Wpis z mikrobloga

@sikalafou: tak de facto ten vat, to tylko z kupki na kupkę, ale i tak podatki w wysokości 4k za brak uslug jakichkolwiek to iks de. a polacy jeszcze maja czelnosc mowic, ze sie bardziej oplaca niz praca w DE xD
  • Odpowiedz
Ale to by było piękne jakby poloczki na UoPach i UZach musiały same płacić sobie podatki, iść #!$%@? na pocztę i zanieść panu pisowi kilka tysięcy co miesiąc w zębach xD


@sikalafou: nie chce sobie wyobrazac jaki by sie zrobil burdel, bo polowa grazyn zle przeliczalaby skladki, nie wspominajac juz o rzeszy dodatkowych urzednikow ktorzy musieliby to weryfikowac, bo skala bledow bylaby gigantyczna.
  • Odpowiedz
tak de facto ten vat, to tylko z kupki na kupkę, ale i tak podatki w wysokości 4k za brak uslug jakichkolwiek to iks de. a polacy jeszcze maja czelnosc mowic, ze sie bardziej oplaca niz praca w DE xD


@milvanb: duzo gadasz ale sam na zachodzie za dlugo zapewne nie pomieszkales?
  • Odpowiedz
@kijanu_riws: Szczerze mówiąc nigdy na UoP nie byłem, ale to nie jest tak, że dostajesz jakiś pasek, gdzie masz napisane za co ile zapłaciłeś? Wiadomo, 99% tego nie czyta, ale na tej podstawie można by było wszystko ogarnąć, a pracodawca przelewałby brutto.
  • Odpowiedz
@sikalafou: co to jest PPE? Nowa nazwa na PIT?
Ja płacę bez VATu, czyli PIT i ZUS kwartalnie około 100k pln. Można zwariować jak mi się ręce trzęsą gdy akceptuje przelew.
  • Odpowiedz
@sikalafou: @milvanb:
skąd to zdziwienie, dzialalność do pewnej kwoty będzie nieopłacalna i w sumie dobrze, dość tej patologii z wymuszaniem przez firmy dzałalności przy jakichś gówno-zarobkach
  • Odpowiedz
Szczerze mówiąc nigdy na UoP nie byłem, ale to nie jest tak, że dostajesz jakiś pasek, gdzie masz napisane za co ile zapłaciłeś? Wiadomo, 99% tego nie czyta, ale na tej podstawie można by było wszystko ogarnąć, a pracodawca przelewałby brutto.


@JC97: tutaj pole do pomylek tez gigantyczne, wystarczy ze ktos pomyli numer konta albo, co duzo latwiejsze zle przepisze kwote. Na cala mase pracownikow etatowych w Polsce na pewno bylyby
  • Odpowiedz
@JC97: jest tak, ale inaczej jest jak są postawieni przed faktem dokonanym, a inaczej jakby mieli sami sobie wyciągnąć z konta i iść wpłacić na pocztę czy do banku xD
  • Odpowiedz
@sikalafou: No no, Twój pomysł jak najbardziej mi się podoba. Nic tak nie podnosi ciśnienia jak wyklikiwanie tych #!$%@? przelewów co miesiąc.

@kijanu_riws: Jakoś przedsiębiorcy to robią i nie ma chaosu. Ba, przedsiębiorca musi jeszcze obliczyć ile ma przelać, UoP-ek tylko przepisałby cyferki
  • Odpowiedz
Jakoś przedsiębiorcy to robią i nie ma chaosu.


@JC97: przedsiębiorcy nie mają czasu na robienie chaosu, bo #!$%@?ą po 16h dziennie żeby się utrzymać na powierzchni xD
  • Odpowiedz
Jakoś przedsiębiorcy to robią i nie ma chaosu. Ba, przedsiębiorca musi jeszcze obliczyć ile ma przelać, UoP-ek tylko przepisałby cyferki


@JC97: przedsiebiorca to jednak inna kategoria ogarniecia, niz pracownik lini produkcyjnej z wyksztalceniem podstawowym. Co nie zmienia faktu, ze liczba urzednikow kontrolujaca caly system musialaby sie zwiekszyc.
  • Odpowiedz
przedsiebiorca to jednak inna kategoria ogarniecia, niz pracownik lini produkcyjnej z wyksztalceniem podstawowym


@kijanu_riws: Którzy później twierdzą że nie płacą żadnych podatków i głosuja na pis, bo "kto tyle doł". Karuzela #!$%@? i ukrywanie kosztów dotykających każdego pracującego. Nie żal mi tych ludzi i ich ewentualnych pomyłek,bo to przez nich wszyscy toniemy w gównie
  • Odpowiedz