Wpis z mikrobloga

Wrzucamy tutaj najbardziej niedoceniane przez społeczeństwo zawody, które mamy obecnie w głowie.

Ja zaczynam: Farmaceuta - Studia jednolite magisterskie, trudne, płaca słaba, praca odpowiedzialna i jesteś całe życie traktowany przez stare baby jako "sprzedawca / podawacz leków i suplementów" na równi z Panem Józkiem u którego kupuje codziennie świeże warzywka na ryneczku.

"Podaj mi Kochanie coś na ból stawów"

#praca #spoleczenstwo #korposwiat
Pobierz Mekeke2 - Wrzucamy tutaj najbardziej niedoceniane przez społeczeństwo zawody, które m...
źródło: comment_1665867104pFwNxEPiSeWEuNLBa5bmNf.jpg
  • 148
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzuf22: to zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°) też jestem programista żona jest lekarzem więc mamy dość spory obraz na branżę. Bycie dobrym programista to też duże wyzwanie, sam wiesz trzeba ograniac całe spektrum tematów bazy,DevOps, back,front, ci/cd i jeszcze najlepiej specjalizować się w jednym . Do utrzymanie legacy i architektura. Lekarz rezydent jest w stanie robić chałturę w poradni zaraz po studiach i wykręcać na prawdę dużo.Teraz
Jestem farmaceutom i mi nie żal, bo farmaceuci sami sobie zgotowali ten los. Na wielkiej fali prywatyzacji cefarmu całe pokolenie farmaceutów dorobiło się kokosów na zwykłej sprzedaży przy wysokich cenach i jeszcze wyższych marżach, w ogóle nie rozwijając usług farmaceutycznych, co obniżyło prestiż zawodu.
A gdy na rynek weszły sieci aptek skalując biznes z zachowaniem marży i obniżeniem cen dla pacjentów to farmaceuci właściciele aptek (aptekarze) zaczęli się oburzać, że sieci to
@Laukaer: w takim razie z drugiej strony po co chirurgowi studia i specjalizacja jak i on i kucharz zajmuje się tylko krojeniem? Dlaczego kucharze nie mogą operować?


@Mekeke2: chirurg musi zdecydować co pokroić i jak to zrobić, farmaceuta musi przeczytać receptę xD