Wpis z mikrobloga

Czyżby inflacja i stopy dociskały koszty życia na tyle, iż podróże stały się dobrem luksusowym czy też Airbnb bawi się w nosacza i ich prowizje są absurdalnie wysokie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

https://twitter.com/texasrunnerDFW/status/1581667746429177856?t=xBTe0tCqEs7HhZ_K4UN3DA&s=19

#nieruchomosci #inflacja #pieniadze #inwestycje #airbnb #podroze #gielda #gospodarka
L.....a - Czyżby inflacja i stopy dociskały koszty życia na tyle, iż podróże stały si...

źródło: comment_16659795556jCNbmHgFtz8Vxo26VZgrr.jpg

Pobierz
  • 67
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emesc: tak tak, ja mówię o cenach w ogłoszeniach, czyli jak ktoś wjeżdża za gotówkę. Stópki w UK też rosną, więc raty również.
jakies uczulenia / specjalna dieta? Czy po prostu chec zaoszczedzenia ? Bo jak to drugie to mozna mielonke turystyczna kupic , a herbatke do termosu zrobic.


@CaptainSparrow: ja tam lubię mieć kuchnię na wyjeździe, bo czasem wyjeżdżam na wycieczkę o 6:00, a czasem śpię do 12:00. Wiem, że można poprosić hotel o przygotowanie śniadania wcześniej lub zostawienie czegoś na później, ale nie każdy się zgadza, a do tego po prostu lubię
@LittleOpa: w tym roku miałam parę rezerwacji i zawsze jak porównywałam airbnb vs booking, to ten ostatni wygrywał. Nawet teraz szukałam 6 os apartament w Warszawie, to mam na bookingu 300 zł mniej, także niech palą wroty xD
@CaptainSparrow: Mielonka turystyczna to przeciez nie opcja na oszczedzanie, a raczej #!$%@? sobie watroby. Chec jedzenia tego co chce, a nie to co serwuja. Jak jade na jedna noc to luz. Ale jak jezdze na kilka nocy to nie ma opcji, zebym codziennie jadl to samo - parowki i jajecznice. A menu hotelowe jest zazwyczaj ubogie (chyba tylko w Andels w Lodzi do tej pory spotkalem sniadania, ktore byly urozmaicone).
A menu hotelowe jest zazwyczaj ubogie


@bacanahali: jedź do hotelu Zacisze w Węgierskiej Górce, dają takie żarcie, że klękajcie narody ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
airbnb jest dobre dla studentow bez grubszego grosza.


@CaptainSparrow: I dla rodzin, bo ciężko o hotel z osobną sypialnią dla dzieci w normalnej cenie. Ale Airbnb już odjechało cenowo niestety. Nie wiem dla kogo teraz to jest. My z rodziną chyba do Noclegi.pl wrócimy ;)
@Konkol: Ja na sniadanie potrzebuje owsianki, mleka, miodu i jakiegos owoca. Moga miec swieże mule w bialym winie - ja nadal potrzebuje czegos innego. Ale dziekuje za podpowiedz, jak bede kiedys jechal w tamte strony to moze zajade.
To samo, airbnb to zawsze też cyrk z dostaniem kluczy ze skrytki, a w hotelu zawsze elegancko recepcja, do tego airbnb już dawno nie jest tani


@mam_odwage_nic_nie_osiagnac:

Bo te wielkie "innowacyjne" amerykańskie korporacje jak Uber czy Airbnb to jedyne co robiły to omijały istniejące prawo typu, że kierowca musi mieć licencję taksówki albo hotel musi być hotelem i dawały dumpingowe ceny, żeby zachęcić to korzystania i teraz okazało się, że żeby
@CaptainSparrow: > airbnb jest dobre dla studentow bez grubszego grosza.

albo dla digital nomad. W hotelu net jest czesto sherowany i mega słaby/powolny. To samo przeszkadzający serwis sprzatąjacy w ciągu dnia, gdy masz akurat calle. Brak biurka i przestrzeni na pracę zdalną. No i problem kradzieży, jak się jeździ z drogim sprzetem to serio bezpieczniej zostawić w mieszkaniu zamykanym na jakieś klucze niż w pokoju z drzwiami ze sklejki, gdzie każda
@digitNomad: nie no, tu się zgadzam. Jak się jedzie gdzieś na dłużej, to mieszkanie premium zawsze wygrywa z hotelem premium. Zależy czy jesteś jak the rolling stones i latasz z jednego miejsca w drugie tak jak ja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CaptainSparrow: mam tak jak Ty, ba! nawet w obrębie jednego miasta zmieniam mieszkania, by poznać wszystkie (prawie) dzielnice ;) ale mimo to airbnb wygrywa w czasie pracy zdalnej, oczywiscie mieszkanie tez wtedy swoje kosztuje ;) jedynie na weekendowe wypady, lub typowe wakacje wchodzi hotel, wtedy rzeczywiscie taniej (bo bez oplat za sprzatanie i serwis ) i wygodniej + zauwazyłam, ze są kraje gdzie wyraźnie albo to booking jest tanszy albo airbnb.