Wpis z mikrobloga

Moderacja usunęła mi wpis o ŚJ jako powód podając "inne".
Mam to w dupie i nie wiem o co chodzi więc wstawiam post jeszcze raz z cenzurą twarzy członków sekty, zakładając że to jedyne do czego się można przyczepić w tym wpisie.

Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~2022 niekoloryzowane, bo mam kolorowy aparat.

Od około tygodnia okupują w kilku dzielnicach najbardziej ruchliwe skrzyżowania stolicy licząc na nowe ofiary.
Na to, że uda się wciągnąć w machinę sekty kolejne zbłąkane dusze, nie wspominając z początku o wielu chorych praktykach jak wykluczanie najbliższych niewierzących osób z otoczenia czy wmawianie ludziom że transfuzja krwi to grzech.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Można poczytać w Internecie wiele informacji na temat tego jak działa ta machina. Również na mikroblogu byli wyznawcy tej sekty nie raz opisywali swoje przykre doświadczenia.

Teraz polują na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widzimy to po materiałach reklamowych .

Z kolei zwolennicy ŚJ (tak, są wśród Mirków sekciarze) usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie historię na ich temat.
Najczęstszym pierwszym argumentem takich wykopków jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą".
No i są, ale tylko dlatego, że polskie prawo nie reguluje takiego pojęcia jak sekta.

Do tego dochodzi nielegalne ustawiane w pasie ruchu drogowego jakim jest chodnik materiałów reklamowych, dlatego też widząc takie osoby zachęcam do zgłaszania ich do odpowiednich służb miejskich.
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:
- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;
- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;
- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;
- jeśli reklamę umieszczono na budynku tak, że wystaje nad pas drogowy, to mamy do czynienia z zajęciem pasa drogowego, na które jest potrzebne zezwolenie;
- w razie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia, nakłada się karę stanowiącą dziesięciokrotność opłaty, jaką należałoby uiścić za legalne zajęcie pasa.

I tu również pojawiają się jechoworycerze mówiąc "że przecież oni nikomu nie szkodzą".

Jak uargumentowalem wyżej - szkodzą.
A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną o mając się za lepszych od innych którzy muszą tego prawa przestrzegać.

#swiadkowiejehowy #jechowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo #prawo #wiara
bizonsky - Moderacja usunęła mi wpis o ŚJ jako powód podając "inne". 
Mam to w dupie ...

źródło: comment_1659692373iOIiK9UnqYpFXeEAtzrPio.jpg

Pobierz
  • 79
@bizonsky: Moim zdaniem dobrą robotę robisz wrzucając te wpisy.
A przy okazji to i ja się pochwalę małym sukcesem. Kiedyś, kilka lat temu jeden świadek Jehowy założył tutaj konto imię-nazwisko i wrzucił wpis rodem ze strażnicy. Napisałem mu żeby usunął konto, to po pół godzinie odpisał mi całym elaboratem zwracając się do mnie per "Panie Robercie", wpis taki, że te pół godziny musiał go smarować. Odpisałem "Nie #!$%@? tylko usuń konto".
@robertx: sukcesem byłoby, gdybyś zadał mu jedno z pytań, na które świadkowie nie potrafią udzielić odpowiedzi.

Np: dlaczego, w swoich publikacjach, piszą ,że nikt nie powinien wybierać między religia a rodzina (zdjęcie niżej), a na swoich kongresach stawiają na piedestał rodziców, których dzieci postanowily iść własną drogą a w nagrodę zostali wykluczeni z rodziny i został zerwany z nimi kontakt? Na dodatek kłamią w sądzie,mówiąc że zachęca się do normalnych stosunków
mondrymiszcz - @robertx: sukcesem byłoby, gdybyś zadał mu jedno z pytań, na które świ...

źródło: comment_1659693654tbRVANrwv1Zuhp6lkuwrxC.jpg

Pobierz
@robertx: właśnie pytania to jedyny sposób na uruchomienie w mózgach świadków krytycznego myślenia. Nawet jeżeli świadek odpowie, jak np parę dni temu jeden tutaj, to pytania zostaną w głowie. A gdy w głowie masz dysonans poznawczy, może to skłonić do dalszych poszukiwań. Wrzuciłem to jako przykład, może komuś się przyda.

Super robota, wiem jak ciężkie i emocjonalnie wyczerpujące jest wyciągania ludzi z sekty,więc chylę czoła.
@robertx: no wyciągnąłem parę osób, wszystkie face to face. Nie chcę wyrokować jaka metodą jest skuteczna, cokolwiek działa jest dobre. Wiem, z tych setek godzin spędzonych na dyskusjach,że zostawienie kogoś z pytaniem na które nie umie odpowiedzieć (mimo,że może rzucić jakaś nielogiczna odpowiedź by na chwilę uspokoić swoje wnętrze) po czasie kiełkuje.

Tak jak napisałeś, poprosiłeś o odpowiedź na jakieś pytanie. Pytanie jest milion razy skuteczniejsze niż tekst: chłopie, zostałeś wkręcony,
@robertx:

A przy okazji to i ja się pochwalę małym sukcesem. Kiedyś, kilka lat temu jeden świadek Jehowy założył tutaj konto imię-nazwisko i wrzucił wpis rodem ze strażnicy. Napisałem mu żeby usunął konto, to po pół godzinie odpisał mi całym elaboratem zwracając się do mnie per "Panie Robercie", wpis taki, że te pół godziny musiał go smarować. Odpisałem "Nie #!$%@? tylko usuń konto". I usunął (ʘʘ)

xDDDD
@bizonsky: W sumie zgłaszając ich robisz im przysługę, bo przyjdzie i ktoś ich sprzątnie może stamtąd i nie muszą stać, bo się zmieniają, dyżury mają, a tak, fajrant i do domu.

Z innej strony, jak się nie chce nikogo nawracać, a trzeba się tylko odpędzić, to po prostu trzeba ignorować kompletnie i zlewać bez dyskusji. Czasem tylko to działa.
@bizonsky: no ale w czym to przeszkadza? Skoro ktoś jest na tyle mało inteligentny, że od takiego świadkowania poczułby się lepiej to dlaczego mielibyśmy tego zabraniać? Ludzie o których się martwisz są pełnoletni i poczytalni.
Tak samo jak te starsze panie które kupują kołdry w cenie samochodu. Skoro czują się z taką kołdrą dobrze to dlaczego zabraniać im wydawania ich własnych pieniędzy które same odłożyły? Chyba że zakładamy że te osoby