Wpis z mikrobloga

Polecacie jakiś inne aperitivo do spritza? Klasyczny aperol to jednak tanio nie jest. Wczoraj zrobiłem dla siebie i żony pierwszy raz w życiu i jest pysznie, ale też drogo. Porcja na szklankę 350 ml 3 części prosseco + 2 części aperolu + 1 część wody gazowanej i lód, to jakieś 12 zł XD Wiem, że są tańsze zamienniki, ale obawiam się, że niektóre z nich będą dawać petrochemią. Polecacie coś konkretnego?

#pytanie #bar #barman #alkohol #aperol #aperolspritz #drinki #gotujzwykopem #kuchnia
pogop - Polecacie jakiś inne aperitivo do spritza? Klasyczny aperol to jednak tanio n...

źródło: comment_1660305425wJfSEQ9fV0mwkQwRH5qnxh.jpg

Pobierz
  • 23
@pogop: możesz spokojnie zastąpić prosecco białym wytrawnym winem i wypić aperola w stylu weneckim (najlepiej jeszcze z oliwką w środku), jakieś 10 zł na zestawie zaoszczędzone. co do zastąpienia samego aperola to nie bardzo, bo to już nie bedzie ten sam kotajl :D z tańszych letnich koktajli fajny jest biały wermut (martini bianco) + tonic + pomarańcza + lód. lekki, alkoholu tam tyle co nic, orzeźwiający, tani.
@pogop: Wiem, że jest. Są i takie które pokazują różnice, a są i takie które jej nie wykazują. Ja w piwach, winach, whisky czuje różnicę między droższym a tańszym, ale w aperolu jest niewielka, a na pewno nie taka, aby płacić 3x tyle. A jak już drinuje sobie do monitora to idą ze 2 butelki takiego aperitivo przez cały dzień, więc jest różnica.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Vadzior: @NieBojeSieMinusow: @Limonene: @statystyczny_yt: @Rruuddaa:

Update XD żona z córką wróciły dzisiaj z festiwalu pociągiem bez klimatyzacji. Żona mówi, że przez całą podróż marzyła tylko o tym, że w domu napije się spritza. No to cyk wjechał pierwszy na aperolu i prosecco, a że chciała jeszcze, to wjechał podstępnie drugi na polecanym przez @statystyczny_yt piu secco z Lidla i biterolu też stamtąd. Różnicy nie stwierdzono. Ponad połowę