Wpis z mikrobloga

@anhelinabibino: i wlaśnie na tym polega konsekwencja i zdrowe żywienie od 7 lat, że nawet jak nie ma się czasu na gotowanie potrafi się z gotowców ogarnać coś o sensownym makro. Trochę inna sytuacja jest taka, gdy ktoś sobie kuchci amatorsko i zrobi raz na X dni obiadek siedząc nad nim 2-3 godziny w kuchni, a taka, gdy ktoś musi w miarę zdrowo zjeść 5-7 tysięcy kalorii każdego dnia, dzień w
  • Odpowiedz
@Kasahara: czas przy gotowaniu w dzisiejszych czasach to zupełnie żaden problem. Piekarniki, mikrofalówki, ryzowary, eggcookery, szybkowary, wolnowary, jakieś inne lidlowskie thermomixy. Tylko ja dziad stary garnek i patelnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ostatnio od ponad pół roku używam grilla elektrycznego. To jest po prostu gamechanger i nie ma nic bardziej przydatnego w kuchni.
  • Odpowiedz
@Duzy_Dziki_Zwierz: Ja mogę do tego dodać jeszcze air fryera. Jesteś w stanie zapiec/upiec coś w ciągu 10-15 minut bez bawienia się w rozgrzewanie piekarnika tylko wrzucasz i grzałka bardzo szybko działa pełną mocą kwestia rogrzewania jest pomijalna. Wiele potraw wychodzi o wiele smaczniejszych, ba nawet jajka czasem w tym gotuję jak mi się nie chce pilnować xD.

Najważniejsze żeby wybrać model z dużą pojemnością, ale płaski bo bezsensu zrobić grubą warstwę
  • Odpowiedz