Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miał ktoś sytuację pt. jestem wypalony, nie podoba mi się moja praca, chciałbym spróbować czegoś nowego a jednocześnie ma prawie 30 dychy na karku? Jestem jakiś opóźniony w rozwoju bo dość późno zauważyłem, że mam to na co sobie zapracowałem. Każdy gdzieś tam ma swoje "5minut", gdzie ma czas na eksperymenty ze studiami, pracą, nauką czy rozwijaniem hobby nie martwiąc się np. o czas czy fundusze bo żyje u rodziców. Miałem tak i ja tylko te 5 minut przebimbałem. Potem pierwsza praca - niewielkie pieniądze ale zadowolony bo jakieś są i podejście "kiedyś będzie lepiej", "jakoś to będzie". No i jakoś to było rok, 2 lata, 3 lata, itd... i okazało się, że zarobki minimalnie się zwiększają, obowiązków więcej a sam chciałbym spróbować czegoś nowego, może nawet inna branża. Tylko problem bo żeby zacząć od innej branży to trzeba coś umieć, coś robić przez te kilka lat czy iść na studia w tym kierunku a tutaj prawie 30 dychy, czasu mało a jak jest to chciałbyś odpocząć a ludzie oczekują, że już jesteś ustabilizowany i doświadczony, prawie u szczytu swojej kariery. Fajnie by było spróbować sobie w #programowanie bo kiedyś miałem jakieś swoje nieśmiałe początki i wydawało się spoko oraz jakieś #jezykiobce bo też swojego czasu próbowałem coś egzotycznego.. Nauka w dorosłym życiu to w ogóle ciężki temat bo nikt nie mówi jak to robić i czy się da. Prędzej usłyszę o braku czasu (bo praca, rodzina, obowiązki) albo braku chęci (nie ta pamięć) a wydaje mi się, że większość osób w pewnym momencie chciałaby coś zmienić u siebie tylko jest skazana na szuanie pracy tylko w swojej branży lub w ogóle nie chce zmieniać i podejmować ryzyka/inwestować i tkwi tak sobie w swoim maraźmie i wypaleniu.

#rozwojosobisty #praca #kariera #korpo #samorozwoj #korposwiat #it #programista15k #produktywnosc #nauka #prokrastynacja #przegryw ##!$%@? #feels #wojak

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62640ec21a57726c6d2fe4da
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Miał ktoś sytuację pt. jestem wypal...

źródło: comment_1650749431XgdiUzwiywFzx67xHkVT8u.jpg

Pobierz
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: nie #!$%@?, tylko do roboty. Przeczytaj Kotarskiego "Włam się do mózgu", chłop pod 40 podchodzi a szwedzki z dupy ogarnął, robiąc certyfikat na dowód i jednocześnie znawcą piwa został, zdając egzamin (trzeba zapamiętać bodajże killkadziesiąt-kilkaset smaków i prawidłowo je odgadywać).

Myślisz, jak dziad z PRL'u (paaanie, teraz to już w jednym konglomeracie do emerytury, młodość nie wieczność), a czasy się zmieniły i teraz uczyć się trzeba do usranej śmierci, bo
@AnonimoweMirkoWyznania: Fixed mindset mocno. Sprawdź książkę "Mindset" Carol Dweck, albo jakieś jej streszczenia w internecie, żeby zobaczyć o co mi chodzi. Wiek nie jest nigdy ograniczeniem, a nawet gdyby był, to i tak będąc przed 30tką możesz pójść w każdym kierunku w jakim chcesz.

Co do uczenia się to zrozumiałem dwie rzeczy którymi się z tobą podzielę:
* Po pierwsze nie myśl o rozwoju zawodowym w kategoriach ścieżek czy drabinek. Myśl
Nauka w dorosłym życiu to w ogóle ciężki temat bo nikt nie mówi jak to robić i czy się da.


@AnonimoweMirkoWyznania:
jak to robic: https://www.coursera.org/learn/learning-how-to-learn Tylko nie szukaj mitycznego kursu który w godzinę zmieni twoje nastawienie i zmotywuje cię na wieki wieków. Jak całe życie mniej czy bardziej bimbałeś to nie odwrócisz tego w tydzień.
czy się da? Z takim nastawieniem to wygląda, że szukasz wymówki żeby usprawiedliwić swoją stagnację.
Dla
@kamil150794: W porządku, natomiast imho rozmowa zeszła za mocno na temat zdolności uczenia się, a wydaje mi się że OP ma przede wszystkim problem z postrzeganiem siebie w społeczeństwie - że po 30tce trzeba być gdzieś tam w karierze i nie można zawrócić z obranej drogi.