Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy - co robicie podczas praktyk/stażu/pracy na stanowisku związanym z IT?

Za kilka dni oddaję dziennik praktyk na których nie byłem - wolałem ten czas przeznaczyć na rozwój swoich projektów do portfolio. Jestem zadowolony z wyboru, ale dziennik uzupełnić czymś muszę.

Co prawda firma w której 'odbyły' się praktyki zajmuje się dystrybucją towarów a nie np. wytwarzaniem oprogramowania, ale jestem pewien, że z każdej relacji da rady wyciągnąć coś wartościowego + być może inne anonki i lurkerzy z tego skorzystają.

Na uczelni treść sprawdzają dokładnie. Zbyt ogólne i/lub powtarzające się podobne wpisy to dziennik do poprawki. Potrzebuję Waszych historii i doświadczeń - czymkolwiek zajmujecie/zajmowaliście się na co dzień pracując lub robiąc praktyki związane z IT.

Wypisałem sobie przykładowe ogólne zagadnienia które mi pasowały i wklejam je poniżej, ale potrzebuję wszelkich kejsów ze szczegółami do zapopulowania tabelek w dzienniku ;)

Przykładowe zagadnienia: Montaż, konfiguracja i obsługa serwisowa sprzętu komputerowego. Instalacja, konfiguracja i zarządzanie systemami operacyjnymi. Instalacja, konfiguracja sieci komputerowych oraz oprogramowania komputerowego. Implementacja polityki bezpieczeństwa – instalacja ochrony antywirusowej, konfiguracja firewall. Testowanie oprogramowania. Projektowanie i implementacja baz danych, badania wydajności.

#studbaza #pracbaza #studia #praktyki #staz #it #pracait #informatyka #programowanie #kiciochpyta #programista15k #programista25k #technologia
OzjaszGoldbergstein1488 - Mirki potrzebuję pomocy - co robicie podczas praktyk/stażu/...

źródło: comment_16659293298n9E5pyV8VYPPRrgDyHdNH.gif

Pobierz
  • 29
Nic nowego raczej nie odkrywam, ale społeczność jest tu lekko mówiąc średnio pomocna. Trochę śmieszków, trochę gburów. Tyle.

Szczególny brak podziękowań dla randomków @Proogramista @Oskariat @wojciet (rip lol), dziennik praktyk mam już uzupełniony i zdany :)
Oby ludzie nadal okazywali wam tyle życzliwości i pomocy, co wy im ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie pozdrawiam i nie życzę miłego dnia.
@OzjaszGoldbergstein1488: ale sie zesrales ze masz #!$%@? studia :) Dziecko nie umie sobie samo poradzic z banalnym problemem i placze ze nikt za niego nie wymysli rozwiazania.

Zastanow sie czy to dobry kierunek dla ciebie, rozwiazywanie problemow to 90% pracy programisty.