Wpis z mikrobloga

Wstęp

Zrobiłem dzisiaj pierwszy od 3 miesięcy (koniec redukcji) test maksów. Od tego czasu przytyłem 3,5 kg i ważę obecnie 67,5 kg.

Przysiad

Tuż po redukcji miałem problem z 80 kg, ale w miarę szybko udało się nadrobić ten wynik. Wprowadziłem pewne zmiany w technice, stopy dałem bliżej siebie, ale za to są skierowane bardziej na zewnątrz. Sztangę z low bara przesunąłem trochę wyżej. Wynik 115 kg jest powyżej moich oczekiwań, myślałem, że zrobię 110 kg. W każdym razie było ciężko, ledwo wstałem.

Wyciskanie leżąc

Poszło ledwo co, na granicy. Trochę się zawiodłem, no ale od początku treningów nie czułem mocy w tym boju, coś nie szło. W każdym razie jestem zadowolony, że udało mi się wycisnąć setkę ważąc poniżej 70 kg, kiedyś nie mogłem tego wycisnąć ważąc ponad 80 kg, więc jest to jakiś progres.

Martwy ciąg

Tutaj największe zaskoczenie i to pozytywne. Liczyłem wstępnie na jakieś 150 kg, ale ciężar szedł lekko i dokładałem aż doszedł do 170 kg. Pierwszy raz w życiu przekroczyłem w tym boju 2,5 razy masę ciała, a to nastraja pozytywnie na przyszłość. Podniesienie 200 kg zaczyna wydawać się realne.

Plany na przyszłość

Celem dalej jest zrobienie 500 kg w totalu, ale cel ten trochę się oddalił. Nie szkodzi, nie ma pośpiechu. Czasami w życiu tak jest, że trzeba zrobić 2 powtórzenia mniej w serii, żeby w przyszłości móc zrobić 3 więcej. Tak samo cofnąłem się z wagą do poziomu suchotnika, żeby teraz móc powoli budować czystą masę i siłę, co zaprocentuje w przyszłości.

Chcę się teraz skupić przez pewien czas na budowaniu masy mięśniowej, a trochę mniej na sile. Muszę mieć czym podnosić ten ciężar, więc trochę mięśni się przyda. Poza tym trening siłowy mocno mnie obciąża, czuję się na następny dzień po nim nerwowy. Zapowiada mi się w życiu dosyć intensywny czas, więc nie chcę sobie dokładać, bo przecież będąc przemęczonym i tak nie będę progresował, musi być zachowana równowaga.

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
Mahapralaja - Wstęp

Zrobiłem dzisiaj pierwszy od 3 miesięcy (koniec redukcji) test...
  • 15