Wpis z mikrobloga

na głównej płacz kredyciarzy i innych roszczeniowych kreatur, że nie stać ich na mieszkanie w ebanym krakowie(bo przecież szanujący się lewak nie będzie mieszkał na żadnym "zadupiu") i oczywiście nieodpowiedzialni kredyciarze jak to na nieodpowiedzialnych, małych ludzi przystało nie wezmą konsekwencji na swoje barki tylko najlepiej żeby obronić ich rozpierd#lając stabilność polskiej waluty i dobijając tym samym każdego mądrego człowieka który nie #!$%@?ł się w kredyt po same uszy(od bogaczy, poprzez ludzi mieszkających na stancjach na zwykłych biedakach kończąc). oczywiście uj z tym, że wielu ekonomistów ostrzegało żeby nie brać kredytów bo zbliża się kryzys już w 2018r., ale kto by ich słuchał. za 10 lat jak już spłacą swoje mieszkanie kosztem zaradnych ludzi to będą jeńczeć że nie stać ich za żarcie, bo gospodarka upadnie do tego stopnia, że za kilogram ziemniaków wydadzą pół wypłaty i znowu zacznie się jeńczenie "hurr durr jedzenie prawem nie towarem" i obwinianie każdego tylko nie siebie za kolejny kraj z upadłą gospodarką, gdzie wg nich istnienie rozdawnictwa i etatyzmu jest tylko zbiegiem okoliczności i nie ma nic wspólnego z tym kryzysem ofc. jprdl tak się zagotowałem, że dziś z rana nie musiałem pić kawy.

taka juleczka z oskarkiem wezmą sobie darmowy kredyt z zerowym oprocentowaniem żeby za nic wieść sobie szczęśliwe zycie w mieszkaniu na które nie zasłużyli, a kiedy zacznie się to sypać, stopy procentowe zaczną jak najbardziej słusznie rosnąć, to samotny mirek które całe życie starał się coś oszczędzić ze swojej ciężkiej pracy w kołchozie żeby za swoje kupić mieszkanie bez #!$%@? się w kredyt tak jak tamte niedojdy, będzie musiał im ten kredyt spłacać poprzez gigantyczną inflację zjadającą jego oszczędności. gardzę tym wybiórczym społeczeństwem gdzie dyskryminuje się i wykorzystuje zaradnych ludzi. mam nadzieję, że każdy zaradny człowiek wyjedzie za granicę robić dla niemca i tam płacić podatki, a ci wszyscy roszczeniowi kredyciarze będą się sami babrać w tym polskim syfie i już nie będzie miał kto im spłacić tego kredytu.

znam mnóstwo ludzi którzy zdecydowali się sami oszczędzać na swoje mieszkanie, ale oczywiście wg. niedorajdów życiowych tylko poprzez kredyt można dorobić się mieszkania, bo komu chciałoby się oszczędzać kiedy całą kasę z wyplaty można wydać na markowe ciuchy, nowe auto i codzienne żarcie na mieście.


#kredythipoteczny #kredyciarze #bekazlewactwa #bekazpodludzi #ekonomia #banki #gospodarka #bekazpisu #inflacja #przegryw #zalesie #libertarianizm #4konserwy
  • 32
@Mystoo: jeśli oszczędzałeś, to jesteś jeszcze bardziej nieporadny życiowo od kredyciarzy, od kilku lat wysoka inflacja była pewna, w takim okresie nie trzyma się gotówki, dobrze jest jej też nie pożyczać przed takim okresem (tylko u jego schyłku).

Za sytuację podziękuj 500+ i emerytom, we Francji wydaje się na socjal znacznie mniej i dlatego teraz nie mają chorej inflacji.

Nie taguj #libertarianizm, jeśli o ekonomii masz jedynie podstawową wiedzę.
jeśli oszczędzałeś, to jesteś jeszcze bardziej nieporadny życiowo od kredyciarzy, od kilku lat wysoka inflacja była pewna, w takim okresie nie trzyma się gotówki


@KarmazynowyAstrofizyk: Jak słyszę takie #!$%@? to mi się nóż w kieszeni otwiera. Nie trzyma się gotówki? A niby co? Inwestuje się w japońskie firmy biotechnologiczne? Buduje farmy fotowoltaiczne w Senegalu? Kupuje się ETF-y na firmy odzysku palladu? Czy może skupuje się ziemię w Mongolii?
Zwykły Kowalski trzyma
@Mystoo: czego plujesz na kredyciarzy pytam się. trzeba pluć na tych, którzy rzucili tani kredyt. ja też chciałem odłożyć w gotowce na mieszkanie, ale przez tani kredyt ceny tak #!$%@?ły, że dołączenie do tej kredyciarskiej karuzeli #!$%@? bylo jedynym słusznym wyjściem. gdyby stopy cały czas trzymać na poziomie 5%, to ceny nie #!$%@? tak szybko, inflacja byłaby niska i rzeczywiście możnaby było odłożyć na mieszkanie bez kredytu. niestety przy stopach 0.1%
@KarmazynowyAstrofizyk: @durielek2: a gdzie ja napisałem, że na tym polegało moje oszczędzanie? dałem tylko przykład. chyba nadinterpretujecie pewne rzeczy. poza tym @Radokop: dobrze was podsumował.

@KarmazynowyAstrofizyk:

Za sytuację podziękuj 500+ i emerytom, we Francji wydaje się na socjal znacznie mniej i dlatego teraz nie mają chorej inflacji.


sugerujesz, że tak niskie stopy procentowe nie miały wpływu na inflacje? xDDDD
ja twierdzę, ze mają i jestem przekonany, ze jeszcze
@Mystoo: Ciekawe jak oszczędzisz na mieszkanie jak ceny tak #!$%@?ły w ostatnich latach, a żetony, z orzełkiem traciły na wartości? Jak ktoś właśnie oszczędzał np. od 2016 roku na własne mieszkanie to jest najbardziej w dupie.¯\_(ツ)_/¯ W takim Lublinie ceny wzrosły dwukrotnie xdd więc twoje oszczędzanie nie dogoni tych cen mieszkań
@powodzenia: tylko mogłeś przewidzieć, że stopy procentowe prędzej czy później muszą wzrosnąć, bo to była wręcz patologiczna sytuacja w gospodarce. jak ktoś się rzucał na tani kredyt to musiał wiedzieć jakie będą tego późniejsze konsekwencje i tym samym teraz nie ma prawa płakać. ja nie mam pretensji do ludzi którzy ten kredyt wzięli, bo po prostu wykorzystali oni sytuację na rynku, ale cholernie gardzę tymi którzy teraz płaczą i żądają rządowych
@Radokop: jeśli nie wiesz w czym można trzymać gotówkę w 2022 roku, to pozdrawiam, to nie są lata 30. XX wieku, że nie da się kontraktu ani obligacji indeksowanej inflacją kupić w 15 minut przez neta, tylko trzeba jechać wozem na giełdę w Warszawie.

Powtarzam jeszcze raz: nie trzyma się gotówki przy wysokiej inflacji, a dlaczego? O to możesz zapytać starych, którzy w latach 80. założyli książeczki oszczędnościowe.

@Mystoo:
@Mystoo: I czekać 30 lat aż spadną? To nawet zarabiając te 5tys to w takim Lublinie to średnio coś kupisz xd A to miasto nie jest w top największych miast.¯\(ツ)_/¯ Przy tych wzrostach cen mieszkań to oszczędności nie dogonią tych wzrostów, i to niezależnie od waluty. Właśnie oszczędzający są najbardziej #!$%@? w obecnych czasach, ale każdy ma to gdzieś ¯\(ツ)_/¯
@arsze_nick: ale wiesz że mieszkania są teraz takie drogie właśnie przez tanie kredyty? kredyty były tak tanie, że plebs rzucił się na mieszkania jak dzikie świnie i przez nich właśnie ludzie zaradni i oszczędzający nie mogą się dorobić własnego mieszknia. lublin to spore miasto jak na polskie warunki, już nie gadaj. gdyby stopy były od zawsze na wysokim poziomie to mieszkania były by o wiele tańsze, ale glapiński jest upośledzonym człowiekiem
@Mystoo: O Lublinie to zawsze tu każdy pisze, że to mniejsze miasto i że tu lepiej się sprowadzić np z Warszawy bo tańsze mieszkania xd Zawsze wyprowadzam takich ludzi z błędu. Lubelskie to jeden z najbiedniejszych rejonów UE, ceny tu są mocno odklejone od rzeczywistości. Do kogo zresztą masz pretensje? To rządzący stworzyli takie warunki i promowali życie na kredycie. Tak samo jak samo państwo polskie leci na kredycie ¯\_(ツ)_/¯ Jak
@durielek2: deklu, na rynku w którym popyt znacznie przewyższa podaż, to nawet 99% mogło by być kupione za gotówkę, co wcale nie oznacza, że osoby chcące kupić mieszkania nie mogą wywindować tych cen w górę nawet kilkukrotnie. wiesz jak funkcjonuje rynek? na rynkach w których popyt znacznie przewyższa podaż ceny są totalnie niestabilne.

jest 1% mieszkań kupionych za kredyt, ale osób chcących kupić te mieszkania jest kilkukrotnie więcej poprzez tani kredyt
@arsze_nick: no to skoro wygrali życie to niech nie wyciągają teraz rąk po interwencję rządu w gospodarkę żeby im pomógł. niech sobie wygrywają życie na kredycie, ale niech ludzi zaradnych i chcących się samemu dorobić niech zostawią w spokoju. tylko o to proszę
@Mystoo:

poza tym na początku 2021 i tak było za późno, bo już wtedy inflacja była ogromna


Co? Na początku roku była wyjątkowo niska, a w grudniu 2020 ujemna, ile ty byś chciał?

wcześniej ten kapitał był zamrożony i nie wpływał na rynek


No to trzeba było je rozdać na 500+, 13. emerytury, 14. emerytury, tarcze inflacyjne dla swoich, TVP itp.

Poza tym w Polsce w przeciwieństwie do normalnych krajów nie
@Mystoo: Za duże masz wymagania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rząd najbardziej nie lubi oszczędzających i będzie cię jechał do ostatniej złotówki ( ͡° ͜ʖ ͡°). A w tym czasie wyśmiewany przez ciebie Oskarek będzie jechał juleczke w swoim apartamencie na który według ciebie nie zasłużył xd I jeszcze będziesz mu dopłacał do kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)