była gdyby nie było to wszytko dostępne jawnie i publicznie, starczy prześledzić publikacje Światowego Forum Ekonomicznego.

Co do zaś wolności rynku to nie ma co po raz setny tłumaczyć. Zostawię to, bo akurat dość nieźle on krótko przedstawia tą kwestię
szpongiel - @mossak: patrzysz "z wewnątrz" i nie widzisz całości.

Teoria to by była ...
@JohnnieWhite: Dzięki za info o tym kanale, mega dużo filmów, ale brakuje mi jednego podstawowego: jak zbudować rower. To, co byłoby mi potrzebne, to od czego w ogóle zacząć budowę roweru na bazie ramy - co zwymiarować, co kupić jako pierwsze itp. Nie znasz może jakiegoś tutoriala?
@szpongiel: ok, Ty patrzysz "z wewnątrz" i ogarniasz całość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Well, nie wiem, co śmieszniejsze - wiara w to, że da się sterować tak skomplikowanym systemem jak świat (poprzez jedną czy bardzo ograniczoną grupkę ludzi) czy to, że jest się akurat tą osobą, która ogarnia w całości to, jak ten system działa.
@ferro: wszystko zależy gdzie chcesz tym rowerem jeździć i jaką ramę posiadasz. Potem zastanawiasz się czy i ile chcesz biegów. Od tego zależy cały osprzęt :) ja wiedzę czerpałem głównie z tego kanału, który Ci podesłałem. Są tam filmy gdzie rozbiera rower do samej ramy i daje im nowy osprzęt, tzn nie nowy tylko od dawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja przez ostatnie 5 lat jeździłem starą szosą, ma dla mnie super geometrie i jest wygodna. Ostatnio zakupiłem Już nowa generację aero szosy, ale starego zostawiam do smigania do pracy i po miescie. Pozdro
@onio: kupiłem samą ramę z widelcem na olx i trafił się w zaprzyjaźnionym serwisie rowerowym inny cały rower po kolizji z samochodem, już po wypłacie odszkodowania do wzięcia za 50zł, miał sprawny napęd, hamulce, piasty, sztycę (akurat w tym rozmiarze co potrzebowałem) mostek i kierownice, nowe kupiłem obręcze, szprychy, opony, siodło i owijkę, gratis dostałem zacisk sztycy i pedały i tak wyszło.

Niestety go sprzedałem, z zyskiem, ale i wielkim żalem,
@JohnnieWhite: chciałbym zbudować prosty rower bezprzerzutkowy z flip flopem i hamulcami. Mam ramę szosową 60x58 pod koła 28" 700C z widelcem - dokładnie tę ze zdjęcia. Flip flop jest mi potrzebny, bo na welodromie wymagają ostrego koła, ale na co dzień po prostu chciałbym używać wolnego koła. Frustracja już mnie zżera, bo kilka razy robiłem podejście i nigdzie nie znalazłem poradnika "jak zbudować rower", który byłbym w stanie potraktować jako punkt
Pobierz ferro - @JohnnieWhite: chciałbym zbudować prosty rower bezprzerzutkowy z flip flopem ...
źródło: comment_1649426008B5wnZvNEQh38GX6jwXJNPw.jpg
@graulv: jeśli chcesz utrzymać w oryginale to na pewno będzie problem z jakością. Kupowałem, przed wymianą na suport zintegrowany, same osie do korby na kwadrat, ale z miskami, łożyskami itp. po czym wystarczyło położyć nową oś na płaskim i widać było jak *nowa* oś jest krzywa. Klocki, pedały, mostki, korby, piasty i pewnie jeszcze troszkę są do kupienia całkiem dobrze stylizowane. Kilka lat temu pojawiły się opony z paskiem na boku
@ferro: Niewiele zdziałasz z tą ramką budując singla, bo nie napniesz odpowiednio łańcucha niestety, co prawda możesz bawić się z półogniwami bądź napinaczem, ale mogę Ci napisać z doświadczenia - nie warto niestety. A co do budowy roweru - obejrzyj sobie filmiki na YTB "RJ The Bike Guy'a", czy jak się nazywa, ma w miarę fajne filmiki ;)