Wpis z mikrobloga

@exenito: Tak i najłatwiej to sprawdzić robiąc martwe ciągi codziennie albo częste wyciskanie na wysokiej intensywności, szybko przestaniesz progresować bo się ukłąd nerwowy wypali i będziesz się czuł jak połamane gówno
@exenito: Właściwie to bardziej bym nazwał przemęczenie organizmu przez zła diete/regeneracje/słaby sen/stres niż stricte przetrenowanie.
I istnieje coś takiego, ja ostatnio miałem dużo stresu i mniej snu i strasznie ciężko mi szedł trening. Potem miałem tydzień na wczasach gdzie głównie odpoczywałem i po powrocie jak młody Bóg na treningu. Czy to było przetrenowanie? No raczej nie. Czy przemęczenie organizm? Można tak nazwać
@exenito: Tak, chyba że chodzi o plecy. Wtedy można robić OGROMNĄ objętość, trenować w różnych zakresach atakować pod każdym kątem co trening i coś tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

Istnieje, ale często jest mylone z innymi problemami zdrowotnymi, gdzie zmęczenie treningowe jest raczej kolejnym czynnikiem w kuli śnieżnej. Do przetrenowania stricte ciężko się doprowadzić jeżeli organizm utrzymuje względna homeostazę i nie trenujesz ciężko wyczynowo, lub nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bdm_bq: I jedna i druga część Twojej wypowiedzi jest prawdziwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego dodałbym, że łatwo zdiagnozować przemęczenie CUN można zauważyć wtedy, że nagle na treningu ciężko złapać pozycję, ułożyć się pod sztangą odpowiednio, wszystko jakoś magicznie waży tonę, do tego uczucie ala grypy :P
@DopeLifter: Ehh… znowu wpadłeś w pułapkę na grubszego zwierza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta pierwsza część to oczywiście żartem, mam nadzieje że u Ciebie to też raczej skrót myślowy który u westsajdowcow często wygląda jak prawda objawiona ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bdm_bq: Nie tylko ten grubszy zwierz lubi dyskusję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, że tak. Kiedyś też już tutaj pisałem o tym. Wiadomo, że jak będziesz robić codziennie 10 serii skrajnie ciężkiego wiosłowania jednorącz, to w końcu plecy zajedziesz za bardzo. Trzeba po prostu znaleźć złoty środek.
Pamiętam 3 lata temu siłownia po dłuższej przerwiee i 1h sam biceps. Przetrenowanie trzymało mnie 2tyg. Przez pierwsze 3 dni ręki nie wyprostowalem dalej była "grypa" i #!$%@? samopoczucie