Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie rozwala u ROBOLI jak to nieuzasadnione OCZEKIWANIE DO EMERYTURY. Tak jakby #!$%@? nie wiadomo jaka sielanka tam na nich czekała xD

Większość z nich dostanie ochłap ledwo wystarczający na przeżycie (albo i nie) i będzie reperować organizm #!$%@? pracą fizyczną, systemem zmianowym, gównianym jedzeniem i używkami.

Gdzie im się tak spieszy?

I to nie tylko tym starszym, albo podobne #!$%@? słyszałem u gości przed 30stką nawet xD

Całe dorosłe życie przed nimi, cała "kariera zawodowa". Ja przed 30stką to wszedłem do IT, złapałem bakcyla i zacząłem całkiem nową ścieżkę kariery, gdzie świetnie się odnalazłem, już mam rozpisane x rzeczy, które chce tu osiągnąć i realizuję każdego dnia swój plan. Mam młodą piękną kobietę, hobby które dają mi radochę, setki planów, które krok po kroku realizuję, a takie tępaki w tym samym wieku już #!$%@? odliczają czas do emerytury xD

"AAAAEEEEAAAEEE JESZCZE TYLKO 35 LAT DO EMERYTURY MARIUSZEK EHEHEHEHEH"

"KURRWAAAEEEEAA ABY DO EMERYTURY ZDZISIU!!"

Ktoś może mi wytłumaczyć to zjawisko? Pytam całkiem serio.

#robpill #pracbaza #praca #bekazpodludzi #zalesie #januszex #produkcja #pracait #emerytura
s.....u - Nic mnie tak nie rozwala u ROBOLI jak to nieuzasadnione OCZEKIWANIE DO EMER...

źródło: comment_1660804103D9SXpyYJXfgeZLH8VxDcVY.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@sikalafou jak chciałem na b2b przejść to od rodziców słyszałem ale zrozum na umowę o pracę masz potem wyższą emeryturę a tak to co dostaniesz, no ale przez 40 lat będę dostawał wyższą pensje z której będę robił jakieś inwestycje a miałem wtedy 24 lata i w ogóle nie wiedziałem czy za 40 lat będę dalej mieszkać w Polsce xD
  • Odpowiedz
@sikalafou: raz jeden ziomek opowiadał mi jak to fajnie pracować przy niebezpiecznych dla zdrowia substancjach. Bo jego ojciec przy takich robił na saksach i już jest na wcześniejszej emeryturze. Chłopak chciał iść w ślady ojca. Nie wiem jak jego losy się potoczyły, ale niedawno dowiedziałem się że jego ojciec już od lat nie żyje
  • Odpowiedz
raz jeden ziomek opowiadał mi jak to fajnie pracować przy niebezpiecznych dla zdrowia substancjach. Bo jego ojciec przy takich robił na saksach i już jest na wcześniejszej emeryturze. Chłopak chciał iść w ślady ojca.


@spac_jesc_pracowac: będąc robolem, w życiu nie pozwoliłbym żeby mój syn poszedł w moje robolskie ślady. #!$%@? jakim trzeba być człowiekiem
  • Odpowiedz
@sikalafou: Myślą, że jak przestaną łazić do fabryki smrodu, to ich życie magicznie się zmieni, bo będą mogli obalać browarka już do śniadania. No i na pewno bieda umysłowa, jakie marzenia ma taki robol? Nic nie robić i pierdzieć w kanapę.
  • Odpowiedz
@sikalafou: bo można wtedy odwalić kitę, leżeć cały dzien z piwkiem przed tv czy siedzieć na ławce z ziomeczkami. Tak jak większość dzieciaków nie lubi się uczyc tak samo większość ludzi ma w nosie jakimś tam rozwój zawodowy jeszcze uskutecznianiy za darmo po godzinach pracy. I taka mentalność maja tez młodzi ludzie ci mający się za postępowych (poczytaj sobie komentarze na Twitterze w wątkach o kapitalizmie)
  • Odpowiedz
@sikalafou: Wiem, że to śmieszki, ale podtrzymuje to co napisałem. Ja i wszyscy moi znajomi z IT mamy pracę marzeń dlatego, że z perspektywy zachodu jesteśmy tani ( ͡° ͜ʖ ͡°) i w miarę solidni.

Z drugiej strony nie każdy musi być tytanem intelektu, nie każdy musi mieć super ambicji, nawet jest to niewskazane. Prace na budowie, na produkcji czy inne podobne też ktoś musi wykonywać. I
  • Odpowiedz
@sikalafou: Byś się k...a zdziwił jakie "robole" teraz emerytury dostają. Ci którzy przepracowali 45+ lat, tj. poszli do pracy zaraz po szkole, dostają ponad 4k emerytury, stawki wyższe niż mieli wypłaty. Ochłapy to dostaniemy my, jako rachunek za sposób obecnie kalkulowanych emerytur. A jeszcze jak solidaruchom jakimś cudem uda się przepchnąć emeryturę stażową, to będziemy w dupie.
  • Odpowiedz
@sikalafou lol to ja mam zupełnie inne doświadczenia. Pewnie są ludzie leniwi na produkcji i bez ambicji ale z moich obserwacji wynika że większa ich część jednak ma jakieś zamierzone cele i w ten czy inny sposób się rozwija.
Jest też jedna rzecz której nikt tu nie poruszył: święty spokój. Osiem godzin i sajonara, nikt nie dzwoni, pracy nie przynosisz do domu. A #!$%@? o emeryturze, tego tematu nikt nie porusza...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sikalafou:

już mam rozpisane x rzeczy, które chce tu osiągnąć i realizuję każdego dnia swój plan


Nie #!$%@?, dobrze wiemy, że siedzisz całymi dniami na wykopie i to sukces jeśli wysilisz się na chociażby 2 godziny porządnej pracy w ciągu dnia
  • Odpowiedz