Wpis z mikrobloga

Ciekawe jak ateiści tłumaczą tysiące różnych rzeczy. Pierwsza nieistotna z brzegu. Kobiecie po śmierci matki przyszła we śnie już po pogrzebie (jej matka) i opowiedziała różne szczegóły, między innymi fakt, że dwójka dzieci robiła rysynek na mszy. Później wspomniała w swojej rodzinie. Okazało się, że to była prawda. Odpowiedzi nieprawidłowe:

1.widziała to
2.ktoś jej powiedział
3.zmyślona historia, kobieta zmyśla
4. zbieg okoliczności
5. Inne racjonalne wyjaśnienie

#ateizm #antyteizm #religia #fizyka #nauka #bekazateistow
  • 73
@antb47: Nie jestem niczym zaślepiony. Wku**ia mnie ten świat. Jaką wiarą? Bo na pewno nie w Boga. Jestem od 11 dni ateistą. Czytaj więcej niż między wierszami..
@Smokk: > Jestem od 11 dni ateistą.

@Smokk: Ciężko uwierzyć, bo napisałeś "Ciekawe jak ateiści tłumaczą tysiące różnych rzeczy." i ani słowa w głównym poście, że jesteś ateistą. Niby jak "oni" = "ja" od 11 dni?

No i napisałeś, że racjonalne wyjaśnienia są nieprawidłowe.
@antb47: Poza tym ateista też ma wszystko to samo co wierzący. Np te same myśli. A ponadto napisałem tak, ponieważ nie muszę podkreślać swojego ateizmu. Mogę nawet go ukrywać. Są różne podejścia. Miłego dnia. Wszystkiego dobrego.
@Smokk: Powiedz czy słyszałeś kiedyś przypadku gdy ktoś przekonał i udowodnił komuś, że ma urojenia?

Ateista z definicji nie ma wiary. Ty raczej nie jesteś ateistą, chcesz raczej przekonać sam siebie, że racjonalne wyjaśnienia są złe. Albo przez użycie pokrętnej logiki próbujesz ośmieszyć niewierzących.

ostatnie pytanie: na jaką "prawidłową" odpowiedź liczysz? Że niby duch zmarłego naprawdę się objawił? A może diabeł się podszył?
@Smokk: W wieku 10 lat diabeł do mnie przemówił z komputera. Głośnik wyłączony już był i monitor. Diabli mnie lubią. I to nie jest żart ani iluzja, schizofrenia. Nonyliony takich historii. Kocham też białe kaftany bezpieczeństwa.
@Smokk: Nie jest to mój drogi żadna chemia ani praca mózgu tylko eksterioryzacja i wyjście z ciała prawda. Są miliony dowodów i powodów by tak uważać. Polecam programy dokumentalne na ten temat. Nawet projekt AWARE już to częściowo udowodnił. Potrwa jeszcze kilkanaście miesięcy. Póki co wnioski są takie, że ludzie z różnej grupy kontrolnej i wiekowej byli w stanie na przykład: Podać szczegółowy opis sali przy naturalnie zamkniętych oczach, żeby nie