Wpis z mikrobloga

#sport #zdrowie #silownia

Jaka aktywność fizyczna byście polecili?

W pracy dużo siedze przy kompie, wczoraj coś porobiłem fizycznie i dzisiaj takie zakwasy ze ruszyć się nie mogę.

Nie chce chudnąć, nabierać masy ani nic takiego. To ma być głównie dla zdrowia no i może przyzwyczaić organizm do aktywności fizycznej. Może jakieś bieganie?

33 lata 183/80
  • 56
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: a byłeś wcześniej aktywny fizycznie? Najłatwiej będzie Ci wrócić do aktywności, które znasz. Bieganie jest aktywniścią, która nie wmaga dużych nakładów, a biegać możesz prawie zawsze i wszędzie. Pamietaj, żeby stopniowo zwiększać intensywność, dobry plan treningowy też pomoże.
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Rower jest bardzo przyjemny. Tylko trzeba uważać by nie dać się wciągnąć w środowisko #!$%@?ętych "hobbystów" XD. Bieganie też spoko. Ja bym też polecił basen, jeżeli masz jakiś w pobliżu na który niewiele osób chodzi, też bardzo przyjemne i odprężające.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MercedesBenizPolska: ja się nigdy do sportów nie paliłem a bardzo spodobała mi się od 2 lat ścianka wspinaczkowa - nie jest bardzo męcząca i nie jest to kardio, więc dla niektórych duży plus, a wbrew pozorom łatwo zacząć
Sam wprowadziłem sporo osób we wspinanie i najlepszą zasadą jaką określiłem sprawdzającą czy ktoś będzie w stanie się wspinać jest sprawdzenie - czy ta osoba jest w stanie wejść po schodach. ( ͡
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: gratulacje, że chce Cie się ruszyć 4 litery, sport to zdrowie i wiem jak wpłynęło mi na samopoczucie jak zacząłem coś robić. Moim zdaniem na początek sproboj kilku rzeczy, żeby zobaczyć co jest dla Ciebie. Najważniejsze bys miał z tego frajdę. Squash, basen, bieganie, rower, kalistenika, może sztuki walki? Ważne pytanie moim zdaniem to to ile masz czasu i ile możesz poświęcić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MercedesBenizPolska: bieganie na zmianę z treningiem kalenistycznym. Jak mieszkasz w jakimś mieście to pewnie są takie parki street workout porobione można się tam podciągać robić pompko na poręczach itd. wtedy będziesz miał komplet aktywności za free
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska szczerze powiedziawszy to najlepiej byłoby zacząć od regularnych spacerów w ciagu dnia - np. podczas przerwy obiadowej (zakładam że zdalna). Załatwiasz za jednym zamachem kwestię zdrowotną, zgarniasz witaminę D i masz czas posłuchać ulubionych podcastów. Wyrobisz nawyk aktywności fizycznej, ogarniesz się trochę - potem można eksplorować bardziej intensywne opcje.
  • Odpowiedz