Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1352
Chciałem sobie kupic nowy rower, ale że inflację #!$%@?ło to stwierdziłem że czas zrobić coś samemu. Kupiłem trupa za grosze a potem i zacząłem przy nim dłubać. Myślę że efekt jest przyzwoity jak na totalnego amatora.
Proszę ocenić efekt ostatnich 2 tyg majsterkowania.
Zdjęcia z przed w komentarzu.
#rower #majsterkowanie #chwalesie
loczekdk - Chciałem sobie kupic nowy rower, ale że inflację #!$%@?ło to stwierdziłem ...

źródło: comment_1649349253VbAqGKSYtrPyYfYDiE9j0M.jpg

Pobierz
  • 157
  • Odpowiedz
@graulv: z mojego doświadczenia to starsze rowery są dużo bardziej "standardowe" niż nowsze konstrukcje, mój to było akurat bianchi, czyli włoski i piasty, korbę i część napędu dobrałem z pokolizyjnej maszyny całej na shimano (bo bianchi fabrycznie to raczej campagnollo).

W nowych rowerach to jest miliard standardów wszystkiego, szerokość piast co 2mm z naście rozmiarów, kilka standardów mocowania zębatek do korby, czasem wydaje się że identyczne, a jednak nie, mocowania hamulców
  • Odpowiedz
@mietekkierownikkaruzeli: Mam identycznego niebieskiego pugota. Miałem też dwa białe damskie niestety obie ramy się połamały w tym samym miejscu na rurze podsiodłowej przy suporcie. Niebieskie też pękł w tym miejscu i jeszcze przy główce sterowej, ale znajomy, który buduje "kastomowe" rowery pięknie mi to pospawał. Obecnie rower stoi w garażu i czeka na "lepsze czasy" - kupiłem hulajnogę elektryczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@loczekdk: będe cuś takiego sprzedawał :) mój też przeszedł renowację do ostatniej śrubki, nawet oponki oryginalne żyletki :) pamiętam jak kiedyś wystawiłem go za 500 zł to nikt nie kupił, a dziś.... rzucili by się jak chytra baba na 3 cytryny :D gratuluje fajnej renowacji ;) nice job
  • Odpowiedz
ehh... ja mojego juz 4 rok nie moge dokonczyc... tez kupilem rzecha za 80zł, na poczatku szlo spoko, a potem zaczely sie schody bo nonstop z czyms problem. i tak co roku chwile zrobie - problem - odkladam. Moze za pare lat skoncze xD teraz mam problem wlasnie z supportem, calkowicie starego nie moge wybic, tak przerdzewialo i trzyma
  • Odpowiedz
@loczekdk: W pytę Wagant ziom. Pozdrawia kuzyn Mistral x) Ja mojego złożyłem w całości z części z różnych rowerów ze skupu złomu, kosztował mnie może ze 20zł bo to wszystko 10- 15 lat temu kupowałem i rzucałem na kupkę :D Na złożenie czeka jeszcze drugi, ale muszę najpierw tylne kółko zapleść i wycentrować u takiego dziadka a daleko to i mi się nie chce..

Niech ci służy jak najdłużej, przy normalnej
DonRzoncy - @loczekdk: W pytę Wagant ziom. Pozdrawia kuzyn Mistral x) Ja mojego złoży...

źródło: comment_1649412374L9UecwngJiEKBQmcIqCfFC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Chciałem sobie kupic nowy rower, ale że inflację #!$%@?ło to (...) kupiłem trupa za grosze a potem i zacząłem przy nim dłubać.


@loczekdk: tak działa Wielki Reset ¯\(ツ)_/¯

Na Kubie do dziś jeżdżą trupami aut z lat '60 ubiegłego wieku. Dlatego właśnie globaliści chcą abyśmy "nie posiadali niczego i byli szczęśliwi". W ten sposób chcą zrealizować cele
Agenda 2030 for Sustainability_.

No i jak widać (na twoim przykładzie) to działa.
  • Odpowiedz
@loczekdk: doceniam pracę ale wydałeś ~500zł i sporo pracy, która też darmowa nie jest o ile masz jakiś tam fach w ręku. Trzeba było dołożyć drugie 500 i za 1k kupiłbyś jakąś nowszą używkę, która jako-tako jeździ i hamuje - bo to co wrzuciłeś nie da niestety takiej frajdy z jazdy jak dzisiejsze rowery.
  • Odpowiedz
@szpongiel: ale co Ty #!$%@?? Sam sobie zaprzeczasz:
- koleś kupił coś, co było solidnie zrobione i może małym kosztem doprowadzić to do użytku - dokładnie tak, jakbyś chciał, by to dzialalo

- kwestia używania zamiast posiadania jest kwestia osobną - przecież on to wziął na własność. Jeśli utrzyma się trend produkowania rzeczy do użytku zamiast do posiadania, to raczej zwiększy się też ich wytrzymałość (pewnie też cena - kiedyś rzeczy
  • Odpowiedz