Wpis z mikrobloga

#sport #zdrowie #silownia

Jaka aktywność fizyczna byście polecili?

W pracy dużo siedze przy kompie, wczoraj coś porobiłem fizycznie i dzisiaj takie zakwasy ze ruszyć się nie mogę.

Nie chce chudnąć, nabierać masy ani nic takiego. To ma być głównie dla zdrowia no i może przyzwyczaić organizm do aktywności fizycznej. Może jakieś bieganie?

33 lata 183/80
  • 56
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MercedesBenizPolska: jeśli nie używałeś danych mięśni, to przy pierwszej większej aktywności będą zakwasy. Jak pochodzisz na siłownię, zrobisz kilka lat przerwy i wrócisz, to już zakwasów nie będzie. Jednorazowa akcja, potem będzie lepiej.

Jeśli pracujesz przy kompie, to polecam siłownię. Jakieś ćwiczenia na plecy, brzuch i core (przysiad, martwy, przyciąganie do twarzy na wyciągu) znacząco poprawia jakość życia. Ból pleców znika, a i postawa się poprawia.

Dla kondycji bieganie albo rower.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MercedesBenizPolska: zobacz kanał Strength Side. Co prawda autorzy są już bardzo wysportowani ale podają sporo różnych prostych praktyk w kwestii ruchu, sprawności, itp. Może będzie to jakąś inspiracją.

Natomiast zakwasami nie ma się co zniechęcać. To normalne, gdy wcześniej się tylko siedziało na dupie. Po prostu zacznij delikatnie i powoli. Najgorsze są właśnie początki. Potem ciało przywyknie, będziesz mógł poćwiczyć więcej, a zakwasów się będzie robić mniej albo wcale.
  • Odpowiedz
najlepszą zasadą jaką określiłem sprawdzającą czy ktoś będzie w stanie się wspinać jest sprawdzenie - czy ta osoba jest w stanie wejść po schodach. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Neater: Trochę bez sensu, do wchodzenia po schodach wystarczy trochę kondycji, a przy wspinaczce bardzo ważne jest, żeby mieć siłę w rękach. Czy nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@choochoomotherfucker: wszystkim się tak wydaje i mi też się tak wydawało jak szedłem pierwszy raz.
Tymczasem nic bardziej mylnego. Po pierwsze dlatego że tak jak w przypadku schodów w górę idziesz na nogach, a ręce tylko utrzymują pion - jak z barierką. Po drugie dlatego, że drogi są specjalnie tak ustawione, żeby nawet początkujący mieli od czego zacząć.
  • Odpowiedz
ieganie jest aktywniścią, która nie wmaga dużych nakładów, a biegać możesz prawie zawsze i wszędzie.


@paramedix: no nie, mając nadwage niszczysz sobie stawy zajebiście. Bieganie jest akurat ryzykownym sportem i mało kto to może robić.

Zdecydowanie bezpieczniejsze warianty to siłownia (z dobrym instruktorem na start), rower (nawet przy nadwadze można jeździć godzinami i nie niszczyć stawów, a bieganie z dużą nadwagą zajebiście niszczy stawy i kręgoslup), czy też basen.

Baa, nawet
  • Odpowiedz
ylko trzeba uważać by nie dać się wciągnąć w środowisko #!$%@?ętych "hobbystów" XD.


@fantazm: rozwiń myśl? Z moich obserwacji rowerzyści i tak nie są aż tak #!$%@?ęci i owładnięci manią pasji jak np: kulturyści. Tam to dopiero jest xD
  • Odpowiedz