Wpis z mikrobloga

Wrzucamy tutaj najbardziej niedoceniane przez społeczeństwo zawody, które mamy obecnie w głowie.

Ja zaczynam: Farmaceuta - Studia jednolite magisterskie, trudne, płaca słaba, praca odpowiedzialna i jesteś całe życie traktowany przez stare baby jako "sprzedawca / podawacz leków i suplementów" na równi z Panem Józkiem u którego kupuje codziennie świeże warzywka na ryneczku.

"Podaj mi Kochanie coś na ból stawów"

#praca #spoleczenstwo #korposwiat
Mekeke2 - Wrzucamy tutaj najbardziej niedoceniane przez społeczeństwo zawody, które m...

źródło: comment_1665867104pFwNxEPiSeWEuNLBa5bmNf.jpg

Pobierz
  • 148
@antek_akrobata: Na każdych studiach studenci otrzymują rozległa interdyscyplinarną wiedze z danej dziedziny. Przecież tym właśnie są studia.
@Mekeke2: Praca farmaceuty w aptece, to coś co bez problemu można zastąpić automatem, dlatego większość ludzi nie darzy ich większym szacunkiem byle kasjera. ¯_(ツ)_/¯ po prostu studia pompują magistrów w opór, a rynek pracy w Polsce nie jest w stanie zapewnić im godziwego zatrudnienia. Na dobra sprawę po większości studiów ludzie robią niewiele
Praca farmaceuty w aptece, to coś co bez problemu można zastąpić automatem, dlatego większość ludzi nie darzy ich większym szacunkiem byle kasjera.


@Hrabia_Horeszko: Boże dawno większej bzdury nie czytałem xd

Ja rozumiem, że można nie mieć o czymś pojęcia, ale warto wtedy po prostu się zamknąć zamiast wylewać swoje mądrości.

Praca farmaceuty różni się od kasjera tym, że:

- farmaceuta musi znać na pamięć KAŻDY sprzedawany przez aptekę lek (tj. co
@jmuhha: lekarz - 6 lat walenia w #!$%@? żeby zostać w większości przypadków łasym na hajs partaczem odsyłającym do innych lekarzy ale przepisujących w kółko te same leki na wszystko, a potem i tak farmaceuta poprawia te ich mądrości i #!$%@? recepty.

Kilka lat mieszkania w akademiku AM w moim przypadku, to totalny spadek szacunku do lekarzy a do niedocenionych zawodów dałbym analityków medycznych, którzy za psie pieniądze i po dużo